
A használt gumiabroncsokat gépjármű szervizekben, autóbontóknál, gumiszerelő műhelyekben lehet ingyenesen leadni. Ezek a helyek szerződésben állnak olyan vállalattal, amely továbbszállítja a gumiabroncsokat, és azok újrahasznosításával foglalkozik.
Szlovákiában ilyen cég például az Eltma. Több dunaszerdahelyi autószerviz, gumikereskedés szerződéses partnerük.
A cég honlapján településekre lebontva megtalálható, hogy a lakosok a lakhelyükhöz legközelebb hol adhatják le a használt gumijukat. Bővebb információ a www.eltma.sk oldalon olvasható, illetve a következő telefonszámon kérhető: 0911 140 655.
Az Európai Unióban jelenleg 3 millió tonna gumiabroncs-hulladék keletkezik évente. A kezeletlen gumiabroncs-hulladék súlyos környezeti terhelést jelent, ugyanis a gumi nagyon ellenálló, nehezen lebomló anyag.
Ezt már olvasta?

Zöldebb lesz a tér – de jönnek új és ingyenes parkolók is
Ősszel elindul a Szent István tér revitalizációja –...

Elektronikus levélben és telefonon is jelentkezhetnek csalók – figyelmeztet a rendőrség
A rendőrség ismételten felhívja a lakosság figyelmét egy...