A szemle Dunaszerdahelyen a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központban kerül megrendezésre majd szeptember 7-én.
A rendezvény szakmai partnere a tatabányai Peron Music Alapítvány, támogatója a Kisebbségi Kulturális Alap (KKA), a Hangfoglaló Program és a Pátria Rádió.
A Szlovákiai Magyar Könnyűzenei Szemle vállalja, hogy a tehetségkutatóján:
- lehetőséget biztosít magyar nyelvű zenekarok szakmai megmérettetésére
- a rendezvénynek intézményt biztosít együttműködő partnerrel
- szakmai tekintetben együttműködik a Peron Music Alapítvánnyal
- helyi médiát biztosít
- minden zenekarnak vagy szólistának 15 perc műsoridőt biztosít maximum 3 dal előadásának lehetőségével
- a produkciók után a zsűri röviden, szakmailag értékeli az adott fellépőt
- a számos értékes nyereményen túl a legjobb csapatot a zsűri delegálja a 2019. évi Öröm a Zene Tehetségkutató döntőjébe Budapestre októberben.
A jelentkező zenekarok és szólisták közül a rátermettségük alapján előzsűrizéssel választják ki azokat, amelyek a szemlére meghívást kapnak. Az előzsűrizést kellő mennyiségű jelentkező esetén regionális elődöntők biztosítják.
A szakmai elbírálás kritériumai szólisták és zenekarok esetében: a szerzemények kiforrottsága, hangszerelés, egyediség, a dalszöveg minősége, összhang a mondandó és a zene között, a produkció átélése (feeling), hangszeres tudás, színpadi megjelenés és koreográfia, összhatás. A magyar nyelvű dalszöveg előny. A döntő produkcióit hazai és magyarországi tagokból álló szakmai zsűri értékeli.
Az 5. Szlovákiai Magyar Könnyűzenei Szemlére nevezhetnek szlovákiai lakhelyű, magukat szlovákiai magyarnak valló szólisták, ill. zömmel szlovákiai magyar tagokból álló, szlovákiai bázissal rendelkező csoportok, zenekarok, együttesek. Műfaji megkötés nincs, a lényeg, hogy élő muzsikáról legyen szó.
A jelentkezés feltétele legalább két, értékelhető minőségű, saját szerzeményeket tartalmazó felvétel, továbbá az elektronikus jelentkezési lap pontos kitöltése.
A döntőben előadott számoknak saját szerzeményeknek kell lenniük (szólistáknak megengedett egy átvett szám is), s minden zenekarnak 15 perc színpadi- és 10 perc szerelési idő áll a rendelkezésére. Kizárólag élő produkciókat várunk, a szólisták részére profi session zenekar áll rendelkezésre.
A hangzóanyagot (vagy a fájlmegosztó ill. az internetes audió vagy videó felvétel letöltési linkjét) az elektronikus jelentkezésbe kell feltölteni.
Jelentkezési határidő: 2019. július 30.
Elektronikus jelentkezés itt lehetséges!
A számos értékes nyereményen túl (stúdióidő, fellépési lehetőség, médiaszereplés, tárgyi díjak, stb.) a legjobb csapatokat a szakmai zsűri delegálja a
- 2019. évi Öröm a Zene Tehetségkutató döntőjébe Budapestre októberben, ahol a fődíj 3 millió forint (1.000.000 Ft értékű hangszer és hangtechnikai eszközbeszerzés, valamint a Hangfoglaló Program által felajánlott támogatás, amelyet a győztes lemezanyag és videoklip készítésre fordíthat).
- a tatabányai Peron Music Tehetségkutatóra.
Ezt már olvasta?
A lakosság 95%-a visszaváltja a palackokat
Az emberek 95%-a visszaváltja a palackokat Szlovákiában,...