Ahogy azt a www.wolves.co.uk oldalán található cikkből és videóból is kiderül, a Wolverhampton Wanderers kirendeltsége azzal a céllal látogatott Dunaszerdahelyre, hogy bemutassa a helyi klubnál vendégjátékon szereplő játékosai mindennapjait, s azt, hogyan érzik magukat a csapatban és a helyszínen.
A riport a MOL Football Academy-t a legmodernebb edzőközpontok egyikeként mutatja, szót ejt a fantasztikus MOL Arénáról és lelkes szurkolótáborunkról is. Mindez nagyon fontos szerepet játszik a klub megítélésében, hiszen a brit futballrajongók igencsak szkeptikusak, ha a szlovák bajnokságról hallanak – nehezen tudják eldönteni, mit várhatnak tőle, s az itt játszó csapatoktól. Connor Ronannaksem volt könnyű dolga, amikor Dunaszerdahely mellett döntött. Ahogy az a cikkből is kiderül, Ronan kihívásként tekintett a szlovákiai futballra – tisztában volt azzal, hogy az előző szezonban a klub történelmet írt, s az idei szezonban is ez a cél.
Számos okot meg lehetne jelölni, miért sikeresek a Wolverhampton-játékosok Dunaszerdahelyen. Sportigazgatónk szerint a legfontosabb szempont a futballfilozófia és a megfelelő játékosok összehangolása. „A Wolves Academy játékosai technikai szempontból nagyon jó minőséget képviselnek, s mindez nem mindig felel meg Anglia alacsonyabb osztályú bajnokságaiban való szereplésnek. Connor nem tartozik a legmagasabb játékosok közé, viszont mi szeretünk a földön játszani, így az olyan technikai játékosoknak, mint Ronan ez teljesen megfelel.”
Ahogy azt Jan Van Daele már többször hangsúlyozta, klubunk filozófiája az, hogy fiatal, gyors és fejlődőképes játékosokra építkezzen, és „nemcsak játékosokat neveljen, hanem elérje azt is, hogy győztes mentalitásúvá váljanak.” Ahhoz, hogy ez működni tudjon, olyan közeg megteremtése a cél, melyben „a játékosok jól érzik magukat, s így a játék is jól megy nekik. Ha boldogok a pályán, ezzel valódi különbséget teremtenek a játékban is.”
Vezetőedzőnk, Peter Hyballa szerint is „az ifjúsági csapatok fejlődésének a klub központi kérdésének kell lennie. Egy új, top-szintű akadémiánk van, minden adott a fejlődésükhöz. Stresszhelyzeteket teremtek, ezzel igyekszem hozzájárulni a fejlődésükhöz – néhány fiatal játékos nem tudja ezt kezelni, a többiek viszont éppen ettől fejlődnek. Mind Ronan, mind pedig Herc sokat fejlődtek, s megértek a következő lépésre.”
Az angol játékosok nehezen hozzák meg azt a döntést, hogy Angliától távol, más futballközegben folytassák tovább, viszont „a fiatal labdarúgóknak fontos, hogy játékban legyenek, fejlődjenek, s tudatosítsák, hogy jobb itt játszani, folyamatosan játékban lenni, mint a Wolverhampton kispadján ülni. A Wolves számára is jó, hogy látják, Connor, Christián és Dániel be tudnak kerülni a DAC A-csapatába, hiszen ha ez nem sikerülne nekik, nem lennének elég jók a Wolverhamptonhoz és a Premier League-hez” - véli a DAC vezetőedzője. Hyballa szerint a két klub együttműködése is jó lépés volt, hiszen „a DAC és a Wolves kifinomult képzési lehetőségei és a két klub közös filozófiájának köszönhetően a köztük kialakult partnerség előrelépést hoz számukra.”
Forrás: fcdac.sk
Ezt már olvasta?
Aleksandar Popović: Mindig megfogadom, hogy megpróbálok jobb lenni
Aleksandar Popović mesélt a szerb karácsonyi...
Edzői értékelés a DAC 1904 - FK Čukarički Belgrád mérkőzés után
„Megérdemelt döntetlen született.” Branislav Fodrek...