Publikálva: 2018, április 13 - 07:12
Több száz koncertjük során bejárták egész Európát, örömmel tettek eleget a dunaszerdahelyi meghívásnak is. Ahogy azt Majó Zoltán elmondta, a 2000-ben alakult kolozsvári zenekar régi, 17-18. századi, elsősorban kora és késő barokk zenét ad elő koncertjein. A furulya család több hangszerét megszólaltató Szabó Máriával, a csemballón játszó Miklós Noémival, illetve Sámson Melinda szoprán énekesnővel kiegészülve örmény, olasz, erdélyi szász, régi román, észak-erdélyi haszid, valamint cigány dallamokat hallhattunk tőlük közel egy órás koncertjükön.
Ezt már olvasta?
Húsz év után újra színpadon a Ki mit tud? – a Zerda zenekar lett a dunaszerdahelyi döntő abszolút győztese
Húsz év után újra megtelt tehetséggel, izgalommal és...
