A felvidéki gazdaságfejlesztést célzó pályázat határidejét kétszer hosszabbították az eredeti időponthoz képest. Mi volt a változások oka?
A Baross alapítvány 23 helyszínen több mint 1400 vállalkozót tájékoztatott a pályázati lehetőségről. Eredetileg 2017.október 20-ai határidő lett megállapítva, viszont a nagy érdeklődésre való tekintettel ez az intervallum meghosszabbodott, így azoknak is lehetőségük nyílt pályázásra, akikhez valamivel később jutott el az információ.
Hogyan értékeli a bejött pályázatok mennyiségét, mennyire sikerült megszólítani a vállalkozókat?
Elmondhatom, hogy beérkezett pályázatok száma felülmúlta várakozásainkat, több pályázat érkezett be, mint azt remélni mertük. Ez mindenképpen nagy eredmény. A pályázó kedv két dologról tanúskodik: a déli vidékeken sok vállalkozás működik, és ezek a cégek fejlődni, fejleszteni akarnak. Ez visszaigazolja a munkánkat, és azt mutatja, hogy megfelelő programokkal, célzott támogatásokkal hosszú távon emelhető az életszínvonal régióinkban.
A Baross Gábor Alapítvány munkája csak a pályázat népszerűsítésében, tájékoztatásban és a Baross Gábor terv bemutatásában merült ki vagy lesz folytatása is a munkájuknak, akár a pályázatok elbírálásának folyamatában is?
Az alapítványt egy úgynevezett think-tank csoportként kell elképzelni, mely részben tájékoztató feladatokat lát el, részben pedig a program előkészítés és megvalósítás során felmerülő szakmai kérdésekre adott válaszokkal segíti a felvidéki gazdaságfejlesztési csomag sikeres megvalósítását.
A pályázatok elbírálása során a teljes igényelt összeget fogják majd elnyerni a sikeres pályázók, vagy várható az összegek csökkentése az esetlegesen magas érdeklődés esetében a forráshiány miatt?
Az elnyert összeg nagysága minden esetben a pályázat tartalmától, megvalósíthatóságától és kidolgozottságának minőségétől függ.
A rendszer, amelyen keresztül a pályázatokat fel kellett tölteni, néha leállt, a számláló éjszakánként furcsákat ugrott. Mi volt ennek az oka?
A puding próbája az evés. Igyekeztünk olyan rendszert felállítani, amely teljes mértékben bírja a megpróbáltatásokat. Az eredeti programkiírás során megjelölt rövid pályázati időszakból adódó nagyfokú párhuzamos használat miatt előfordult, hogy túltelítődött a rendszer. A szerzett tapasztatok segítségével e kezdeti „gyermekbetegségeket” természetesen a jövőben korrigáljuk.
Lesz-e folytatása a pályázatoknak, készülnek-e újabb tervekkel, akár olyan vállalkozók igényét is figyelembe venni, akik a szolgáltatási ágazatban dolgoznak? (pl.szellemi munkát végeznek, stb.)
Az első körben beérkezett pályázatok száma mindenképpen bizalomra ad okot. A pályázatok kiértékelése után válik láthatóvá a program sikeressége. Természetesen a cél az, hogy a program mindenképp folytatódjon és bővüljön.
Jövőbe nézve nem gondolkodnak-e el azon, hogy a pályázatok a NIR - Nemzetpolitikai információs rendszer – alatt legyenek feltöltve?
Ezt a pályázatot kiíró fél, jelen esetben a Széchenyi Programiroda Tanácsadó és Szolgáltató Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság hivatott eldönteni.
Mikorra várható az eredmények nyilvánosságra hozatala?
Mivel rengeteg pályázat érkezett be, nem lesz könnyű dolguk a munkatársaknak, azonban a cél az, hogy a karácsonyfa alá az eredmények is megérkezzenek.
Ezt már olvasta?
Iván Péter lett a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ új igazgatója
November 26-ai ülésén Dunaszerdahely város önkormányzata...
Munkálatok a Komárom-Pozsony vasútvonalon november 28-án
Vonatpótló autóbuszok szállítják az utasokat november 28...