Nagyszombatban sem termett babér a DAC számára

Publikálva: 2016, október 23 - 20:10
Egy gólos vereséget szenvedett a DAC csapata a Nagyszombat elleni rangadón, így vesztes mérkőzésen mutatkozott be az új vezetőedző, László Csaba. A második félidőben egyenlíthettek volna a sárga-kékek, de az utolsó percekben több helyzet is kihasználatlan maradt.

Spartak Nagyszombat – FC DAC 1904 Dunaszerdahely 1:0 (1:0)

Gólszerzők: Tambe (31.)

Sárga lapok: Šabala (36.), Pačinda (67.)

Spartak: Jakubech – Čögley, Godál, Hladík, Janso – Mihálik (Košťál, 64.), Greššák, Mikovič, Gagnon (Jirka, 55.), Richnák (Tóth, 85.) – Tambe

FC DAC: Slávik – Živkovič, Kwin, Huk, Davis (Vida, 59.) – Ljubičič – Štepanovský (Pačinda, 46.), Ľupták (Michalík, 80.), Simon Pambou, Brašeň – Šabala

Első mérkőzésén mutatkozott be az új vezetőedző, László Csaba, aki azonnal a Nagyszombat elleni rangadón irányíthatta a sárga-kékeket.

Már a kezdőcsapat is meglepetést okozott. A kapuban bemutatkozott Matej Slávik, a hátvédsorból kiszorult Michalík, visszatért viszont Živkovič és Davis. A két szélső hátvédnek köszönhetően Štepanovský és Brašeň a középpályán kapott helyet, ezúttal Pačinda és Sarr is a kispadon kezdett.

Az első félóra nagyon sok pontatlanságot hozott mindkét oldalon, ez főleg a támadásoknál mutatkozott meg. A 25. percben Davis szöglete után Šabala fejelt volna kapura, de Godál időben menteni tudott. A 27. percben Mikovič eresztett meg egy lövést a jobb oldalról, amit Slávik maga elé ütött. A 31. percben vezetést szerzett a Nagyszombat, egy badás a középpályáról Huk hátán pattant meg, a labda így Tambehoz került, aki nem hibázott – 1:0. Egy perccel később Mikovič passza után Gagnon lőtt kapura, de Slávik a helyén volt.

Két helyzettel indult a második félidő, de Hladík és Brašeň lövése is a kapu mellé szállt. Az 54. percben Ľupták került helyzetbe, lövését Jakubech védeni tudta. Pačinda becserélésével felélénkült a DAC játéka. Folyamatosan Ľupták, Pačinda és Šabala kerülhetett helyzetbe, de nem tudtak a kapuba találni. Az igazi veszély a mérkőzés utolsó 10 percére maradt, amikor is több ordító helyzetet dolgozott ki a DAC.

A 85. percben először Pačinda lövését mentették szögletre, majd egy perccel később Brašeň közeli löketét ütötte ki a nagyszombati kapus. Az utolsó percekben jóformán egy kapura játszott a DAC, Ljubicic lövése a 88. percben a kapufa mellé szállt. A 91. percben egy indítás után Živkovič kapáslövését Jakubech fantasztikusan védte.

A sok helyzet ellenére sem sikerült kiegyenlíteni, így a három pontnak a nagyszombati játékosok örülhettek. Pozitívum volt a DAC támadójátéka, hiszen a mérkőzés végén 4-5 helyzet is kihasználatlan maradt.

Forrás: sportolunk.sk