A Nagyszombat-DAC mérkőzés előtt: a negyedik sikerért küzdve

Publikálva: 2021, március 20 - 16:32
A rájátszás felsőházának második fordulójában a tabellanegyedik elleni kerületi rangadó vár a sárga-kékekre. A Nagyszombat-DAC összecsapás vasárnap 16:00 órakor kezdődik.

Ramirez, Balić, Ramirez, Ramirez, Ramirez, Nicolaescu

A vasárnapi lesz a Nagyszombat elleni negyedik olyan rangadó, amelyen Bernd Storck vezeti csatába az együttest. Az első hármat megnyertük. „Ez már a múlt, amely nem lényeges a futballban. Csak a holnapi találkozóra összpontosítunk. Egy intenzív felkészülés áll mögöttünk, amely során alaposan felkészültünk az ellenfelünkből, amely nagy játékerőt képvisel. Tisztában vagyunk vele, hogy ez egy rangadó, amelyen diadalmaskodni szeretnénk, hogy jó hangulatban mehessünk a válogatott mérkőzések miatti szünetre. Egy természetes borítással rendelkező, szép stadionban lépünk pályára, ahol szívesen futballoznak a játékosaink” – mondta a DAC 58 éves vezetőedzője.

Azért mégiscsak térjünk vissza az említett három párharchoz Bernd Storck vezetése alatt. Ezeken a DAC sorrendben 2:0-ra, 2:1-re és 2:0-ra győzedelmeskedett. Ha megnézzük a gólszerzőink nevét (Ramirez, Balić, Ramirez, Ramirez, Ramirez, Nicolaescu), rögtön szembetűnik, hogy Eric Ramirez négyszer is beköszönt a nagyszombatiaknak. Ezzel utolérte a Rudolf Pavlík, Erik Pačinda párost a Spartak ellen legtöbb gólt szerző játékosaink listáján.

A Nagyszombat otthonában Andrija Balić is rendszerint jó teljesítményt nyújt, aki tavaly júniusban a második találatunkat szerezte, novemberben pedig Ramirez vezető góljánál asszisztált. „Bár megnyertük a legutóbbi egymás elleni találkozókat, mindannyiszor keményen meg kellett küzdenünk a három pontért. Valami hasonlóra számítok holnap is. Ahogy láttam, erősített a Nagyszombat, jól futballoznak, így 150 százalékos teljesítményt kell nyújtanunk, hiszen a győzelemért utazunk hozzájuk” – jelentette ki a 23 éves horvát középpályás.

Egykori DAC-játékos a kispadon

Amikor ez a két csapat az augusztusi 4. fordulóban összecsapott a MOL Arénában, a lelátók befogadóképességének az 50 százaléka volt engedélyezve, így pedig megszülethetett a szezon eddigi legmagasabb nézőszáma (6297 néző). Sajnos minden valószínűség szerint ez a rekord már a rájátszás végéig fennmarad… A holnapi kerületi rangadó is szurkolók nélkül kerül megrendezésre, pedig a DAC és a Spartak egymás elleni összecsapásai a Fortuna Liga legvonzóbb párharcai közé tartoznak.

A nagyszombatiak a téli szünet alatt immár másodszor váltottak vezetőedzőt a szezon során. Marián Šarmír és Norbert Hrnčár után Michal Gašparík lett fél év alatt a gárda harmadik szakvezetője. Az egykori kiváló középpályás (2010 és 2013 között 46 alkalommal lépett pályára a DAC színeiben az első és második ligában, ezeken hat gólt szerzett) 39 évesen debütált vezetőedzőként a felnőtt futball világában.

Az ő vezetése alatt kiválóan rajtolt el a Nagyszombat, az első négy tavaszi fellépésüket egyaránt megnyerték. Ezt azonban egy trencséni és egy peches zsolnai vereség követte, ahol az utolsó percekben nemcsak a pontokat, de a csapatkapitány kapusukat, Rusovot is elvesztették, akit a térdsérülése legalább nyárig biztosan a partvonal mellé kényszerít majd.

Vasárnapi ellenfelünk játékoskeretében is találunk egykori dunaszerdahelyieket: a jobbhátvéd pozíciójáért Matúš Turňa és a télen érkezett Kristián Koštrna verseng. A harmadik ilyen futballista pedig az akadémiánk neveltje, Sebastián Gembický.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2019.10.05. – Nagyszombat-DAC 1:2, gólszerzők: Lovat – Fábry, Vida K., 3949 néző
2020.03.07. – DAC-Nagyszombat 0:1, gólszerző: Sobczyk, 8619 néző
2020.06.21. – Nagyszombat-DAC 0:2, gólszerzők: Ramirez, Balić, 285 néző
2020.08.22. – DAC-Nagyszombat 2:1, gólszerzők: Ramirez 2 – Pačinda, 6297 néző
2020.11.28. – Nagyszombat-DAC 0:2, gólszerzők: Ramirez, Nicolaescu, 0 néző

Történelem

Eddig a Nagyszombat és a Slovan ellen is 63 mérkőzést abszolváltunk, így mindketten a DAC leggyakoribb élvonalbeli ellenfelének számítanak. A Spartak elleni összecsapások az 1985/86-os szezontól, tehát az első élvonalbeli idényünktől datálódnak. A 2019/20-as évad mindhárom mérkőzésén a vendégcsapat diadalmaskodott, az ideiben mindkétszer a DAC gyűjtötte be a három pontot. Pillanatnyilag egy három sikerből álló sorozattal rendelkezünk a piros-feketékkel szemben – összességében és a Spartak otthonában aratott győzelmek tekintetében is.

Holnap 33. alkalommal lépünk pályára Nagyszombatban. Az első sikerre (2014 márciusa) 21 mérkőzést kellett várnunk. Ezt 8 vereség követte, majd ezt a kudarcsorozatot egy sikersorozat váltotta fel, amely eddig három felvonásból áll. Remélhetőleg holnap négyre bővül ez a szám.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Nagyszombat ellen:
4 - Pavlík, Pačinda, Ramirez
2 - Fieber, Šoltés, Liba, Radványi, Diňa, Ürge, Kráľ, Matůš, Gašparík, Divković
1 - Šrámek, Majoros, Bartoš, Krištof, Maixner, Simon, Vytykač, Rimanovský, Bari, Chytil, Bogora, Balla, Landerl, Boya, Kweuke, Németh K., Parvin, N´Kendo, Adiaba, Bajevski, Halimi, Ujlaky, Gergel, Szabó, Štepanovský, Bayo, Taiwo, Fábry, Vida K., Balić, Nicolaescu
öngól - Ekhardt, Kopčan
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
Orange Sport telvízió

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

BAJNOKI CÍMÉRT - FELSŐHÁZ
Szombat, 2021. március 20., 17:00 ó: Zlaté Moravce-Trenčín, 17:30 ó: Slovan-Žilina
Vasárnap, 2020. március 21., 16:00 ó: Trnava-DAC
KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ
Szombat, 2021. március 20., 17:00 ó: Nitra-Pohronie, Senica-Sereď, Ružomberok-Michalovce

A Nagyszombat-DAC bajnoki mérkőzés vasárnap 16:00-kor kezdődik, játékvezetők Gemzický - Ádám, Hrmo.

Mint minden tétmeccsről, Nagyszombatból is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!