A Nagyszombat-DAC mérkőzés előtt: apró lépésre Európától

Publikálva: 2020, június 21 - 09:37
A DAC már a mai kerületi rangadón bebiztosíthatja a sorozatban harmadik Európa-liga szereplését. A Nagyszombat-DAC összecsapás vasárnap 20:00 órakor kezdődik.

Írjuk át a történelmet!

A koronavírus miatti háromhónapos kényszerszünet után a múlt héten ismét beindult a Fortuna Liga. Kezdésképpen a DAC 5:0-ra ütötte ki a Nagymihályt, míg a nagyszombatiak 1:2-s vereséggel távoztak Zsolnáról. Játékosaink a hét közepén is pályára léptek: szerdán a komoly mezőfölény ellenére is csak 1:1-es döntetlent értünk el a Rózsahegy ellen a Slovnaft Cup elődöntőjének első felvonásán. Az idegenbeli visszavágót szerdán 18:00 órai kezdettel rendezik.

Ezt megelőzően azonban még a Nagyszombat elleni 61. kerületi rangadó vár együttesünkre. Az elmúlt hetek és hónapok során komoly változások történtek a Spartak edzői stábjában és játékoskeretében. A portugál vezetőedzőt, Ricardo Cheut az a Marián Šarmír váltotta, aki a múltban a nagyszombati ifiknél és junioroknál is dolgozott már. A csapattól hét játékos – Menich, Záhumenský, Orlandič, Grendel, Mitrea, Tavares és Pereira – is távozott.

A nagyszombatiak jelenleg a tabella 4. helyén állnak, a Nagymihállyal holtversenyben 11 pont távolságra követik a DAC-ot. Ez négy fordulóval a szezonzárás előtt azt jelenti, hogy a DAC holnap este végleg bebiztosíthatja a dobogós helyét és egyúttal az európai kupaporondra való kijutását is. A győzelmünk ezt véglegessé tenné, egy esetleges döntetlennél a Nagymihály-Rózsahegy mérkőzés végeredményét is figyelembe kellene venni.

És a sorozatbeli harmadik Európa-ligás szereplés átírná a klubtörténelmet, ugyanis a DAC egymást követő három évben még sohasem szerepelt az európai kupasorozatokban. Az eddigi legjobb eredményünk az 1987/88-as és az 1988/89-es, továbbá a 2018/19-es és a 2019/2020-as szezonokban való dupla részvétel. Srácok, írjuk át holnap este a klubtörténelmet!

Jedlička 50

Martin Jedlička a 2018-as év elején igazolt a Csallóközbe. A 2017-es U19-es eb bronzérmese az első hónapokban Patrik Macej tartalékja volt. A 2018/19-es idény harmadik fordulójában mutatkozott be az élvonalban, méghozzá a felújított nyitrai stadionavatón bemutatott emlékezetes fordításunk alkalmával (3:2 a DAC javára). Az azóta lejátszott 53 bajnoki mérkőzésből csak négyet hagyott ki, így tehát 49 pályára lépése van a Fortuna Ligában. Holnap a jubileumi 50. találkozó vár rá. „Pont ezen a héten láttam a falon Eric Davis és Vida Krisz fotóit, amelyeken a 100. mérkőzés alkalmával kapott mezzel pózolnak. Megnéztem, nekem hány rajtom van, így láthattam, hogy a holnapi lesz az 50. a szlovák ligában. Azt kívánom, hogy ez egy győztes jubileum legyen és hogy jó játékkal örvendeztessük meg a szurkolóinkat.”

Jedla 4 alkalommal az Európa-ligában is pályára lépett a jelenlegi szezon elején. Azt szeretné, ha ez a szám a következő kiírásban tovább gyarapodna. „Remek lenne holnap győzelemmel kvalifikálni magunkat Európába. Ez volt a célunk a szezon előtt, amelynek elérésében a koronavírus is besegített egy kicsit, de boldogok vagyunk, hogy ilyen közel állunk ahhoz, hogy sorozatban harmadszor juthat be a DAC az Európa-ligába. Nyerni akarunk és már holnap elérni ezt a célt. Kapusként számomra fontosak a kapott gól nélkül lehozott összecsapások, de főleg csapatszempontból nézem a dolgokat. Inkább győzzünk 2:1-re, minthogy 0:0-s döntetlennel érjen véget a rangadó.”

Vendégszurkolók nélkül

Tegnap a futballtársadalom (is) megörült a hírnek, hogy július 1-től nagyobb számban térhetnek vissza a szurkolók a lelátókra, egészen a stadionok befogadóképességének 50%-ig. Június végéig – így tehát a holnapi derbin is – azonban továbbra is érvényben marad a rendelet, amely alapján egy eseményen legfeljebb 500 fő vehet részt. Ráadásul ebbe a számba már a csapatok és a mérkőzés szervezői is beletartoznak, tehát a nézőknek nagyjából 300 hely jut. Ezek pedig a hazai szurkolóknak vannak fenntartva, a vendégszektorok a megszorítás ideje alatt zárva maradnak.

Pedig a Nagyszombat elleni rangadóink mindig is a szezon leglátványosabb párharcai közé tartoztak nézői szempontból…

A két csapat legutóbbi 5 egymés elleni mérkőzése az élvonalban:
2018.05.05. - Nagyszombat-DAC 2:0, gólszerzők: Godál (11 m), Egho, 16 832 néző
2018.09.23. - DAC-Nagyszombat 3:2, gólszerzők: Divković 2, Pačinda - Ghorbani 2, 9358 néző
2019.02.23. - Nagyszombat-DAC 3:1, gólszerzők: Yilmaz 2, Markoski - Taiwo, 4020 néző
2019.10.05. - Nagyszombat-DAC 1:2, gólszerzők: Lovat - Fábry, Vida K., 3949 néző
2020.03.07. - DAC-Nagyszombat 0:1, gólszerző: Sobczyk, 8619 néző

Történelem

Az élvonalban eddig a Slovan és a Nagyszombat a leggyakoribb ellenfelünk: mindkettőjükkel 60 alkalommal csaptunk össze. Holnap tehát 61. alkalommal találkozunk a piros-feketékkel. Bajnoki találkozón eddig két alkalommal sikerült Nagyszombatban diadalmaskodnunk: 2014 tavaszán és tavaly ősszel egyaránt 2:1-s győzelmet arattunk. A szezon második egymás elleni meccse is vendégsikert hozott, ugyanis a koronakrízis kirobbanását megelőzően a Spartak 1:0-ra győzött a MOL Arénában. Bízzunk benne, hogy a fogadószelvényeken harmadszorra is vendéggyőzelmet karikázhatunk.

A bajnokságon kívül 2019 őszén a kupában is összecsaptunk, amikor is a Slovnaft Cup nyolcaddöntőjében gólnélküli döntetlent követően a DAC egy emlékezetes büntetőpárbajjal vívta ki a továbbjutást hazai pályán.

KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ
Szombat, 2020. június 20., 17:00 ó: Nitra-Senica, 20:00 ó: Zlaté Moravce-Trenčín
Vasárnap, 2020. június 21., 17:00 ó: Sereď-Pohronie

A Nagyszombat-DAC bajnoki mérkőzés ma 20:00-kor kezdődik, játékvezetők Glova - Kováč, Ádám.

Mint minden tétmeccsről, holnap Nagyszombatból is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!

A mérkőzést az Orange Sport és a huste.tv internetes televízió is élőben közvetíti.