Back to top

Mozgásba lendült a kreativitás a Csallóközi Népművelési Központban

Publikálva: 2026, július 19 - 13:25
Az elmúlt héten valósult meg a Csallóközi Népművelési Központ szervezésében, az intézmény épületében a Kreatív Kemp – A világról elnevezésű tábor. Péntek délután az itt készült alkotásokból nyílt kedves, családias hangulatú kiállítás.
Mozgásba lendült a kreativitás a Csallóközi Népművelési Központban

Gyerekekkel és családokkal telt meg a népművelési központ udvara, majd Both Máté zenei felvezetésével indult a kiállításmegnyitó. A tehetséges fiatalember mondhatni „ütős” sikert aratott, előadásáért elismerő tapsot zsebelhetett be.

Az egyhetes kreatív tábor szakmai vezetője, Katarína Defeo Fiúza Siposová nem eresztette bő lére a kiállításon látható alkotások bemutatását, inkább a tábor kedves, alkotó hangulatáról beszélt.

A gyerekek a tábor idején egyetlen központi témával foglalkoztak: a mozgást vizsgálták meg több szemszögből, különböző művészeti ágakat figyelembe véve. A saját hátizsák elkészítésétől a rajzokon és szobrokon keresztül egészen egy egyedi cipő megalkotásáig, vagy éppen a saját készítésű fényképezőgéppel rögzített felvételekig sokféle alkotás született – tudhatták meg a megnyitó látogatói.

A szakmai vezető kiemelte, hogy olyan inspiráló környezetet sikerült kialakítaniuk, amelyben a gyerekek nem féltek kísérletezni, kérdezni és saját megoldásokat keresni. Rövid bevezetőjében megköszönte nekik, hogy nyitottak voltak, kérdeztek, és egész héten együtt alkottak. A szülőknek azért mondott köszönetet, hogy bizalommal rájuk bízták gyermekeiket.

Természetesen a házigazda Csallóközi Népművelési Központ is kiérdemelte a köszönetet a lehetőségért és a támogatásért, Kristína Rumanovának pedig a tábor teljes ideje alatt nyújtott sok-sok segítségét köszönték meg.

A tábor másik szakmai vezetője, Zuzana Németh Serbáková arra mutatott rá, hogy a kis kiállításon az egész hét termése látható: mindaz, amit a gyerekek felfedeztek és megalkottak.

Sokszínű, érdekes művek születtek, pedig mindössze egyetlen témával, a mozgással foglalkoztak. Azt azonban különböző szögekből vizsgálták, így számos eltérő alkotás született – tartotta fontosnak elmondani a képzőművész, hozzátéve, hogy nem a végeredmény, hanem maga az alkotói folyamat volt igazán fontos.

Varga Viktor a Csallóközi Népművelési Központ igazgatójává történt megválasztásakor, két évvel ezelőtt azt ígérte, hogy minden eszközt megtalál ahhoz, hogy a térség művészetek iránt érdeklődő gyermekeit ne veszítsék el. Legyen szó zenéről, képzőművészetről vagy a művészet bármely más ágáról, ne kelljen máshová menniük, hanem itthon is legyen lehetőségük újat kipróbálni és fejlődni.

„Ezek azok az első lépések, amelyek már azt mutatják, hogy elindultunk” – mutatott rá az intézmény udvarán látható kiállításra és az érdeklődők sokaságára.

Megköszönte a tábor szakmai vezetőinek munkáját, majd az elmúlt hét hangulatát érzékeltetve elmondta: meglepődve tapasztalta, hogy egy tucatnyi gyerek jelenléte ellenére csend volt az épületben. Mivel nem értette, hogyan lehet ennyi gyermek egy helyen ilyen csendben, meglátogatta az alkotókat. Meglepetésére, ugyanakkor nagy örömére azt látta, hogy a gyerekek egytől egyig elmélyülten alkottak, mert élvezték, amit csináltak.

Megköszönte Both Máté fellépését is, aki a közelmúltban, húsz év után újraindult Ki mit tud? döntőse volt. Mint mondta, benne is ott a remény, hogy néhány évnyi kemény munka után olyan tehetségeket fedezhetnek fel, és segíthetnek fejlődésükben, akik nemcsak idehaza, hanem akár külföldön is színvonalas előadásokkal képviselhetik térségünket, a Csallóközt.

A köszöntők után gyermekzsivajjal telt meg a rövid, de kedves kiállításmegnyitó. A tábor résztvevői örömmel meséltek egy-egy alkotásuk születéséről vagy éppen az alkalmazott technikai megoldásokról.

A kiállított anyagot a továbbiakban élőben már nem lehet megtekinteni, hiszen a tábor résztvevői büszkén vihették haza alkotásaikat a saját maguk készítette hátizsákokban.

A kiállításmegnyitón készült további felvételeinket képgalériánkban tekinthetik meg.

Szöveg és kép: Rózsár Vince

Ezt már olvasta?

Cookies