Megyei ösztöndíjban részesültek a sportgimis diáklányok

Publikálva: 2022, november 23 - 15:09
Sikeres sportolóként megyei ösztöndíjban részesült a Dunaszerdahelyi Középfokú Sportiskola két diáklánya, Pénzes Mónika és Hegedűs Réka.

Pénzes Mónika, a DAC kézilabdacsapatának oszlopos tagja, ugyanakkor a felnőtt és a junior szlovák kézilabda-válogatottban szintén sikeresen szerepelt. A 2021-ben nyújtott teljesítményével a Szlovák Kézilabda Szövetség és a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége "Év tehetsége" díját is megkapta.

A birkózó Hegedűs Réka a Dunaszerdahelyi Birkózó Klub tagja. Az elmúlt idényben országos bajnokságot nyert felnőtt, junior és kadett korosztályban, továbbá az Európa-bajnokságon és a világbajnokságon egyaránt az 5.helyen végzett, valamint több nemzetközi versenyen állhatott fel a dobogóra. Rékát szintén "Év tehetsége" díjjal ismerte el a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége.