Megverte a DAC az éllovast

Publikálva: 2018, április 1 - 18:05
A csereként beálló Boya góljával sikerült legyőzni a Nagyszombatot.

A húsvétvasárnapi meccsre eddig még nem látott felállásban küldte pályára a csapatot Marco Rossi. Ljubičić eltiltás, Šatka és Černák pedig sérülés miatt maradt ki a játékból. A lelátók ezúttal is szépen megteltek, és minden készen állt ahhoz, hogy egy hamisítatlan rangadó szemtanúi lehessünk. A meccs elején Čmelík és Pačinda összjátéka tapsoltatta meg a közönséget, négy perccel később pedig még ennél is nagyobb lehetőség adódott Čmelík előtt, aki Záhumenský passzát megszelídítve lőtt, de Chudý kapus résen volt. A vendégeknél elsősorban Ofosu volt aktív, a 12. percben ügyesen iramodott meg a kapunk felé, de Blackman és Simon közös erővel megállították őt. A folytatásban is inkább az erő és a küzdelem volt a jellemző a játékra, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A 32. percben Kalmár hibája hozta ránk a frászt, eladott labdájára Ofosu csapott le, akinek lövésébe Huk tette bele remekül a labdát, így szöglettel végződött az akció. Öt perccel a vége előtt ismét felemelkedtünk a székünkből, amikor Kalmár minden erejét bevetve megtartotta a labdát a tizenhatosban, majd Pačindának passzolt, akinek lapos, bal oldali beadására leért Chudý. A hátralévő időben még két sarokrúgást is elvégezhettünk. A második szöglet után kisebb kakaskodás alakult ki a nagyszombati kapu előtt, melynek laposztás lett a vége.

Csere nélkül, de nagyobb elszántsággal jöttek ki az öltözőből a játékosok a második félidőre. Mindezt a nagyszombati Kadlec jelezte először, akinek löketét a 48. percben Macej bravúrral hárította. A közönség közben a bíróra haragudott, aki az akció közben nem akarta észrevenni a sérülés miatt földön maradt Čmelíket. Alig telt el pár perc, és Lukáš ismét lesérült, de ekkor már csak hordágyon tudta elhagyni a pályát (mint később kiderült, pár másodpercre az eszméletét is elvesztette), helyére pedig Bayo állt be, aki első labdaérintéséből azonnal fölé fejelt egy beadást. A 60. percben pedig megszerezte első gólját a DAC-ban! A Kalmártól kapott indítással egyedül tört kapura, a védők lemaradtak róla, és Bayo a kapus eszén is túljárva a hálóba talált – 1:0. A gólt követően még nagyobb fordulatra kapcsolt a játék, de továbbra is sok volt az ütközet és a szabálytalanság. A 64. percben Pačindát választották el a labdától a tizenhatosban meglehetősen fura módon, ám a bíró sípja néma maradt. Négy perccel később már megadott egy szabadot a javunkra, de Pačinda lövése milliméterekkel kerülte el a bal vinklit. Házi gólkirályunknak ez sem szegte kedvét, a 80. percben amolyan Robben-féle lövéssel próbálkozott, s ha Divković nem ér bele a hálóba tartó labdába, akár már két góllal is vezethettünk volna. A másik oldalon Brigantnak volt egy gyenge próbálkozása. A vége előtt nem sokkal Vida is pályára lépett, aki Bayo passzát válthatta volna gólra, de Chudý résen volt. A 7236 néző igazi rangadót láthatott annak minden elemével. Akkor ugrott fel kissé a vérnyomásunk, amikor a negyedik játékvezető jelezte, hogy a sok ápolás miatt nyolc perc lesz a hosszabbítás. És bizony maradt izgalom a végére bőven! Kalmár és Yilmaz viaskodása csak tovább fokozta a feszültséget, Tóth fejesénél pedig majdnem meghűlt bennünk a vér, de Macej eszméletlen bravúrral szögletre ütötte a labdát. A saroklövést követően pedig Egho bólintott centikkel mellé. Az utolsó percben még Davis is növelhette volna a góljaink számát, az utolsó utáni pillanatban pedig Bayo hagyta ki a kihagyhatatlant, de megbocsájtjuk neki, mert a jelenetet követően végre lefújta a meccset a bíró. Ez pedig azt jelentette, hogy közel három év után sikerült megvernünk a Nagyszombatot.

A kilencven perc során végig hatalmas fizikai harcot láthattunk. A kiegyenlített játék sok szabálytalanságot, és sárga lapot is hozott, ám Bayo gólja végül megpecsételte a Spartak sorsát. Elefántcsontparti légiósként korábban még senki sem rúgott gólt sárga-kék színekben. Ez a találat egyben az első Nagyszombatnak rúgott gólunk volt ebben a szezonban. Győzelmünknek köszönhetően kilenc pontosra faragtuk a hátrányunkat az éllovas Spartakkal szemben, és csak kettőre vagyunk lemaradva a második Slovantól. Egy hét múlva folytatódhat a pontgyűjtés, vasárnap Csák Máté vára alá látogatunk. A Trencsén elleni meccs, akárcsak a mai, 15.20-kor kezdődik.

Edzői értékelés:

Marco Rossi (DAC): „Minden alkalommal, amikor a Nagyszombat ellen játszunk, részletek döntenek a meccsről. Ma nagyon harcos és kiegyenlített volt játék, úgy érzem, megérdemelt győzelmet arattunk. Šatka mellett ma Ljubičićcsel és Černákkal sem számolhattam, de mindig úgy készülünk, hogy ha hiányzik is valaki, a pályára lépők pótolni tudják őket. Ezt gyakoroljuk az edzéseken is, és a fiúk ma is megmutatták, hogy a vérüket és a szívüket is képesek voltak a pályán hagyni. Čmelík a sérülését követően egy pillanatra elvesztette az eszméletét. Érdekesnek tartom, hogy míg mi szinte minden szabálytalanság után sárgát kaptunk, addig ez fordítva nem működött. A Spartak és a Slovan ellen ez általában így működik. Olaszként is jól látom, amit látok.”

Nestor El Maestro (Nagyszombat): „Kemény fizikai meccs volt, amely során a DAC erősebbnek bizonyult, győzelmük megérdemelt, gratulálok. Szlovákiai viszonylatban mindig itt a legjobb a hangulat. Nekünk és a hazaiaknak is voltak hiányzóik, a futballban ez normális. Nem jó érzés, hogy kikaptunk, de hátra van még hét bajnoki mérkőzés. Most kissé csalódott vagyok, de a végéig még nagy harc várható. A folytatásban kétszer is a Slovan vár ránk, én pedig örülök az angol heteknek.”

FC DAC 1904 - SPARTAK NAGYSZOMBAT 1:0 (0:0)

Fortuna Liga, rájátszás, 3. forduló, 2018.04.01., 15:20

Játékvezetők: Glova - Slyško, Mókoš, 7236 néző

Góllövő: 60. Bayo

Sárga lap: 7. Čmelík, 45. Koštrna, 58. Herc, 59. Blackman, 94. Kalmár, 95. Macej, ill., 45. Čivić, 52. Tóth, 67. Pehlivan, 94. Egho

DAC: Macej - Záhumenský, Huk, Koštrna - Blackman, Davis, Simon, Kalmár, Herc (74. Divković) - Čmelík (55. Bayo), Pačinda (88. Vida)

Nagyszombat: Chudý - Čivić, Godál, Tóth, Kadlec - Pehlivan (70. Yilmaz), Greššák, Chanturishvili, Sloboda - Pekár (62. Egho), Ofosu (80. Brigant)