
Az önkormányzat a kultúrházat kívül-belül modernizálta. Szigetelték a falakat, kicserélték a vezetékeket és a nyílászárókat, új fűtési rendszert szereltek be. Az épületben új, hőszigetelő padlóburkolatot tettek le. A helyiségeket kicsempézték, kifestettek, és új világítótesteket szereltek fel. Felújították a konyhai részt és a mellékhelyiségeket is. A teraszra és a járdákra is új burkolat került.
A tervek szerint már az elmúlt év szeptemberére fel kellett volna újítani az ollétejedi művelődési házat. Az engedélyeztetési folyamat elhúzódása miatt azonban csak tavaly év végén kezdődtek el a munkálatok. A felújítás költsége 86 ezer euró.
A kultúzház az Ollétejed városrészben élő közösség találkozóhelye lesz. Az Ollétejedi Polgári Társulás rendezvényeinek is immár méltó körülményeket biztosító helyszíne lehet.
Forrás: dunstreda.sk
Ezt már olvasta?
Tűzgyújtási tilalom lépett életbe a Dunaszerdahelyi járásban – Mire kell ügyelnünk?
A tavaszi szárazság és az erősödő szél miatt a tűzoltók...
Vasárnap részleges útlezárás lesz érvényben a Bécsi úton a Kukkonia Liga Sportnap miatt
Május 10-én, vasárnap, a Kukkonia Liga Sportnapjának...