
A városi búcsú része évek óta az a rendezvény, amelynek célja „városunk összetartó-erejének felidézésével, nevének öregbítésével a köztünk levő elszakíthatatlan és varázslatos köteléket megerősíteni”. Április 27-én a városháza dísztermében fogadta ekképp a polgármester azokat a Dunaszerdahelyről elszármazottakat, akik a város hívó szavára az idei búcsúra hazalátogattak.
Előbb Dunaszerdahely mindennapjairól, fejlődéséről, céljairól esett szó, majd a vendégek visszaemlékezésekkel teli bemutatkozása után meghitt beszélgetéssel telt el tartalmasan a városi hivatalban megejtett találkozó, amely évről évre több régi dunaszerdahelyit vonz.
Az eseményen a város részéről még Bubniak Júlia hivatalvezető, Molnár Tímea főosztályvezető és Kürthy Éva vett részt.
Ezt már olvasta?
Babaköszöntőn üdvözölték városunk legkisebb lakóit
A tavalyi év második felében, júliustól decemberig...
A holokauszt nem csak a zsidó nép tragédiája volt
Június 14-én, vasárnap délelőtt a holokauszt áldozataira...
