A második félidő meghozta a sárga-kék győzelmet

Publikálva: 2019, március 9 - 16:06
Ismét nem játszott meggyőzően a DAC, de a második félidőben Taiwo játékának is köszönhetően megszületett a győzelem a sereghajtó otthonában.

Az, hogy csapatunk a legjobb hat között folytatja a tavaszi küzdelmeket, már fordulókkal ezelőtt biztossá vált. A kérdés ma az volt számunkra, hogy másodikként vagy harmadikként zárjuk-e az első felvonást. A tabella utolsó helyezettje elleni párharcban Peter Hyballa nem számíthatott a sárga lapok miatt kényszerpihenőre küldött Kalmár Zsoltra, de így sem bízott semmit a véletlenre, és a rendelkezésére álló játékosok közül a legerősebb keretet állította pályára. Az első percben azonban rögtön ránk ijesztett az Aranyosmarót: Švec félfordulatos lövését a léc alól tornázta ki Jedlička. Sokáig ez volt a mérkőzés legveszélyesebb jelenete, mert ami ezután következett, azt csak erős jóindulattal lehet színvonalas labdarúgásnak nevezni. Lehet, hogy a gyenge talajú pálya is közrejátszott ebben, de mentségként nem bújhatunk el e mögé. Hyballa olykor a felezővonalig feltolta a védelmünket, az ellenfél tizenhatosáig még ment is minden terv szerint, de ott hol egy elrontott passz, hol egy rossz helyzetfelismerés vagy blokkoló láb volt a bosszúságunk okozója. A 17. percben Divković került gólhelyzetbe, de lövését Chovan kapus hárította. Öt perccel később Vidát egykori játékosunk, Kwin akasztotta el a büntetőterületen belül, s mindenki azt hitte, tizenegyest rúghatunk, ehelyett Kristophernek mutatott fel a bíró egy sárgát, műesésért. Szurkolóink ugyan belekezdtek a Ki a jobb?–Dé-Á-Cé! skandálásába, de az eredményjelző fél órányi játék után is csak 0:0-t mutatott. Hyballa már a 36. percben cserére kényszerült, Vida egy ütközés után ugyanis nem tudta folytatni a játékot, helyére pedig Taiwo érkezett. Slabý, ako čaj! azaz: Gyenge, mint a tea! – hallottunk a lelátóról egy sokatmondó megállapítást a meccsről. A 41. percben mégis felcsillant előttünk a remény, amikor három a kettő ellen indíthattunk egy támadást. Ronan Divkovićhoz passzolt, aki kisodródott, a hazai védőknek pedig már nem volt nehéz leszerelni őt. Ebben az akcióban sokkal több volt! A félidő végén pedig jött a gól. Ďubek közvetlen szabadrúgásból kipókhálózta a bal felső vinklit – 1:0. Kérdés, hogy a megítélt szabálytalanságot Ziemba miért csak jókora ütemkéséssel fújta be, de erre hadd ne mi adjuk meg a választ…

Csere egyik oldalon sem volt a szünetben. A játékvezető pedig érdekes ítéletekkel borzolta a vendégszektorban helyet foglaló 395 DAC-drukker kedélyállapotát. Aztán az egészet máris megbocsátottuk neki, mikor az 54. percben befújt nekünk egy tizenegyest. Taiwo próbált meg befutni egy első ránézésre utolérhetetlennek tűnő labdát, Chovan kapus pedig útját állta ebben. A hazaiak vehemensen tiltakoztak a bírói ítélet ellen, de Ziemba hajthatatlan volt, és a mészpontra mutatott. Davis tette le a labdát, és higgadtan értékesítette a büntetőt – 1:1. Švec adhatott volna gyors választ a hazaiak részéről, csípős lövése azonban a kapu mögötti reklámpanelről pattant vissza a mezőnybe, pár perccel később pedig az oldalhálót találta el. Aztán jött a 69. perc, és egy olyan támadás, amelyből csak keveset láthattunk ezen a mérkőzésen: Tretyakov szöktette a bal szélen Taiwot, aki ezúttal beérte a labdát, és még arra is volt ideje, hogy felnézzen, kinek passzolja. Divković volt az érkező, aki védői szorításában a kapufa segítségével fejjel juttatta a hálóba a labdát – 1:2. A csereként beállt Taiwót mindenképp dicséret illeti, mert mindkét gólból kivette a részét. A folytatásban Ronan szabadrúgása érdemel még említést. Ha jobban helyezi a lövést, meglehetett volna a harmadik találatunk. Ezután már kevés focira emlékeztető jelenet volt a pályán, szabálytalan megmozdulás viszont annál több. A bíró hol az egyik, hol a másik oldalon húzta elő zsebéből a sárgalapot, amely végül tíz alkalommal villant a 90 perc során.

Az első percben óriási helyzettel indította a ViOn a meccset, aztán ellentétes oldalát mutatta számunkra a mérkőzés, amely nem sok izgalmas jelenetet, és még kevesebb gólhelyzetet hozott. Az első játékrész hajrájában egy szépségdíjas találattal megszerezték a hazaiak a vezetést, a második félidőre azonban összeszedtük magunkat, és megfordítottuk az állást. Üröm az örömben, hogy Vida Kristopher megsérült, és az első diagnózis szerint akár több hétig is maródi maradhat. A győzelem ellenére lecsúsztunk a tabella harmadik helyére, és az is biztossá vált, hogy jövő héten a Rózsahegy csapatát látjuk vendégül a MOL Arénában.

Peter Hyballa (DAC): „Nagyon büszke vagyok a fiúkra. Az első félidőben játszani szerettük volna a futballt, de a pálya talaja nem volt ideális, ezért hosszú labdákkal próbálkoztunk. Két nagy helyzetünk is volt: Vida helyzeténél tizenegyest kellett volna rúgnunk, ehelyett mi kaptunk sárgát, Divković helyzetét pedig védte a kapus. Az Aranyosmarót védelme nagyon jól működött, és egy gyönyörű góllal megszerezték a vezetést. Térfélcsere után átálltunk a 3-4-3-as formációra. Huk hátrahúzódott Šatka mellé, Davis és Koštrna pedig a széleken segítette a támadásokat. Taiwo mélységi befutásokkal próbálkozott, és ennek meg is lett az eredménye, mert mindkét gólból kivette a részét. Kalmár nélkül nehéz volt, de keményen harcoltunk a pályán, és még egyszer mondom, nagyon büszke vagyok. 44 pontot gyűjtöttünk, 8 meccset is az utolsó pillanatokban sikerült megnyernünk. Nemzetközileg színes, nagyon fiatal csapatunk van. A téli szünetben Bayót eladtuk a skót élvonalba, ezután játékosokat cseréltünk, megpróbáltunk játékstílust váltani. A Slovan úgy tűnik behozhatatlan előnyre tett szert, de szeretnénk második helyen zárni a bajnokságot.”

Karol Praženica (Aranyosmarót): „A mérkőzés előtt problémánk volt a megfelelő összeállítással, több játékosunk is sárga lapos eltiltását töltötte. Az előző két találkozón jobban uraltuk a középpályát, ennek ellenére ma sikerült megszereznünk a vezetést. A szünetben elmondtam, hogy a DAC növelni fogja a nyomást, nekünk állnunk kell a sarat. A tizenegyessel lábra állítottuk ellenfelünket, utána már nem tudtunk nagyobb nyomást kifejteni a kapujukra. Tulajdonképpen két öngólt adtunk ma magunknak. Nagy problémánk volt, hogy nem a legmegfelelőbb összeállításban léptünk pályára. Ami az alapszakaszt illeti, nos, én csak az utolsó négy mérkőzést értékelhetem, amióta átvettem az irányítást. Nehéz volt a tavaszi sorsolásunk, most az utolsó helyen állunk, és ezzel nem lehetünk elégedettek.”

FC VION ARANYOSMARÓT - FC DAC 1904 1:2 (1:0)

Fortuna Liga, 22. forduló, FC ViOn stadion, 2019.03.09., 14:00

Játékvezetők: Ziemba - Vorel, Borsányi