Magabiztos hazai búcsú az évtől

Publikálva: 2017, december 10 - 18:01
A dunaszerdahelyi női kézilabdacsapat az I.liga küzdelmeinek 10.fordulójában a ŠŠK-ZŠ Bernolákova 16- Košice csapatát látta vendégül.

Már a mérkőzés előtt látni lehetett, ma elmarad a szoros csata, hiszen a sereghajtó vendégek, akik eddig mindössze 4 pontot szereztek a bajnokságban, csupán a minimális 6 játékossal és egy kapussal érkeztek a Csallóköz szívébe, tehát cserelehetőségük sem adódott.

A dunaszerdahelyiek, akiket ismét népes közönség buzdított, már az elején 5:0-re elhúztak, s igaz, ők is "csak" három perc után lőttek gólt, de ellenfelüknek ez csak a félidő harmada környékén sikerült. Közben a kassiak egy játékosuk sérülése miatt több percig csak öten harcoltak mezőnyben, de jól tartották magukat, s a rossz kezdés után elindult a gólgyártásuk is. Ettől függetlenül a hazaiak magabiztosan uralták a mérkőzést, s 16:9-es előnnyel mentek szünetre.

A második játékrészben az első hat gólt ismét a dunaszerdahelyiek szerezték, tehát már 22:9 volt az állás, amikor hét perc után a vendégek is be tudtak találni, s a találkozó végéig az elfáradó kassaiak ellen 17 gólos előnyt sikerült kidolgoznia a csapatnak, s így 38:21-re nyerte a városi klub az utolsó 2017-es hazai találkozót. A legjobb góllövő 8 góllal Bugár Cintia lett, míg a vendégeknél Pajorová Veronika 7 találatig jutott. A dunaszerdahelyiek közül pedig Lelkes Lilla és Straka Mária is 5 gól ért el a találkozón.

A csapatunk ezzel immáron 14 pontos a bajnokságban és a negyedik helyen áll, csupán két ponttal van lemaradva a listavezető Partizánske mögött, aki viszont már egy meccsel többet játszott. A dunaszerdahelyiek tehát amennyiben a jövő héten idegenben, Mocsonokon győzni tudnak, akkor a bajnokság első felét annyi ponttal zárhatják, mint a listavezető.

A Močenok-Dunaszerdahely találkozóra jövő szombaton este hatkor kerül majd sor, s odahaza legközelebb február 24-én láthatjuk majd Prikler Szilvia tanítványait.

Dunaszerdahely - ŠŠK-ZŠ Bernolákova 16- Košice 38-21 (16-9)