Magabiztos győzelmet aratott a DAC Kassán

Publikálva: 2023, november 4 - 10:01
Mosolygós péntek este Kassán! Meggyőző játékkal szerzett a DAC újabb három pontot. A meccs embere ismét Andzouana volt, aki két góllal és egy gólpasszal vette ki a részét a sikerből.

A Nagymihály elleni hazai győzelem után Kassáról is pontokat akart rabolni a Guľa-csapat a péntek esti találkozón. Kilenc év után látogattunk ismét a keleti nagyvárosba, hogy bajnoki meccsen mérjük össze erőinket, s bár a kezdő felállítását néhány sérülés megnehezítette, azért bíztunk a jó eredményben. Ellenfelünknél edzőváltás történt a héten: a távozó Anton Šoltist a honi bajnokságot jól ismerő ifj. Ján Kozák váltotta.

Eső áztatta pályára futott ki a két csapat a félig kész kassai arénában, ahol az első percekben a csúszós talaj miatt még stabilitási gondokkal küzdöttek a játékosok. Nekünk azonban gyorsan biztonságot adott Goure 5. percben szerzett találata. Andzouana jobbal ívelte a fejére a labdát, amelyet elefántcsontparti támadónk pontosan a jobb kapufa mellett csúsztatott a hálóba – 0:1. A gyors gól megadta az alaphangot a folytatáshoz, melynek során ugyancsak mi voltunk a kezdeményezők. A kassai csapat legfeljebb szögletig jutott, de hiába adta be jól a labdát Faško előbb a jobb, majd a bal sarokból, társai az ötös környékén már súlytalannak bizonyultak.

Mi viszont jól tartottuk meg a labdákat, és fokozatosan építettük fel a támadásainkat. Hercnek, Trusának és Čermáknak is megvolt a lövőkedve, de sajnos egyikük próbálkozásából sem született újabb találat. A 16. percben csapatkapitányunknak azonban sikerült növelni az előnyt. Egy jobb oldali bedobás után Trusa a tizenhatos széléről az ellenkező oldalra tette át a labdát, a szabadon érkező Andzouana pedig a gólpassz után gólt is szerzett – 0:2.

A félidő felénél sem jártunk meg, de már kétgólos volt az előnyünk, ami megnyugtatta a fiúkat, és a vendégszektorban helyet foglaló mintegy száz vendégdrukkert is jókedvre derítette. Ifj. Ján Kozák vezetőedző homlokán azonban csak a ráncok szaporodtak, annál is inkább, hiszen csapata alig tudott kijönni a szorításból az első félidőben. Popovićnak szinte nem akadt védenivalója, labdához jobbára csak akkor ért, amikor a társai hazapasszoltak neki. Elsősorban a középpályánk bizonyult erősnek, nem is igyekeztek ott támadásvezetéssel a sárga mezes hazaiak. Inkább magas felívelésekkel próbálkoztak, de az első játékrészben ezeknek nem volt eredménye.

A szünetben egyik vezetőedző sem tartotta még fontosnak, hogy cseréljen, de az biztos, hogy Kozák mondott valamit a sajátjainak, mert a második félidőre feljavultak. Bátrabb, harciasabb játékkal rukkoltak elő, s ha végletekig kidolgozott helyzetekig nem is, de szögletekig és szabadrúgásokig már eljutottak. Az 54. percben egy elsőre veszélytelennek tűnő hazai beadás kis híján gólt eredményezett, ám Golikovnak végül nem volt szerencséje. Két perccel később már mi végeztünk el egy sarokrúgást, amely után hazai kontra következett. Szerencsére Andzouana és Popović közös erővel biztosítottak hátul, és kifogták a szelet a kassai támadás vitorlájából. A 61. percben már rezdült a hálónk, a néhány pillanattal korábban beálló Sagna lett volna a gólszerző, ha nem állt volna előtte lesen. De a VAR mindezt megerősítette, Kružliak játékvezető pedig érvénytelenítette a találatot.

Mindkét oldalon friss erők érkeztek a pályára, emiatt egy kissé töredezetté vált a játék, ám a 80. percben egy szemet gyönyörködtető akciónak lehetett szemtanúja a közel 2700 fős nézőtábor: Gruszkovski ívelésébe Goure fejelt bele, és igazán kevésen múlott, hogy megszerezze második gólját. Ami viszont nem jött össze az elefántcsontpartinak, az sikerült a kongóinak. A 85. percben ugyanis Andzouana labdája kötött ki Putnocký hálójában. Az addigra megerősödő szél is a segítségünkre volt egy kicsit, de ez mit sem von le a mesteri találat érékéből – 0:3. Andzouana szépségdíjas ívelése végleg eldöntötte a három pont sorsát.

A barátságtalan idő ellenére végül egészen barátságos eredménnyel zárult a mérkőzés, melyen ismét a balhátvédünk bizonyult a legjobb játékosnak. Reméljük, hogy a jó formát ő is átmenti a csapattal együtt a következő mérkőzésekre. A legközelebbi bajnokinkat otthon játsszuk szombaton a Rózsaheggyel, előtte azonban még vár ránk egy újabb keleti túra, kedden ugyanis Iglóra utazunk a Slovnaft Cup nyolcaddöntőjében.

Adrian Guľa (DAC 1904): „Nagyon értékes győzelmet arattunk, amit mindenekelőtt az első félidőben bemutatott jó játékunknak köszönhetünk. Domináltunk, és kellőképp hatékonyak is voltunk, ami segített a folytatásban. A második félidőben már hiányzott egy kicsit a szikra a játékunkból, a 60. perc tájékán érezhető is volt mindez, amikor a hazaiak megszaporították a kellemetlen szabadrúgások számát. Cserékkel próbálkoztunk, hogy új lendületet vegyen a játékunk, majd Andzouana szép találatának köszönhetően sikerült lezárnunk a mérkőzést. A 0:3 egy kicsit talán fájó a hazai csapat számára, nekünk viszont annál értékesebb eredményt jelent, amit a szurkolói támogatásnak is köszönhetően sikerült elérnünk. A csapat jól teljesített, fontos győzelmet arattunk.”

Ifj. Ján Kozák (Kassa): „Nem titok, hogy problémákkal küszködünk. Három napja dolgozunk együtt, sok gólt kapott idáig a csapat. Az elején 12 méterről kaptunk egy fejes gólt, aminek nem lett volna szabad előfordulnia. Ezt a kapusnak fognia kell. A vendégek ezután még nagyobb erőre kaptak, magabiztosan játszottak, és kétség sem fér hozzá, hogy az első félidőben ők voltak a jobbak. A második félidőre feljavultunk. Ekkor a DAC már kényelmes előnyben játszott. Akadtak viszont olyan momentumok, melyekre építhetünk a jövőben. Voltak olyan pillanatok, amikor még vissza tudtunk volna jönni a meccsbe, és meg tudtuk volna nehezíteni a vendégek dolgát, de aztán jött a harmadik, szerencsés gól. A DAC megérdemelten győzött, gratulálunk nekik a három ponthoz, mi pedig azon fogunk dolgozni, hogy a következő mérkőzésen már jobbak legyünk.”