A legkedvesebb DAC-gólom: Vida Kristopher

Publikálva: 2020, május 9 - 18:13
Az utóbbi két szezon házi gólkirálya a tavaly őszi DAC-Slovan (5:2) rangadón szerzett találatára emlékszik a legszívesebben.

Vida Kristopher a 2016-os nyári szünetben érkezett Dunaszerdahelyre. Rögtön az első bajnokiján eredményes volt, sőt, a zsolnai találatával megnyerte a Hónap Gólja szavazást is.

Három és fél év alatt összesen 106 ligamérkőzésen lépett pályára sárga-kékben, ezeken 29 gólt szerzett. A DAC elsőligás góllövőlistájának az 5. helyén áll. Az Európa-ligában további 8/2, a Slovnaft Cup-ban 12/2 volt a mérlege.

Az említett 29 ligagólja közül az aktuális idény őszi részében rendezett DAC-Slovan (5:2) rangadón elért találatát nevezte a legemlékezetesebbnek. Vida röviddel a félidei szünet előtt juttatta csapatunkat 2:1-es vezetéshez, ami a történelmi győzelem egyik legfontosabb pillanata volt. Az egészet megelőzte egy Šporar-gól, aki csitítgatta a szurkolótáborunkat, ami nem igazán tetszett. Bosszúra éheztem, és szerettem volna az ő szurkolótáboruk előtt betalálni. Maga a gól is igazán szép volt, viszont az egészet feldobta a hangulat, ahogy felrobbant a stadion. Na meg az, hogy el tudtam futni a Slovan-tábor előtt a fülemet mutogatva, hogy nem hallom az ő szurkolásukat. Mai napig libabőrös vagyok, ha meglátom ezt a gólt” – eleveníti fel a 2019. szeptember 1-jén jegyzett találatát.

Krisz február végén a lengyel Piast Gliwice csapatához igazolt. A koronavírus által okozott szünet előtt három tétmeccsen is még pályára tudott lépni új csapatában, sőt kupameccsen a Gdansk otthonában a góllövők közé is feliratkozott. Még a szezon szüneteltetése előtt sikerült beköltöznöm a lakásba, amit bérlek Gliwicében. Szerencsére van hozzá egy kis kertem, így a mindennapok könnyebben telnek. Sajnos a menyasszonyom nincs itt, Pesten ragadt. Várjuk, hogy ki tudjon utazni. Legfőképp magamnak edzettem a program alapján, amit a klubtól kaptam. Igyekszem formában maradni, már amennyire lehet, mert ezt így nem lehet összehasonlítani a csapatos edzésekkel. Május 29-re írta ki a liga a tervezett bajnoki folytatást. Nagyon remélem, hogy így lesz, és lejátsszuk a maradék 11 meccset.”