Látogatás a tabellaszomszédnál

Publikálva: 2017, szeptember 17 - 08:18
A legutóbbi két mérkőzésen elveszített pontokat csapatunk az odahaza eddig százszázalékos ViOn stadionjában próbálja visszaszerezni. Az Aranyosmarót–DAC összecsapás vasárnap 19.00 órakor kezdődik.

A kupa után vissza a bajnoksághoz

Kilenc nap alatt már a harmadik tétmérkőzés vár ma a DAC-ra. A Sároseperjes elleni, előző fordulóbeli gólnélküli döntetlent követően együttesünk sikerrel vette a Slovnaft Cup második fordulóját. Szerdán 3:0 arányban győztünk a harmadik ligában szereplő Dévényújfalu otthonában; a gólokat Čmelík, Malec és Ashiru szerezték.

A májusi aranyosmaróti találkozón sikerült egy újabb fehér pontot kitörölnünk a bajnoki térképről, hiszen a 12. nekifutásra sikerült végre idegenben is legyőzni a ViOn-t. Együttesünk szeretné ma is ilyen eredménnyel megörvendeztetni a szurkolókat, ami remek gyógyír lenne a nyitrai és az otthoni, Sároseperjes elleni pontvesztésekre.

A tabellaszomszéd

Csapatunkra azonban nem vár egyszerű feladat, a ViOn ugyanis alaposan megerősítette a játékoskeretét nyáron, ami meg is mutatkozik az új szezonban nyújtott teljesítményükön. Hét fordulót követően a tabella előkelő, negyedik helyén állnak, jobb gólarányukkal megelőzve a DAC-ot. Juraj Jarábek vezetőedző védencei főleg hazai környezetben erősek, ahol eddig százszázalékos a mutatójuk - fokozatosan a Rózsahegyet, a Zsolnát és a Sároseperjest fektették két vállra. A legutóbbi bajnoki mérkőzésük során Szenicén is diadalmaskodtak, amivel megtörték az eddigi sikertelen idegenbeli szereplésüket, és a szezonban először távoztak pontokkal az ellenfelek otthonából is.

A jó szereplésüket eddig mindössze a kupából való kiesés csúfítja, hiszen a negyedik ligás Simony (Partizánske) otthonában 1:1-re végeztek a felek a rendes játékidőben, míg a büntetőpárbajban a hazaiak bizonyultak jobbnak.

Mindkét csapat egyforma pontszámmal (12-12), és ugyanannyi lőtt góllal (10-10) várja a mai találkozót. A ViOn eddig nem ikszelt a szezonban, az 1. fordulótól váltogatja a győztes és vesztes meccseket. Reméljük, hogy ezt ma is folytatják, hiszen ebben a sorban most egy vereség következne… Elsősorban a hazaiak pontrúgásaira kell majd odafigyelnünk, hiszen a tíz eddigi góljukból ötöt is rögzített helyzet után lőttek.

Történelem

A ViOn a tizedik szezonját tölti az élvonalban, és a két gárda eddigi 21 mérkőzésének egymás elleni mérlege mai ellenfelünknek kedvez. Aranyosmaróton eddig tizenkét alkalommal léptünk pályára, és az első győzelmünket csak legutóbb, május elején sikerült aratnunk. Az emlékezetes három pontot akkor Brašeň és Pačinda góljai szállították, akik a mérkőzés legvégén fordították a DAC javára a találkozó kimenetelét. Összességében a két csapat meccsei általában szoros eredményt hoznak: csak háromszor fordult elő, hogy valamelyik fél egygólosnál magasabb arányú győzelmet aratott.

A Fortuna Liga 8. fordulójának műsora:

Szombat, 2017. szeptember 16., 17:30 ó: Slovan-Ružomberok, 19:00 ó: Michalovce-Senica, Prešov-Trnava, Nitra-Podbrezová, 19:30 ó: Žilina-Trenčín

Vasárnap, 2017. szeptember 17., 19:00 ó: Zlaté Moravce-DAC

Az Aranyosmarót-DAC bajnoki mérkőzés ma 19:00-kor kezdődik, játékvezetők Sedlák - Roszbeck, Špivák.