László Csaba a Kairat Almaty elleni edzőmeccsről

Publikálva: 2017, január 29 - 16:36
László Csaba vezetőedzővel beszélgettek az fcdac.sk szerkesztői a tegnapi DAC-Kairat Almaty (0:1) felkészülési mérkőzésről, illetve a csapat megváltozott programjáról.

„Az eddigi felkészülés során tegnap találkoztunk a legerősebb ellenféllel. Egy olyan csapattal mérkőztünk, amely az Európa-ligában is vitézkedett. Az első félidőben jobb volt a kazah gárda, és a legnagyobb gólhelyzetüknél Slávik védett bravúrral. Ebben a játékrészben azt éreztem, hogy túlságosan is tiszteljük a Kajratot. Afélidei szünetben rendet kellett rakni a fejekben, ami sikerült is. Egy picit elégedetlen vagyok amiatt, hogy - bár a második félidőben jobban játszottunk -, akkor kaptuk a gólt, amikor nem igazán volt benne a levegőben. Viszont ha azt nézzük, hogy az ellenfél olyan játékosokat vonultatott fel, mint Andrej Arsavin, akkor elmondhatjuk, hogy a találkozó teljesítette a célját. Van még három felkészülési összecsapásunk hazai környezetben, amelyeken remélem, hogy már élesebb lesz a csapat. Látszik a futballistákon a három hete végzett kemény munka, mely abszolút természetes módon érződik. Amit eddig csináltunk, az mind tudatos volt. Az eredményektől függetlenül eddig azon az úton haladunk, melyet elterveztünk,” mondta a DAC 52 éves szakvezetője.

A bolgár Lokomotiv Gorna Oryahovitsa lemondta a mai felkészülési mérkőzést, ami eléggé megváltoztatta a csapat programját. „Nagyon sajnálom, hogy így alakult, hiszen az előzetes tervek szerint két csapatra osztottam a játékosokat, és mindkét együttes kapott volna 90-90 percnyi játékidőt. Most a csapat egyik fele elesett ettől a lehetőségtől, így egy pici változtatást kellett eszközölnünk. Arra kényszerültünk, hogy ez a tíz játékos ma máshogy gyakoroljon. Sajnálom, hogy így alakult, hiszen ha tudtam volna előre, akkor a tegnapi mérkőzés ideje alatt edző futballistáknak is lehetőséget adok a Kairat ellen. A tegnap szerepet kapó labdarúgók regenerációs edzésen vettek ma részt. Picit fáradt a csapat, ám ez teljesen normális, hiszen a felkészülés harmadik hetét tudjuk magunk mögött. Néhány játékost fizikálisan és mentálisan is elfárasztott az eddigi edzésminőség. Szerencsére nincsenek komolyabb sérültjeink, ami azért is remek hír, mert ma délelőtt, amikor igyekeztünk gyorsan egy ellenfelet keresni, szinte mindegyik együttes azzal indokolta a nemleges választ, hogy túl sok a sérültjük. Örvendetes, hogy a fáradtságra panaszkodó játékosokon kívül - Németh Zsolt, Vida Kristopher - nincs komolyabb sérülés. Pačinda lábán van egy vízhólyag, és ő azért nem játszott tegnap, nehogy kifakadjon. Remélem, hogy továbbra is ez a vízhólyag lesz a legnagyobb gondunk, és akkor nagyon elégedett leszek,” fűzte hozzá László Csaba.