Ennek keretén belül Horváth Gábor, a szülők képviselője is teret kapott, hogy megossza a képviselőkkel az ő meglátásaikat. A polgármestertől megkérdezte, miért akadályozták meg az általuk megfogalmazott kérdőívek lekérdezését az iskolákban. Hájos Zoltán elmondta, szerinte partizánakcióról volt szó, amikor is a kérdőívek készítői arra hivatkoztak, hogy azokat a polgármester nevében osztották ki. Hangsúlyozta, a gyerekekkel nem lehet politikát folytatni, a téma megvitatására volt korábban lehetőség a lakossági fórumon, amire viszont kevés szülő jött el. Úgy tűnik ebből, hogy a képviselőkre hagyták a döntést, akik érzik ennek súlyát.
Horváth Gábor arra is figyelmeztetett, hogy csupán 600 ezer eurónyi különbség van a központikonyhás és a 14 konyhás megoldás között. (A javaslat szerint három központi konyha létesülne, miközben ezekből kettő az alapiskolákban, egy pedig az egyik óvodában lenne, a többi konyhában pedig ebédkiadók jönnének létre.) Jarábik Gabriella képviselő úgy vélte, nem megfelelő hangnem folytatódik a kommunikáció a szülőkkel, míg Sebök Pál hangsúlyozta, az első szakvélemény mellett a fórumon is kért opponensi vélemény is a központi konyhás megoldást javasolja.
Horváth Zoltán alpolgármester arra is rávilágított a két megoldás közti különbség az opponensi vélemény szerint nagyobb lehet, mert a 14 konyhás megoldás költsége 15 százalékkal magasabb lehet az első szakvéleményben jelzettnél. Hájos Zoltán pedig hangsúlyozta nem politikai, hanem jövőbe mutató döntésről van szó, előbbit alátámasztják az eredmények is, mert a javaslatot 23 képviselőből 19 megszavazta, 1 nem szavazat és 3 tartózkodás mellett.
A konyhák működését kezelő Gastro DS kft. vezetéséről is szavaztak a képviselők. Ennek két ügyvezetője Horváth Zoltán és Sebök Pál lesz, míg a felügyelő bizottságban Brunczvik Tünde, Vangel Ferenc képviselők, valamint Miške Tamás kap helyez a szülők képviseletében.
Ezt már olvasta?
Értesítés áramkimaradásról – 2024. december 21.
A Nyugat-Szlovákiai Villamosművek tájékoztatása alapján a...