Hihetetlen energiával átszőtt, nagy erejű és személyes hangvételű, Rieger Tibor munkásságát alapos részletességgel bemutató előadásában Prokopp Mária számtalan olyan apró érdekességre is felhívta a hallgatóság figyelmét, amelyre a művészetet kedvelő, s az alkotásokra rácsodálkozó embernek valóban érdemes odafigyelnie.
A feszes ívű, izgalmas előadás célja az volt, hogy a művészettörténésszel a hallgatók bejárják a királyfiakarcsai születésű Rieger szakrális művészetének útját, meg-megállva egy-egy kiemelkedő alkotásnál, s hogy így is ráirányítsák a figyelmet az est középpontjában álló Magyarok Nagyasszonya szobor közadakozásból történő felállítására, amelyet Királyfiakarcsán, Rieger szülőházának egykori helyén kívánnak majd emelni.
Mint Pogány Erzsébet, a Szövetség a Közös Célokért igazgatója, az est háziasszonya elmondta, Rieger Tibor ugyanis e szobrát hálája kifejezéseképpen szülőfalujának, „boldog gyermekévei földjének és népének” ajándékozta. Elkészítette a szobor gipszváltozatát és 2015-ben a Szent István-napi ünnepségen jelképesen átadta a falu és a felvidéki szervezetek képviselőinek. A közösség örömmel fogadta az adományt, ám a szobor bronzba öntésére, fölállítására ezidáig nem sikerült támogatást szerezniük.
Hogy e nemes szándék, Rieger Tibor első köztéri alkotása a Felvidéken megvalósulhasson, fogott össze többek között a királyfiakarcsai Petőfi Baráti Társulás, s Bethlen Gábor Alapítvány és a Szövetség a Közös Célokért Társulás. Maga az est célja is az volt, hogy erre a közadakozásra irányítsa a figyelmet.
Ezt követően Rieger Tibor beszélt gyerkemévei Királyfiakarcsájáról, s a Csallóközhöz való ragaszkodásáról, majd végül Herdics György mondott köszönetet az est szereplőinek, hogy a hit és a művészet valóban varázslatos egymáshoz kötődéséről tettek tanúbizonyságot a hallgatók előtt.
Ezt már olvasta?
2. Nagykorú Felvidéki Zenekarok a Csaplárban ...és a fiatalok
A tavalyi nagy sikerű eseményen felbuzdulva a Csaplár...