Kilencszáz: Majorostól Ramirezig

Publikálva: 2019, szeptember 7 - 08:29
A Slovan elleni múlt hétvégi ötödik gól volt a DAC jubileumi, 900. találata az élvonalban.

Még mindig libabőrös, ha visszagondol a múlt heti, Slovan felett aratott 5:2-es győzelemre? Mi igen! És itt van még egy ok, amiért érdemes visszaemlékeznünk a sikeres rangadóra: a pozsonyiak ellen szerzett utolsó, ötödik gól ugyanis jubileumi volt a klubunk számára.

Eric Ramirez a75. percben lőtt találata, amivel beállította az 5:2-es végeredményt, a 900. volt a DAC élvonalbeli történelmében.

A legelső az 1985/86-os újoncszezonunk 3. fordulójában született meg: a Zsolna elleni hazai összecsapás 86. percében Majoros György büntetőből volt eredményes. Klubunk színeiben eddig 162 játékos iratkozott fel a góllövők mögé. A DAC mindenkori legsikeresebb gólvágója Pavol Diňa (49), akihez a jelenlegi játékoskeretből Vida Krisztopher áll a legközelebb; a magyar válogatott bővebb keretének a tagja 26 találatával a klub történelmi tabellájának a 7. helyén áll.

A DAC jubileumi góljai az első ligában:
1. gól:
1985.9.7., DAC-Zsolna 1:0, Majoros György, 86. perc (a DAC 3. mérkőzése az 1. ligában)
100. gól: 1988.4.17., DAC-Sároseperjes 3:1, Tibor Mičinec, 22. perc (80. mérkőzés)
200. gól: 1990.12.2, DAC-Olomouc 2:1, Simon Gyula, 46. perc (164. mérkőzés)
300. gól: 1993.3.14., DAC-Olomouc 1:0, Simon Gyula, 90. perc (229. mérkőzés)
400. gól: 1995.5.3., Inter-DAC 2:1, Zsákovics Tibor, 16. perc (297. mérkőzés)
500. gól: 1998.4.4., DAC-Privigye 1:0, Kianek Zsolt, 26. perc (387. mérkőzés)
600. gól: 2010.9.11., Aranyosmarót-DAC 1:1, Harsányi Zoltán, 83. perc (500. mérkőzés)
700. gól: 2015.7.18., DAC-Szenice 2:0, Szarka Ákos, 10. perc (625. mérkőzés)
800. gól: 2018.2.18., Szenice-DAC 0:2, Kalmár Zsolt, 66. perc (707. mérkőzés)
900. gól: 2019.9.1., DAC-Slovan 5:2, Eric Ramirez, 75. perc (758. mérkőzés)

Ahogy az a fenti áttekintésünkből látható, a 800. és a 900. gólunk között mindössze 51 találkozó telt el, ami messze a legkevesebb szám a DAC két élvonalbeli jubileumi találata között.

Klubunk első élvonalbeli gólját Majoros György szerezte, aki az 1985/86-os újoncszezonunk 3. fordulójában a DAC-Zsolna összecsapás 86. percében büntetőből volt eredményes.

Kép és szöveg: facdac.sk