Kiesett a DAC a Slovnaft Cup-ból

Publikálva: 2017, március 7 - 20:35
Búcsúzik a Slovnaft Cup küzdelmeitől a DAC csapata, amely egygólos vereséget szenvedett a második ligás Poprád csapatától.

A 4. percben vezetést szerzett a Poprád, egy jobboldali szöglet után Stanislav Šesták fejjel volt eredményes – 0:1. A 16. percben Štepanovský ollózva próbált kapura lőni, de az ellenfél védőjét találta telibe. A 20. percben beszorította a Poprád csapatát a DAC, Ljubicic 18 méterről leadott kapáslövését Malec kitornázta. A 27. percben Davis adott be a jobb oldalról, Šafranko megtolta, Štepanovský pedig az üres kapu fölé lőtt! A 41. percben Šašinka egy remek indítás után egyedül törhetett kapura, a védők és Slávik hárításának köszönhetően nem született újabb poprádi gól.

A második játékrész izgalmas futballt hozott, mindkét oldalon remek támadásokat láthattunk. A 49. percben helyzethez jutott a Poprád, Kapláň lövését Slávik védte. Az 58. percben Šafranko egyenlíthetett  volna, lövése a felső lécen csattant. A 60. percben utolsó emberként Kontár szabálytalankodott, amiért piros lapot látott. A kiállítás után is folyamatosan támadásban maradt a DAC, de Pačinda, Ljubicic és Šafranko próbálkozása sem hozott gólt. A 81. percben a csereként beállt Michalík próbálkozott, de lövése centikkel fölé szállt. A 85. percben egy kontratámadás végén helyzethez jutott a Poprád, Kapláň lövése mellé szállt. Két perccel később ismét rezdült a poprádi kapufa, eredménytelenül. Időhúzás miatt Malec kapus második sárga lapját kapta, ezzel az utolsó percben a kiállítás sorsára jutott. Érdekesség, hogy Malec kapus mindkét sárga lapját időhúzásért kapta. A hosszabbítás utolsó perceiben is beszorította ellenfelét a DAC, a mezőnyből beállt játékos még Pačinda lövését is hárította.

Hiába a sok helyzet, a DAC 20 szöglete, a sárga-kékek búcsúznak a Slovnaft Cup küzdelmeitől. A vereséggel megszakadt a DAC veretlenségi sorozata az új Arénában.

FC DAC 1904 Dunaszerdahely – FK Poprád (0:1)

Gólszerző: Šesták (4.)

Sárga lapok: Štepanovský (38.) – Šašinka (36.), Poliaček (45.), Malec (56., 90.), Hatok (62.), (Bilas, 65.), (Palša, 80.)

Piros lap: Kontár (60.) – Malec (90.)

3.231 néző

FC DAC: Slávik – Živkovič, Huk, Šatka, Davis – Ljubicic – Štepanovský (Brašeň, 46.) , Simon (Michalík, 80.), Sarr (Kontár, 52.), Pačinda – Šafranko

Poprád: Malec – Hatok, Palša, Peciar, Kica – Hric, Poliaček (Bilas, 64.) – Maťaš (Medak, 78.), Šesták, Kapláň – Šašinka (Šuľa, 82.)

Forrás: sportolunk.sk