Kétgólos hátrányból egyenlített a DAC

Publikálva: 2017, március 11 - 19:29
Döntetlennel zárult a DAC – Zsolna rangadó, kétgólos hátrányt ledolgozva szerzett pontot a dunaszerdahelyi csapat. A sárga-kékek részéről Ljubicic és Davis volt eredményes.

A mérkőzés előtt több játékost is nélkülözni kényszerült László Csaba vezetőedző. Sérülés miatt Slávik kapus és Vida Kristopher sem állhatott csatasorba, de visszatért a kezdőcsapatba Jakub Brašeň és Esmerald Alkuku, Ľupták pedig a kispadon kapott helyet.

Már a 2. percben vezetést szerzett a vendégcsapat, egy jobboldali szögletből a középhátvéd Kaša talált a kapuba – 0:1. A bekapott gól az egész csapatot meglepte, nehezen lendült játékba a DAC. Első támadásából  Šafranko próbált veszélyeztetni, de fejese mellé szállt. Az első 20 perc kevés izgalmat hozott, többnyire a két tizenhatos köt folyt a játék. A 23. percben jött az újabb hideg zuhany, a jobb oldalról Škvarka lövése a hálóban kötött ki – 0:2. A gól után is próbálkozott a DAC, kevés sikerrel. A 25. percben Pačinda próbálkozott, lövése mellé szállt. A 38. percben jött a szépítés, Brašeň passza után Ljubicic a tizenhatos vonaláról esélyt sem adott Volešák kapusnak – 1:2.

Fordulás után továbbra s a két tizenhatos közt folyt a játék, többnyire a Dac birtokolta a labdát, a zsolnaiak kontratámadásokból veszélyeztettek. A 67. percben jött az egyenlítő találat, egy zsolnai játékos kézjátéka után a játékvezető büntetőt ítélt, melyet Davis magabiztosan értékesített – 2:2. A 85. percben Hlohovský került helyzetbe, de Tofiloski hárítani tudott. A lefújás végéig már több gól nem esett, döntetlennel zárult a DAC – Zsolna rangadó.

Forrás: sportolunk.sk