A keddi DAC-ellenfél: FK Mladá Boleslav

Publikálva: 2017, február 6 - 18:44
Két elmaradt találkozó után február 7-én, kedden 13:00 órától a téli felkészülés negyedik mérkőzése vár ránk. Először léphetünk pályára odahaza, ahol a cseh élvonal ötödik helyezettje és a Cseh Kupa címvédője, az FK Mladá Boleslav gárdájával találkozunk.

Alapinformációk az ellenfélről:

Név: FK Mladá Boleslav

Az alapítás éve: 1902

A klub színei: fehér és kék

Stadion: Városi Stadion (befogadóképesség: 5 000 néző)

Város: Mladá Boleslav (majdnem 45 000 lakos)

A klub legnagyobb sikerei: a cseh másodosztály bajnoka (2003/04); 2. helyezés a cseh legfelső osztályban (2005/06); a cseh élvonal bronzérmese (2006/07, 2013/14); a Cseh Kupa kétszeres győztese (2010/11, 2015/16); az UEFA-kupa csoportkörének kétszeres szereplője (2006/07, 2007/08).

Sárga-kék együttesünkre a téli felkészülés öt mérkőzéséből a negyedik vár, mely egyúttal az első, amelyet nem a törökországi összpontosítás keretein belül abszolválunk. Az eddigi összecsapásokon két döntetlen (FC Karpaty Lviv 1:1, FC Dynamo Moszkva 2:2) született, míg legutóbb a Kairat Almaty ellen szenvedtünk 0:1-es vereséget. Együttesünk színeiben eddig Vida, Pačinda és Mészáros talált be.

Az FK Mladá Boleslav a Prágától nem messze található városban székel, mely a Škoda gépkocsik gyártásáról híres. A több mint százéves történelme során nagyobb sikereket csak az új évezredben ért el a klub. Addig alacsonyabb osztályokban, főleg a másodikban, harmadikban és rövid ideig a negyedikben is szerepeltek.

A klub legsikeresebb időszaka a 2003/04-es évadban kezdődött, amikor is történelmük során először jutottak fel a legfelső osztályba, ahol a mai napig is szerepelnek. Azóta kétszer elhódították a Cseh Kupát, kétszer bejutottak az UEFA-kupa csoportkörébe, és folyamatosan az élvonalbeli táblázat felső részében mozognak. A klub legnagyobb sikerét a 2006/07-es idényben érte el, amikor is az UEFA-kupa kieséses szakaszában a francia Olympique Marseille együttesét búcsúztatták.

Az aktuális szezonban egy ideig vezették a bajnokságot, bejutottak a Cseh Kupa negyeddöntőjébe, azonban ezt követően a csapat hullámvölgybe került. Október 14-e óta nem sikerült győzniük, és hat, nyeretlen találkozót követően az 5. helyre estek vissza. Az Európa-ligától rögtön a 2. selejtezőkörben kiestek: a számunkra is ismert macedón KF Shkëndija búcsúztatta őket.

A téli szünet előtt edzőváltásra került sor a leendő ellenfelünknél - Leoš Kalvodát Martin Svědík váltotta. A keretben is jelentős változások történtek: erősítésként Levin (Dynamo Moszkva), Stronat (Austria Wien), Železník (Slavia Prága) és Nečas (Sparta Prága) érkezett, míg az egyik allappillér, Kúdela eligazolása (Liberec) lehet érzékeny veszteség.

Holnapi ellenfelünk kilenc felkészülési mérkőzést abszolvált a tél folyamán, ezek közül ötöt a Tipsport liga tornájának keretein belül, melyet meg is nyertek. A két szlovák résztvevő együttesből a kék-fehérek 2:0-ra legyőzték a Trencsént, míg a Nagyszombat felett 3:2 arányban diadalmaskodtak. A felkészülési találkozóik összesített mérlege 8-1-0, gólarányuk 23:5.

A játékoskeretet főleg cseh futballisták alkotják, viszont a külföldiek között két szlovákot is találunk: Lukáš Pauschek neve főleg a Slovanból, Miroslav Keresteš pedig Sároseperjesről lehet ismerős. A transfermarkt szerint ellenfelünk keretének összértéke 11,85 millió €, míg a DAC-é 4,95 millió €.