
Olyannyira melegen kezdjük ezt a hetet, hogy hétfőre másodfokú hőriasztást adott ki a Szlovák Hidrometeorológiai Szolgálat. Nem is csoda, hiszen bőven 30 fok fölé fut napközben a hőmérő higanyszála. A következő napok időjárását viszont már jelentősen befolyásolja egy nyugatról érkező hidegfront, mely akár 25 fok alá is csökkentheti a levegő hőmérsékletét. Az előrejelzések szerint a hétvégére újra visszatér a meleg, az igazi nyár.
A nagy meleg utáni lehűlést nagy valószínűséggel záporok, zivatarok is kísérik, de hétfő reggel a hétre komolyabb csapadékmennyiséget nem jeleznek a meteorológusok. Hétfő estétől kedd hajnalig ugyannakor elsőfokú viharriasztás lesz érvényben tájainkon.
Ezt már olvasta?
Tervezett áramszünet Dunaszerdahelyen június 25-én és 26-án
A Nyugat-szlovákiai Áramszolgáltató Társaság ...
Hőség jön: a hét második felében és a jövő hét elején is kánikulára készülhet Dunaszerdahely
A hét eleji forró idő után a következő napokban sem...
