Kalmár több ezer embert tett boldoggá

Publikálva: 2019, március 2 - 21:12
Az utolsó utáni pillanatban Kalmár Zsolti fejesével legyűrtük a Szenicét, és megszereztük idei első győzelmünket. A hihetetlen végjátékot kevésbé szép foci előzte meg, de a három pont mindenért kárpótol bennünket. 97 percnyi játék után idén először „felrobbant” a MOL Aréna.

Nem az elképzeléseink szerint indult a tavasz, de a csapat egész héten keményen edzett, hogy ma megkezdje a pontgyűjtést. A felállításon is változtatott Peter Hyballa a legutóbbi összeállításhoz képest. A kezdőbe visszakerült a sárgalapos eltiltását letöltő Vida Kristopher, valamint Marko Divković, aki felépült a téli felkészülés elején elszenvedett sérüléséből. A bizonyítási vágy nemcsak kettejük, hanem az egész csapat arcán látszódott, és a mérkőzés is ennek szellemében kezdődött. Eltelt azonban egy kis ideig, míg megszoktuk a vendégek magas letámadását, és elkezdtük irányítani a játékot. A tizenhatos vonalán többször is körbeadogattuk a labdát, ám a végső befejezésbe rendre hiba csúszott. Ilyen volt az is, amikor Herc bombázhatott volna egy hatalmasat, de Kalmár nem vette észre a csapattársa előtt adódó kiváló lehetőséget, és levette előle a labdát, melyet rögtön el is vesztett. Ebből aztán megiramodott a Szenice, a gyors kontrát azonban lesen állította meg a játékvezető. Hercnek később volt még pár lövési kísérlete, de helyezett labdái fölé, bombái pedig a védőkbe vagy a kapusba, Tabordába szálltak. A 21. percben Koštrna találta magát hirtelen a befejező csatár posztján, de ettől maga is annyira meglepődött, hogy csak az oldalhálót sikerült megrezegtetnie. A mérkőzést ekkor már mi irányítottuk, mégis hátrányba kerülhettünk volna. A 26. percben Dangubić ugrott ki a leshatárról, majd a kifutó Jedlička mellett is elvitte a labdát, és már csak a hálóba kellett volna gurítania, de Kone rendkívül jó ütemben érkezve az utolsó pillanatban megállította a lövést a gólvonal előtt. A szurkolók a félidő hajrájára egyre türelmetlenebbé váltak, amiért nem tudtunk élni a kínálkozó lehetőségekkel. „Ezt már én is berúgtam volna!” – jött egy hang a VIP szektorból Tretyakov ráadásban megeresztett lökete után. Ugye kitalálták? Ezt is blokkolták a pirosak.

Csere csak a vendégek oldalán volt a szünetben, Dangubićot Deretti váltotta. A játék képe azonban továbbra sem akart változni. Az 51. percben egy tetszetős kontra végén Kalmár esett el a tizenhatoson belül, majd tizenegyest reklamált, de igazából csak elvesztette az egyensúlyát, ezért került a földre, s ezt a bíró is tudta. Az ellentámadás után a hosszú nevű Carlos Daniel Silveira Da Graca Kay kapu mellé szálló fejese borzolta kicsit a kedélyeket, de igazi veszélyt nem jelentett Jedlička kapujára. A közönség az ideges és pontatlan játék ellenére is igazán jól szórakoztatta magát, a 7395 néző pedig ezúttal is tudta, mikor kell rátenni még egy lapáttal a szurkolásra. Benne volt a levegőben, hogy valamelyik csapat hibázni fog, amiből születhet egy gól. Ilyen pillanat lehetett volna, amikor Kalmár egy kötényt kiosztva ugratta ki mesterien Divkovićot, az utolsó pillanatban azonban elé állt a szenicei kapitány, Dias és blokkolt. Davis 30 méteres bombája is beakadhatott volna, ha másfél méterrel arrébb megy. Aztán Deretti hibázott óriási helyzetben. A 68. percben a védőink szorításából kiugorva egyedül vezethette kapura a labdát, melyet 15 méterről küldött meg, de szerencsénkre épp Jedličkába lőtt. A publikum egyre nagyobb nyomást helyezett a srácokra, akik ezt meg is érezték, s bár igyekeztek, továbbra is nagy hibaszázalékkal játszottak. Negyed órával a befejezést előtt Taiwo előtt adódott lehetőség, de nem érte el Kalmár beívelését. Kicsivel később egy szögletet követően Šatkát úgy meglepte a hozzá eljutott labda, hogy lányos zavarában az égbe belsőzte azt, pedig szinte üresen tátongott előtte a kapu. A hajrában Čmelíket is pályára küldte Hyballa, hogy friss játékosként zavart okozzon a vendégvédelemben, de csak egy csúnyán mellélőtt labdával sikerült felhívnia magára a figyelmet. A 92. percben egy kapu előtti kavarodás után végre rezdült a vendégek hálója, Horváth azonban támadó szabálytalanság címén érvénytelenítette a találatot. Taborda szorult ápolásra, még a mentőegységet is a pályára hívták, ami miatt újabb percek következtek a ráadásban. Végső soron ez hozta meg számunkra a sikert, mert az utolsó támadásból megszereztük a mindent eldöntő találatot. Davis higgadtsága és precízen középre tett labdája volt a siker kulcsa, na meg persze Kalmár védhetetlen bólintása a 96. percben – 1:0. Mondani sem kell, milyen hangulat kezdődött ekkor a MOL Arénában…

Az élet a legjobb forgatókönyvíró – szól az általános érvényű igazság –, s ez most is beigazolódott. 95 percnyi pontatlan, görcsös és eredménytelen játék után a legvégén jött a gól, és jött a nagyon fontos három pont. Az erdőháti csapat rendesen megkeserítette a dolgunkat, szurkolóinknak mégis sikerült belehajtani a fiúkat a győzelembe. Az idei első három pontnak köszönhetően megőriztük a második helyünket a tabellán, és az is biztossá vált, hogy a harmadik helynél lejjebb nem zárhatjuk az alapszakaszt, így két hét múlva hazai pályán kezdjük a felsőházi küzdelmet. Hogy ki lesz az ellenfelünk az csak jövő héten, az aranyosmaróti meccset követően dől el. Következő ellenfelünk otthona nincs messze a MOL Arénától, menjünk, töltsük meg a vendégszektort!

Peter Hyballa (DAC): „Mielőtt értékelném a mai találkozót, szeretnék elnézést kérni a viselkedésemért. A gól után nem kellett volna a pályára rohannom, hogy ünnepeljek. Elhiszem, hogy ez kiváltotta a vendégkispad nemtetszését. Hibáztam, bocsánat. Ami pedig a meccset illeti. Egész héten nyomás alatt volt a csapat, de ez a nyomás nem a klubvezetéstől és nem is a szurkolók vagy az újságírók oldaláról érkezett, hanem belülről. Az első két meccsünkön nem tudtunk abban a stíltusban futballozni, mint ahogy azt ősszel megszokhattuk. Ma nyílt mérkőzést játszottunk, a Szenica lezárta előttünk bent a területeket, csak a széleken kísérletezhettünk. Ha félidőben 0:1 lett volna az eredmény, senki nem szólhatott volna semmit. Tiszteletet érdemelnek, nagyon jól játszottak, és remélem, hogy bejutnak a kupadöntőbe. A védelmünk ma sokkal jobban muzsikált, mint egy hete Nagyszombatban. A mérkőzés vége pedig olyan volt, mint amit tavaly már párszor átélhettünk. Ez a nyomás nekem is és a szurkolóinknak is tetszik. Érzelemdús összecsapás volt, melynek a végén jött Davis pontos beadása, majd Kalmár befejezése. Kellett nekünk ez a győzelem, mert egy kissé megcsappant az önbizalmunk.”

Ricardo Chéu (Szenice): „Nehéz elfogadni ezt az eredményt, de a futball érzelmes játék. A hazaiak többet birtokolták a labdát, mi azonban kontroll alatt tartottuk a meccset, 4-5 helyzetünk is volt, de nem sikerült gólra váltanunk egyiket sem. Jó meccset vívtunk, elismerem a Dunaszerdahely erejét, gratulálok nekik a győzelemhez. A végén kaptuk a gólt, ami eldöntötte a találkozót. Ez a csapat megérdemli, hogy bent maradjon a bajnokságban. Remélem, hogy a jövő héten nekünk lesz olyan szerencsénk, mint ma a DAC-nak. Kreativitás és dinamika jellemzi a játékunkat, büszke vagyok a fiúkra, s ha így folytatjuk, tovább, jönnek majd az eredmények is.”

FC DAC 1904 - FK SZENICE 1:0 (0:0)

Fortuna Liga, 21. forduló, MOL Aréna, 2019.03.02., 15:30

Játékvezetők: Horváth - Somoláni, Tomčík