Június közepén kiderül, ki lesz a DAC ellenfele!

Publikálva: 2018, május 20 - 06:39
A rózsahegyi sikerrel eldőlt: huszonöt hosszú év után végre ismét az európai kupaporondon a dunaszerdahelyi labdarúgás!

Negyed évszázad. Ennyi telt el azóta, hogy a DAC utoljára része volt az európai kupaküzdelmeknek. 1987 és 1993 között összesen tíz mérkőzést játszottunk az UEFA által irányított versenyekben: négyet a Kupagyőztesek Európa-kupájában, hatot pedig az UEFA-kupában. Mindkét versenysorozat a mai Európa-liga elődjének számít.

Öt ország öt csapata ellen mérhettük meg tudásunkat. Csehszlovák kupagyőztesként az 1987/88-as évadban a KEK-sorozatban indulhattunk. A ciprusi AEL Limassol kiejtésével (1:0 idegenben és 5:1 hazai pályán) az 1. körbe kerültünk, ahol a svájci Young Boys Bern túl magas akadálynak bizonyult (2:1-o és 1:3-i).

A következő idényben (1988/89) az UEFA-kupában vitézkedett a DAC, ahol eddigi legmagasabb arányú nemzetközi győzelmét könyvelhette el. Az 1. fordulót a svéd Östers Växjö otthonában elszenvedett 0:2-es vereséggel kezdtük, ám a hazai visszavágót 6:0-ra nyerte Pecze Károly csapata. A következő ellenfél a híres Bayern München volt. A bajorokat akkor is Jupp Heynckes irányította, aki kettős győzelemmel vezette csapatát a nyolcaddöntőbe, Münchenben 3:1-re, Dunaszerdahelyen 2:0-ra nyertek a bőrnadrágosok. A csallóközi visszavágóra hivatalosan 15 572 néző jutott be, ami máig a DAC hazai nézőcsúcsa.

Legutóbb 25 éve szerepeltünk európai kupasorozatban. 1993 szeptemberében az UEFA-kupában a későbbi döntős Salzburggal találkoztunk. Az akkor még Casino néven és lila-fehér színekben működő osztrák csapat két, egyaránt 2:0-s győzelemmel búcsúztatta a Škorpil-legénységet.

A 11. és 12. európai mérkőzésünket július második és harmadik hetében fogjuk játszani. Arról, hogy ki lesz az ellenfél a június 19-én, a svájci Nyonban tartott sorsolás dönt majd.

Forrás: fcdac.sk