Back to top

Jövő keddtől Duna Menti Tavasz!

Publikálva: 2017, május 24 - 10:59
Jövő keddtől péntekig várja a látogatókat a Duna Menti Tavasz, a szlovákiai magyar gyermekek báb- és színjátszó fesztiválja a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központban. Mutatjuk a programot.
Jövő keddtől Duna Menti Tavasz!

2017. május 30., kedd

8.00 – Térzene a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ előtti téren
8.30 – A szereplők felvonulása a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ előtt, Meseország királyának megválasztása, a város kulcsának átadása, a DMT szobrának koszorúzása

Bábos és színjátszó versenyműsorok a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ színháztermében

9.30
– Fény és árnyék, vagyis nem félünk a saját árnyékunktól (bábos mese – árnyjáték, összeállította Dolinsky Irén), előadja Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja, rendezte Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára
– Köcsög Jankó (bábjáték), előadja a Feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportja, rendezte Makó Kovács Erika
– Cirkusz (bábjáték), előadja a Községi hivatal Ugri-Bugri Bábcsoportja, rendezte Ágh Erzsébet

11.00
– Elment a tyúk vándorolni (bábjáték), előadja az Ógyallai Magyar Tanítási Nyelvű Speciális Alapiskola Fityfiritty Bábcsoportja, rendezte Bencsics Varga Mária
– Egy hangyányi mese (mesés bábjáték), előadja a Komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportja, rendezte Izsák Katalin, Gazdag Nagy Anikó és Tóth Tibor
– Az árva tevecsikó (népmesefeldolgozás), előadja a Pozsonyi Duna utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja, rendezte Farkas Márta
– A csillagszemű juhász (mesés bábjáték), előadja Felsővámosi Magyar Tannyelvű Alapiskola Tikiriki Bábcsoportja, rendezte Rebro Ágota és Nagy Erzsébet
– A kis gyufaáruslány (bábjáték), előadja a Farkasdi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda Bukfenc Bábcsoportja, rendezte Komlósi Margit

13.30
– A csizmás kandúr (mesejáték), előadja a Komáromi Városi Művelődési Központ és a Komáromi Selye János Gimnázium Kisgimisz Gyermekszínpada, rendezte Csengel Mónika
– A tudatlanok boldogsága (színjáték), előadja a Komáromi Munka utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Pogácsakedvelők Színjátszó Csoportja, rendezte Laboda Róbert
– Egy kerek nap (Szerkesztett játék), előadja a Dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportja, rendezte Madocsai Kardos Klaudia és Sziklai "Sziki" Krisztina

Meseváros műsorai – 15.00–18.00
15.00 Ovisok játékos műsora, az Óbudai Népzeneiskola zenekara, Bálint Károly tekerős műsora, 16.00 a Kobold zenekar műsora

2017. május 31., szerda

Bábos, színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ színháztermében

8.30
– Csillagj! (bábjáték), előadja a Kisgéresi Alapiskola Mustármag Bábcsoportja, rendezte Blanár Gabriella, Furik Mária és Móricz Henrietta
– Varjútestvérek (bábos mese), előadja a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportja, rendezte Csörgei Tünde
– Az ostoba Emelja (bábmese), előadja a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Manócska Bábcsoportja, rendezte Mészáros Andrea
– A kis gömböc (bábos mese), előadja a Diószegi Petőfi Sándor Alapiskola és Óvoda Diócska Bábcsoportja, rendezte Bréda Szilvia

10.30
– A pletykás asszonyok (színdarab), előadja a Bélyi Alapiskola Csicsergő Színjátszó Csoportja, rendezte Szakszon Anna
– Minden egér szereti a sajtot (színdarab), előadja a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportja, rendezte Szabó Alica, Pirigyi Mária és Dakos Szilvia
– Kiálts Asszonyt! (dramatikus játék), előadja a Tekergők Polgári Társulás és a Nyárasdi Alapiskola Tekergők Színjátszó Csoportja, rendezte Magyar Gaál Lívia
– A kiskondás (színdarab), előadja a Lévai Juhász Gyula Magyar Tannyelvű Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportja, rendezte Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó

13.30
– Az aranyszőrű bárány (színdarab), előadja a Perbetei Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tündérvirágok Színjátszó Csoportja, rendezte Török Sarolta és Pinke Andrea
– Pázmán lovag (színdarab), előadja Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Csoportja, rendezte Mészáros Andrea
– Ez egy ilyen nap (szerkesztett játék), előadja a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Alapszervezet Fókusz Gyermekszínpada, rendezte Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin

Meseváros műsorai – 15.00-18.00

15.00 Krpčiarik Néptánccsoport, az Óbudai Népzeneiskola zenekara, Művészeti Alapiskola moderntáncosai, Bálint Károly tekerős műsora, Hajnalvándor koncert, 17.00 Szunyog Zsuzsa: Volt egy kertem (megzenesített gyerekversek, gyerekdalok), gitáron kísér Farnbauer Péter

2017. június 1., csütörtök

Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ színháztermében

8.30
– A bajusz (színdarab), előadja a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpada, rendezte Szvorák Zsuzsa
– A rest legény meg az ördög (színdarab), előadja a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportja, rendezte Mészáros Piroska, Okos Zsuzsanna
– Árulkodó kendő (szerkesztett játék), előadja Buzitai Alapiskola Táncos Cipellők színjátszó csoportja, rendezte Ádám Csilla

10.30
– Hetényi ördöghistória (mesejáték), előadja a Hetényi Tarczy Lajos Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportja, rendezte Kotiers Éva és Romada Rakottyai Katalin
– Ki vagyok én? (szerkesztett játék), előadja az Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportja, rendezte Köteles Judit és N. Tóth Anikó
– Jancsi és Juliska (színdarab), előadja a Jánosi Csemadok és Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csicsóka Színjátszó Csoportja, rendezte Milen Gabriella
– Lelkünk háza (szerkesztett játék), előadja Szepsi Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iglice Színjátszó Csoportja, rendezte Ráczné Birtók Erzsébet

13.30
– A süket király (színdarab), előadja a Csicseri Alapiskola Csicseri Csacsogók Színjátszó Csoportja, rendezte Očenáš Emőke
– Gyertek gyerekek iskolába! (szerkesztett játék), előadja a Marcelházai Alapiskola Napsugár Hagyományőrző Csoportja, rendezte Poništ Tünde
– Fütyül a masina (szerkesztett játék), előadja a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportja, rendezte Pierzchala Mária, Szászi Edina, Székely Zsuzsa
– A kóró és a kismadár (szerkesztett játék, népmese), előadja az Ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Hagyományőrző Csoportja, rendezte Jusztin Czaudt Éva

Meseváros műsorai – 15.00-18.00
15.00 Campa-nulla verséneklő együttes, Bálint Károly tekerős műsora, 17.00 Zsapka Attila, Vadkerti Imre és Sipos Dávid gyermekműsora

2017. június 2., péntek

Eredményhirdetés, díjkiosztás a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ színháztermében

8.00 – Király- és fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ előtti színpadon a fesztiválsereggel
9.00 – Népi gyermekjátékok, előadja a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja, rendezte Méry Irén és Kolláth Zsuzsa
9.10 – Arany János: Buda halála - rendezte: Gál Tamás - zene: Gál Tamás – a bábokat öltöztette: Kiss Szilvia - zenész: Mester László - előadja: Gál Tamás
10.20 – Eredményhirdetés

A mesevárosban kerámiát lehet vásárolni, kézműves foglalkozásokon lehet részt venni.
Köztünk lesz Füttyös Gyurka, Hegedűs Csaba, a lufibohóc.

Szakmai értékelések a csoportvezetőknek a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központban 14.30 – 18.00 óráig.

A bábos és színjátszó versenyműsorokra a belépőjegyek ára 1,50 €.
Belépők rendelhetők a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központban Csörgei Tündénél (telefon: 031/ 590 08 13, vagy 031/ 590 08 01).

A Meseváros műsorai ingyenesek.

A műsorváltozás jogát a rendezőség fenntartja!

 

Ezt már olvasta?