Jelenlegi hely

Jövő héten Duna Menti Tavasz!

Ezt már olvasta?

Publikálva: 2019, május 26 - 15:27 | Kultúra
Jövő keddtől Dunaszerdahely Mesevárossá változik: érkezik a Duna Menti Tavasz, az országos gyermek báb- és színjátszófesztivál.
Jövő héten Duna Menti Tavasz!

A 44. Duna Menti Tavasz országos döntőjének műsora a következőképpen alakul:

2019. május 28., kedd

8.00
Térzene a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ előtti téren

8.30
A szereplők felvonulása a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ előtt, Meseország királyának megválasztása, a város kulcsának átadása, a Duna Menti Tavasz szobrának koszorúzása

Bábos versenyműsorok a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ színháztermében

9.30 
A császárnő új ruhája (színpadi játék), előadja a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Városi Szervezetének Fókusz Gyermekszínpada, rendezte Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin

Unalom a köbön (szerkesztett játék), előadja a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportja, rendezte Sziklai „Sziki” Krisztina és Madocsai Kardos Klaudia

Csupaszív királyfi (bábmese), előadja a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportja, rendezte Csiffári Renáta

Brémai muzsikusok (mese), előadja a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportja, rendezte Izsák Katalin, Gazdag Nagy Anikó és Tóth Tibor

11.45 
Többet ésszel… (bábjáték), előadja az ógyallai Magyar Tannyelvű Speciális Alapiskola Fityfiritty Bábcsoportja, rendezte Bencsics Varga Mária

Nyakigláb, Csupaháj, Málészáj (bábmese), előadja a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportja, rendezte Csörgei Tünde

Sün Balázs (verses mese), előadja a felsővámosi Magyar Tannyelvű Alapiskola Tikiriki Bábcsoportja, rendezte Nagy Böbe

Az égig érő fa (báb), előadja a feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportja, rendezte Makó Kovács Erika

14.00
Vörös Rébék (bábos mese), előadja a gömörfalvai Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja, rendezte Vezér Klára, Dolinsky Irén és Csutor Vezér Zsófia

A só (népmese), előadja a gútai II. Rákóczi Ferenc Alapiskola Mazsola Bábcsoportja, rendezte Mahor Katalin

A nap születése (bábjáték), előadja a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tannyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportja, rendezte Sándor Erika és Molnár Enikő

Meseváros műsorai

15.00-18.00 
Bálint Károly tekerős műsora, Suhancok verséneklők műsora, Óbudai Népzeneiskola zenekarának előadása, Göbő Anna és Göbő Sándor verséneklők műsora, The Töpörtyűk verséneklők műsora, Művészeti Alapiskola Moderntánccsoportja, KOBUKRAV önvédelmi bemutató

2019. május 29., szerda

Bábos, színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ színháztermében

8.30 
Sün Balázs (verses mese), előadja a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda Diósförgepatonyi Csipcsirippek, rendezte Mészáros Anikó és Molnár Erika

3+1 (bábjáték), előadja a kisgéresi Magyar Tannyelvű Alapiskola Mustármag Bábcsoportja, rendezte Blanár Gabriella

Az ördögkirály leánya (bábos mese), előadja a pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja, rendezte Farkas Márta

10.30 
Évszakok – játékok, szokások (szerkesztett játék), előadja a bélyi Magyar Tannyelvű Alapiskola Gyöngyöcske Gyermekcsoportja, rendezte Szakszon Anna

Malac Julcsa (palóc népmese), előadja a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportja, rendezte Mészáros Piroska és Okos Zsuzsa

Játékos versek, verses játékok (szerkesztett játék), előadja a szenci Csemadok Kincskereső Rigó Színpada, 
rendezte Polák Margit, és Molnár Enikő

13.00 
Méhek a vonaton (magyar népmese), előadja az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportja, rendezte Jusztin Czaudt Éva

Doja, a cigánytündér (népmese feldolgozás), előadja a királyhelmeci  Varázskerék Színjátszó Csoport, rendezte Pirigyi Marica, Dakos zilvia és Szabó Alica

Kendőzetlenül (színpadi játék), előadja az ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Színjátszó Csoportja, rendezte Gajdács Zsuzsanna, Bóna Tímea és Viczencz Gábor

Meseváros műsorai 

15.00-18.00
Bálint Károly tekerős műsora, Krpčiarik Gyermek Néptánccsoport, Lovászi Edina zenekara, Écsi Gyöngyi és Kováts Marcell előadása, KOBUKRAV önvédelmi bemutató

2019. május 30., csütörtök

Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ színháztermében

8.30  
A szúnyog (vidám történet), előadja a nagykaposi Erdélyi János Alapiskola Hajnalka Színjátszó Csoportja, rendezte Szücs Ágnes és Kovács Adrianna

Játékok a fonóban (szerkesztett játék), előadja a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportja, rendezte Pierzchala Mária, Székely Zsuzsa és Miko Katalin

Hogyan szerzett feleséget Taskó (szerkesztett játék), előadja a sajógömöri Sajógömöri Magyar Tannyelvű Alapiskola Csicsergő Gyermekcsoportja, rendezte Pusko Enikő

10.30     
Színházasdi (színpadi mű), előadja a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Színt Vivők Színjátszó Csoportja, rendezte Laboda Róbert

A kis kuruc (dramatizált játék), előadja a füleki Csemadok Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpada, rendezte Szvorák Zsuzsa

Csudahalott (népballada), előadja a hetényi Tarczy Lajos Magyar Tannyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportja, rendezte Laboda Róbert és  Kotiers Éva

13.15     
Pelikánmadár (népmese), előadja a lévai Juhász Gyula Magyar Tannyelvű Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportja, rendezte Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó

…, mert játszani jó! (színpadi játék), előadja a bátkai Bátkai Alapiskola Huncutkák Színjátszó Csoportja, rendezte Hencz Annamária

Tollfosztóban (szerkesztett népi játék), előadja a marcelházai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Csemadok Alapszervezetének Napsugár Hagyományőrző Csoportja, rendezte Poništ Tünde

Meseváros műsorai 

15.00-18.00
Kodály Zoltán Alapiskola Gyermekkarának előadása, Pedagógus Szövetség Színjátszó Csoportjának műsora, Paradigma Verséneklő Együttes műsora, Campa-nulla Verséneklő Együttes műsora, Zsapka Attila, Vadkerti Imre és Sipos Dávid zenés előadása

2019. május 31., péntek

Eredményhirdetés, díjkiosztás a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ színháztermében

8.00       
Király- és fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ előtti színpadon a fesztiválsereggel

9.00       
Népi gyermekjátékok, előadja a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja

9.10       
Jóka ördöge színpadi játék a Duna Menti Tavaszon, előadja a Csavar Színház

10.20     
Eredményhirdetés

* * *
A mesevárosban kerámiát lehet vásárolni, kézműves foglalkozásokon lehet részt venni. Köztünk lesz Füttyös Gyurka, Hegedűs Csaba, a lufibohóc.

Szakmai értékelések a csoportvezetőknek a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központban 14.30-18.00 óráig.

A bábos és színjátszó versenyműsorokra a belépőjegyek ára 1,50 €.

Belépők rendelhetők a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központban Csörgei Tündénél (telefon: 031/ 590 08 13, vagy 031/ 590 08 01). A Meseváros műsorai ingyenesek.

A műsorváltozás jogát a rendezőség fenntartja!