Izgalmassá teszi a DAC a bajnokságot?

Publikálva: 2016, október 15 - 08:07
A szezon második harmadát a listavezető és az idény eddigi egyeduralkodója elleni találkozóval kezdjük. A DAC-Zsolna mérkőzés szombaton 20:30 órakor kezdődik.

Utoljára Szencen?

Négy hét után ismét az átmeneti otthonában, a szenci NTC-ben szerepel a DAC. Ez lesz az ötödik összecsapásunk ebben a stadionban; az eddigi négyen két vereség után két gólnélküli döntetlent könyvelhettünk el. A tervek szerint a legközelebbi hazai találkozónkat, az öt hét múlva esedékes, Trencsén ellenit már az új DAC Arénában abszolváljuk. Tehát ezért a mai összecsapás lesz elvileg az utolsó, melyen a Napfényes Tavak városában lépünk pályára.

A válogatott szünet után

A szezon második harmadát a táblázatot nagy fölénnyel vezető zsolnai csapat ellen kezdjük. „Az első tizenegy fordulóban kiegyenlített mérkőzéseket játszottunk mindenkivel, egyedül a zsolnaiak domináltak ellenünk. Azonban egy huszáros hajrával sikerült pontot rabolnunk tőlük, és végül a győzelemtől sem voltunk távol,” mondja Németh Krisztián vezetőedző. A válogatott szünet alatt együttesünk hazai környezetben készült, és a kevesebb terhelést kapó futballisták pályára léptek a B csapatunk színeiben. „A srácok mindenképpen folytatni szeretnék az utóbbi időben mutatott teljesítményüket és eredményességüket, hiszen az utolsó kilenc tétmérkőzésből csak egyen szenvedtünk vereséget. Annak is örülünk, hogy a televízió kamerái előtt mutathatjuk meg magunkat. Nagyon nehéz összecsapásra számítok, ezért bízom abban, hogy a szurkolóink is besegítenek majd. Egy nehéz sorozat áll előttünk, amely során csak közös erővel lehetünk sikeresek,” tette hozzá a DAC vezetőedzője.

A bajnoki rekord

A 2007-ben vezették be a 33 fordulós bajnoki rendszert, az eddigi tíz szezon során egyetlen csapat sem jutott 28 pontig a bajnokság első harmada során - mint ahogy ez most a zsolnaiaknak jött össze. Az MŠK vezetőedzője, Adrián Guľa, aki tegnap 2020-ig hosszabbított szerződést a klubbal, viszont megemlítette, hogy az eddigi tizenegy bajnokiból hetet is odahaza, a műfüves borítású pályájukon abszolváltak. Örömmel tölthet el minket, hogy ebből a hét találkozóból csak egyet nem sikerült megnyerniük - épp ellenünk, még a bajnokság első fordulójában. Az akkor 2:2-re végződött mérkőzésen kívül már csak egyszer vesztettek pontot - a Slovan elleni idegenbeli vereség alkalmával (0:1 - egyúttal ez volt a hatszoros bajnok egyetlen olyan szezonbeli találkozója, amelyen nem lőtt gólt). A Zsolna hatpontos előnnyel vezeti a bajnokságot, övék a legproduktívabb támadósor (a Rózsaheggyel együtt 25 gól) és a második legjobb védelem. Mivel a DAC a hatodik legtöbb találatot érte el, ezért a legutóbbi két gólnélküli mérkőzés után remélhetőleg most már gólokat is látunk Szencen, méghozzá a vendégek kapujában. Hiszen a ma esti mérkőzés tétje az is, hogy visszahozzuk az izgalmat a bajnoki címért folyó harcba.

Történelem

A Dubeň hegy lába alatt székelő csapat a hagyományos ellenfeleink közé tartozik, ma negyvenegyedik alkalommal mérkőzünk velük. Pont a sárga-zöldek ellen lőttük 1985 szeptemberében a történelmi első élvonalbeli gólunkat, és ellenük szereztük az első élvonalbeli győzelmünket is. Az elmúlt idényben mindhárom lehetséges eredmény előfordult a zsolnaiak elleni mérkőzéseken - tavaly októberben odahaza 1:0-ra győztünk (gólszerző: Polievka 11m), idén eddig csak ellenfelünk otthonában léptünk pályára: tavasszal a kupában 3:0-s (gólszerzők: Špalek, Paur, Vavro), a bajnokságban pedig 4:1-es vereséget szenvedtünk (gólszerzők: Haskic 2, Diaz, Špalek - Pačinda), míg az aktuális idényben a már említett 2:2-es döntetlen született (gólszerzők: Diaz, Špalek - Michalík, Vida).

A Fortuna Liga 12. fordulójának műsora:

Szombat, 2016. október 15., 17.00: Michalovce-Trenčín, Myjava-Zlaté Moravce, Trnava-Podbrezová, Prešov-Ružomberok, 20.30: DAC-Žilina

Vasárnap, 2016. október 16., 17.30: Slovan-Senica

Az FC DAC 1904 - MŠK Žilina bajnoki mérkőzés ma 20.30-kor kezdődik, játékvezetők Sedlák - Mókoš, D. Hrčka.