Ismét vezetés után kapott ki a DAC

Publikálva: 2018, október 28 - 00:14
Davis szabadrúgásgóljára a nagymihályiak két szép találattal válaszoltak, így pont nélkül térünk haza a hosszú keleti útról. Ezúttal is több lehetőségünk volt a gólszerzésre, de a helyzetkihasználásunkon javítani kell a jövőben.

Feledtetni a Szenicén elszenvedett kupafiaskót – ezzel a határozott céllal indult útnak a csapat Nagymihályba, már egy nappal a mérkőzés előtt. Az úton talán volt elég idő elgondolkodni azon, milyen taktikával is menjünk harcba az utóbbi időben egyre jobb formát mutató nagymihályiak ellen. Azt, hogy tényleg jó passzban vannak, már a 3. percben megmutatták, amikor Sulley fejéről szállt a labda a hálónk felé, de Jedličkának sikerült megakadályoznia a korai gólt. A mi első igazi nagy helyzetünkre a 11. percig kellett várni. Kitalálják, ki lehetett volna a gólszerző, ha csak annyit írunk: öt méterre a kaputól fölé lőtte? Talált, süllyedt: Bayo. Kalmár kiváló helyzetfelismerésének köszönhetőn Herc kapott remek labdát, majd az elefántcsontparti csatárunkhoz továbbított, de a végét már tudják… Utána Peter Kolesár, majd a hórihorgas Sulley, végül Nawotka könnyelműsködött el egy-egy helyzetet. Ha higgadtabbak a befejezésnél, mindhárman megszerezhették volna a vezetést a csapatuk számára. Vida Kristopher is betalálhatott volna egy tanítani való kontratámadás végén, de Kirába lőtte a százszázalékos ziccert. A megítélt sarokrúgás után Záhumenský fejelt mellé. Jó focit játszott a két csapat, bár hibák mindkét oldalon akadtak. Ha minden helyzet bemegy, már 3:3-at mutatott volna az eredményjelző. Herc fölé szálló lövése után felhangzott a “Harcoltatok, harcoljatok!” buzdítás is a vendégszektorból. Talán ennek hatására jött is az újabb gólhelyzet: Tretyakov kitűnő labdával kínálta meg Kalmárt, aki Kirába rúgta a tutit. Később még Bayónak és a támadásokhoz felzárkózó Záhumenskýnek is volt egy-egy góllal kecsegtető próbálkozása, de mindkét lehetőség kihasználatlan maradt.

Térfélcsere után jobbára csak mezőnyjáték zajlott a pályán, helyzetekkel, látványos akciókkal nem kényeztettek el bennünket a játékosok. Pontatlanságból, rossz passzokból, bedobássorozatokból viszont annál többet láthattunk. Hyballa ezen a meccsen talán Záhumenský nevét ejtette ki a legtöbbször, és Timo hasznos játékkal igyekezett is meghálálni a mester bizalmát, de a várt átütőerő valahogy az ő játékából is hiányzott. Az 55. percben aztán Herc harcolta magát helyzetbe, aztán a jobb pozícióból érkező Tretyakovhoz passzolt, aki a 120 vendégdrukker előtt centikkel a kapu fölé bombázott. Fél órával a vége előtt Kalmár Zsolti kezdett volna bele egy szép cselsorozatba, amit nem nézett jó szemmel az őrzője, inkább felrúgta 18 méterre a kaputól. Davis nyeste kapura a szabadrúgást, Kirának még sikerült a kapufára csúsztatnia, de ezúttal velünk volt a vas, és a labda a hálóba táncolt – 0:1. Nem tartott sokáig az örömünk, a 67. percben máris egalizált a hazai csapat. Nem tudtuk feltartóztatni a szépen felépített hazai támadást, melynek végén Turík laposan lőtt Jedlička hálójába – 1:1. Később egy sárgát is begyűjtött a hazai gólszerző: a pálya közepén visszarántotta a ritmust felvevő Kalmárt, aki nem hagyta szó nélkül a vele ellen elkövetett szabálytalanságot, ám cserébe ő is megkapta a maga sárgáját. Mivel ebben az idényben ez volt az ötödik ilyen színű lapja, így kénytelen lesz kihagyni a jövő heti, Nyitra elleni hazai meccset. A „kártyázás” után Bayo került óriási helyzetbe: Kalmár labdáját azonban csak olyan gyengén pöccintette az üres kapura, hogy Beskorovainyi még épp utolérte azt a gólvonal előtt. Kicsivel később Tretyakov ívelt a kapu elé, Divković precíz fejesét viszont nagy bravúrral kinyomta a sarokból Kira. A 85. percben azt jegyeztük fel az élő közvetítésben, hogy a játék képe alapján bármelyik oldalon eshet gól, és mintha a mai meccs forgatókönyvírója is épp így látta volna, mert egy perccel később jött is a találat – kár, hogy nem a mi részünkről. A lestaktikát kijátszva Peter Kolesár találta szembe magát Jedličkával, és bevette a kapunkat – 2:1. A hátralévő szűk időben sajnos már nem tudtunk mit kezdeni az eredménnyel, így négy győztes meccs után elszenvedtük idei második vereségünket.

A Dunaszerdahelyrtől 470 kilométerre fekvő zempléni stadionban is 120 DAC-drukker buzdította a csapatot, akik annak reményében jöttek ki a meccsre, hogy a srácok feledtetik velük a keddi kupavereséget. A végén azonban csalódniuk kellett, mert bár Davis szép góllal megszerezte a vezetést, a végén mégis 2:1-es hazai győzelem került a forgatókönyvbe. Az ünnepnapokkal tűzdelt jövő héten fel kell készülnünk a következő hazai összecsapásra, és le kell gyűrnünk a Nyitrát, ha továbbra is ott akarunk maradni a második helyen. A Slovan visszapillantó tükrében most lemaradtunk egy kissé, de ha ismét rálépünk a gázra, akkor még az idén megszorongathatjuk őket. Szombaton tehát DAC-Nyitra, 17.00-tól, a MOL Arénában.

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok az ellenfélnek. Az első húsz percben problémánk volt a hosszú labdák utáni lepattanókkal, melyeket begyűjtöttek a házigazdák. Ekkor jobbak voltak, aztán feljavultunk, és elkezdtük játszani a saját játékunkat. A második félidőben már jobban kombináltunk, többet birtokoltuk a labdát, de a nagymihályiak állandóan veszélyesek voltak. Ez volt a hatodik olyan mérkőzésünk, amikor mi rúgtuk az első gólt, majd betalált az ellenfelünk is. Jellemző, hogy minden meccsen nagyon sok helyzetet kidolgozunk, ezek mindegyikét azonban nem tudjuk értékesíteni. Jelenleg ez a legnagyobb problémánk. A mai összecsapás megmutatta, mi a realitás. A csapatomra viszont nem haragszom, ebben a bajnokságban bárki legyőzhet bárkit.”

Anton Šoltis (Nagymihály): „Az eddigi legjobb mérkőzést láthattuk itthon ebben a szezonban, amelyen megvolt a tempó és a kellő érzelem. Az első húsz percben letámadtuk a vendégeket, utána kiegyenlítettebbé vált a játék. Tudtuk, hogy nem adhatunk nekik elég területet. Köszönettel tartozom a játékosaimnak, Kira meccsben tartott minket, és összességében megérdemelten tartottuk itthon a három pontot.”

MFK ZEMPLÍN NAGYMIHÁLY - FC DAC 1904 2:1 (0:0)

Fortuna Liga, 13. forduló, MFK Zemplín Stadion, Nagymihály, 2018.10.27., 17:00

Játékvezetők: Kráľovič - Tomčík, Borsányi