Ismét óriásit hajrázott a DAC

Publikálva: 2018, augusztus 6 - 07:32
Fantasztikus diadal a Zobor alatti stadionavatón! Kétgólos hátrányt ledolgozva az utolsó utáni pillanatban szereztük meg a győzelmet, és fordítottuk meg az állást. Három forduló után száz százalékos a DAC!

Három nappal a minszki mérkőzés után vasárnap koraeste a Nyitra várt ránk felújított stadionjában. A korábbi napokban tapasztalt forróság a mérkőzés időpontjára pár fokkal visszaesett, a lelátón azonban így is parázs hangulat ígérkezett. A két szurkolótábor már a meccs előtt „kóstolgatta” egymást, a visszafogottabb drukkerek pedig a Hyballa által felállított kezdőcsapatot „ízlelgette”. Macej sérülése miatt Jedlička a kapuban, Huk Ljubičić helyén, Kone a hátvédsorban, Pačinda a kispadon – volt mit elemezniük a szakértőknek. A mérkőzés első perceiben mindenekelőtt Koštrna jobboldali beadásai intették óvatosságra a hazai védelmet, de sajnos egyik próbálkozásból sem alakult ki gólhelyzet Hroššo kapuja előtt.

A félidő első fele úgy telt el, hogy egyetlen gólhelyzetet, de még csak kaput eltaláló lövést sem tudtunk feljegyezni. Sportszerű küzdelem zajlott a pályán, labdatartásban mi voltunk a jobbak, de a pontatlanság is jelen volt a játékunkban. A 28. percben könyvelhettük el az első kaput eltaláló lövést: Kalmár Vida Mátéhoz passzolt, aki névrokonának tette tovább a labdát, Kristopher pedig egy szép lövéssel kínálta meg Hroššót az akció végén. Két perccel később még nagyobb lövéssel próbálkozott Herc, ezúttal azonban a kapufa segítette a hazaiakat. A folytatásban több pontrúgást is elvégezhettünk, de sem szabadrúgásból, sem szögletből nem tudtunk igazi gólhelyzetet teremteni. Nem úgy a nyitraiak, akik az utolsó előtti percben egy sarokrúgás után megszerezték a vezetést. Fábry centerezett, Šimončič pedig a ma első alkalommal a kapunkat védő Jedlička hálójába bólintott – 1:0. Erre a találatra már nem maradt időnk válaszolni az első félidőben.

Úgy tűnt, az öltőzőbe kapott gól nem volt hatással a srácok pszichikájára, mert olyan harapós kedvükben jöttek ki a kabinból, mint a gladiátorok. De csak nem akart jönni az egyenlítő találat, hiába próbálkozott Vida Krisztopher, Herc és Kalmár is. Utóbbinak például egy vinklibe tartó lövését tornázta ki Hroššo. Az 58. percben aztán újabb szögletrúgáshoz jutottak a hazaiak, és ez nem volt jó jel a számunkra. A labdát ismét Fábry tette le a sarokra, beadására pedig Vestenický érkezett remek ütemben, s védőinket megelőzve növelte a hazaiak előnyét – 2:0. A közel 500 fős sárga-kék szurkolótábor a kétgólos hátrány ellenére is kitartóan énekelt és buzdított. Ennek a hátulról jövő támogatásnak pedig kisvártatva meg is lett az eredménye. Hyballa pályára küldte a kisebb sérülés miatt addig padozó Pačindát, aki a 64. percben szinte az első labdaérintéséből megszerezte a szépítést – 2:1. Gyönyörű távoli lövése újabb lendületet adott a csapatnak. Érezhetően benne volt egy újabb gól a játékunkban, amelyre csupán öt percet kellett várni.

Ekkor Kalmár tette Bayo fejére a labdát, aki több elfecsérelt próbálkozás után ezúttal nem hibázott, és kiegyenlített – 2:2. A mérkőzés ezen részében szinte ketté szakadt a pálya, és fel-le rohantak a játékosok. A 80. percben a hazaiak előtt adódott lehetőség. Kóňa kapuba tartó labdáját azonban Jedlička kivédte, az ismétlést pedig Vestenický fölé fejelte. A negyedik játékvezető már felmutatta a négyperces hosszabbítást jelző tábláját, amikor sokunkban a két héttel ezelőtti zólyombrézói fantasztikus hajrá képei elevenedtek fel. És nem hiába! Az utolsó percben sarokrúgáshoz jutottunk. Pačinda hosszas magyarázás és igazgatás után rúgta be a labdát, amelyre ismét Bayo érkezett a lehető legjobb ütemben, és ezúttal is fejjel, valamint a kapufa segítségével mattolta Hroššót – 2:3. A játékvezető már a gólöröm alatt lefújta a mérkőzést, és elkezdődhetett a nyitrai örömünnep.

Az első félidőben sokáig csak küzdelmes játékot, de kevés helyzetet láthatott a szépen megtelt új nyitrai stadion közönsége. Térfélcserét követően azonban felpörgött a játék, és négy gólt is született. Aminek mi örülünk a legjobban, az az, hogy ebből a négyből hármat mi rúgtunk, és akárcsak két hete Zólyombrézón, ezúttal is a végjátékban szereztük meg a győzelmet. Három meccs alatt a maximálisan bezsebelhető kilenc pont mindegyikét megszereztük. Az újabb bajnoki pontokat jövő héten szombaton gyűjtögethetjük hazai pályán a Rózsahegy ellen, előtte azonban még egy kupameccs is vár ránk, szerdán ugyanis Púhóban kapcsolódunk be a Slovnaft Cup küzdelmeibe.

Peter Hyballa (DAC): „Nagy tisztelet illeti a hazaiakat, akik ma nagyon jók voltak védekezésben, és az utolsó percekben meg is nyerhették volna a találkozót. Az első félidő fantasztikusra sikeredett a részünkről, a játékosok pont azt valósították meg a pályán, amit elképzeltem. Az egyetlen negatívum az volt, hogy kevés helyzetet dolgoztunk ki, az ellenfél pedig betalált. Megmutatkozott azonban, mekkora mentális erőnk van. Jolly Jokerként beküldtük Pačindát a pályára, ismét felvállaltunk ezzel egy rizikót. Az utolsó húsz percben fel-le zajlott a játék, a bemutatkozó Jedlička pedig remekül védett. Nagyon büszke vagyok a fiúkra és a szurkolókra is. Nagyon nehéz, de fair meccset játszottunk. Három meccsből kilenc pontot szereztünk. Sokat láttam azokból az elemekből a pályán, amelyekről három hete beszélgetünk a játékosokkal.”

Ivan Galád (Nyitra): „A foci olyan játék, ahol a végén az egyik fél örül, a másik pedig szomorkodik. Mi most nagyon szomorúak vagyunk. A játékosok nyerni szerettek volna. Szerettük volna megtartani a kétgólos előnyt, három gólt nem kaphatunk hazai pályán. Nagyon sajnálom a fiúkat, egyúttal köszönet azoknak, akik ma kilátogattak a stadionba. Ahogy az ellenfelünk és mi, úgy másnak is illett volna felkészülni a mai mérkőzésre.”

FC NYITRA - FC DAC 1904 2:3 (1:0)

Fortuna Liga, 3. forduló, FC Nyitra Stadion, 2018.08.05., 19:00

Játékvezetők: Kružliak - Mókoš, Ferenc