Ismét második a DAC

Publikálva: 2018, április 8 - 18:28
Három gólt és három pontot szerzett Trencsénben a DAC.

Kiváló, bár meglehetősen szeles időben kezdődött a mérkőzés, amelyen ismét a kezdőben találtuk az eltiltás után visszatérő Ljubičićet. Šatka és Černák azonban még most sem volt hadra fogható. A sok sérült nem kis fejtörést okozott Marco Rossinak a kezdőcsapat felállításánál, az olasz mester feje mégis akkor kezdett el igazán főni, amikor a 9. percben Pačinda egy tiszta gólhelyzetben a combjához kapott, és fájdalmasan esett a földre, majd hordágyon hagyta el a játékteret. A hazaiak egyébként szinte ott folytatták a játékot, ahol az egy héttel ezelőtti 5:1-es zsolnai győzelmük során abbahagyták. Rögtön az elején gyors támadásokkal igyekeztek zavarba hozni a védelmünket, s már a 4. percben Macej hálójában táncolt a labda, Mance fejesét azonban Chmura les címén érvénytelenítette. Majd jött Pačinda kényszerű cseréje, akinek helyén Vida kapott bizonyítási lehetőséget, mellyel a 12. percben élt is. Az ő passza után került ugyanis a labda Davishez, aki kapásból durrantott Šemrinec hálójába – 0:1. Gyönyörű jobblábas lövés volt a tizenhatos vonalán túlról! A gól csupán pár percre vette el a Trencsén támadókedvét, a fekete mezesek hamar megrázták magukat, és gyors passzjátékkal pillanatok alatt eljutottak a kapunkig. A 30. percben Čataković hatalmas helyzeténél mentett óriásit Macej. Más kérdés, hogy lesen állította meg őt a partjelző. A döntést hatalmas lelátói fütty követte. A félidei sípszóig még Azango, Ubbink és Lawrence is veszélyeztetett a hazaiak részéről, de egyenlítenie egyiknek sem sikerült.

A vágpartiak a második félidőt is ugyanolyan gyors játékkal indították, mint az elsőt, de hiába minden számukra kedvező statisztika, mégis mi adtuk a gólt. Blackman vágta hosszan előre a labdát, amelyet Bayónak Čögley mellett sikerült megszelídítenie, majd szorongatott helyzetből a kapuba lőnie – 0:2. Az örömöt kissé beárnyékolta, hogy nem sokkal a gól után újabb kényszerű csere következett, ezúttal Davis fejezte be sérülés miatt idő előtt a játékot. Zsivkovics pályára lépését követően négy szögletet is elvégezhettek gyors egymásutánban a hazaiak, ám szépíteniük egyik sarokrúgásból sem sikerült, pedig egyszer még a felső lécen is megtáncoltatták a labdát. Hiába próbálkozott a Trencsén, az újabb gólt is mi lőttük. Egy parádés kontra során emberfölénybe kerültünk: Simon iramodott meg a bal oldalon, beadása Bayo érintésével az üresen érkező Vidához került, aki pár lépésről megszerezte csapatunk harmadik találatát – 0:3. Vida legutóbb szintén a Trencsén ellen volt eredményes, közel kilenc hónapot kellett várnia, míg újra a hálóba talált. Az ünneplés a 286 fős vendégszektorban ekkor már a tetőfokára hágott, és felhangzott a „Játszik a DAC!” - rigmus is. Ezután még akár újabb gólt is kiálthattak volna a drukkereink, de Bayo két hatalmas helyzetet is elpuskázott. A hazaiak hozzáállását azonban dicséri, hogy a háromgólos hátrány ellenére sem adták fel, és igyekeztek megszerezni a szépítő találatot. Ez végül össze is jött nekik, mert a 85. percben nem tudtuk feltartóztatni a kapura törő Čatakovićot, aki végül beállította az 1:3-as végeredményt.

Három gól, három pont, ilyen egyszerű játék a futball – mondhatnánk. Bár Pačinda korai elvesztésekor még nem gondoltuk volna, hogy így alakul a meccs, de a győzelmet nem szokás magyarázni. Ezúttal Davis, Bayo és a trencséniek ellen rendre eredményes Vida örvendeztette meg a helyszínen szurkoló 286 drukkert és az otthon maradt sárga-kékeket. A gyors játékot játszó hazaiak ellen bevált Marco Rossi taktikája, s ennek köszönhetően a Slovant megelőzve feljöttünk a második helyre. Folytatás jövő héten, szombaton, amikor a tavalyi bajnok Zsolna vendégeskedik majd a MOL Arénában.

Marco Rossi (DAC): „Mint mindig, úgy most is nagyon nehéz meccset játszottunk a Trencsénnel. Ezúttal is egy nagyon szervezett csapat ellen játszottunk, akik az egy az egy elleni játékban kiválóak, a széleken gyorsak, és a labdát is jól tartják. Épp ezért más taktikát kellett választanunk a mai mérkőzésre. Ilyen szempontból jól játszottunk. Köszönöm a fiúknak is és a szurkolóinknak is ezt az összecsapást. Azt hiszem, Szlovákiában senki nem várta tőlünk, hogy a bajnokságnak ebben a szakaszában így fogunk állni a tabellán.”

Vladimír Cifranič (Trencsén): „Nem sikerült átmentenünk azt a hatékony játékot a mai meccsre, amit legutóbb Zsolnán bemutattunk. A széleken nem tudtunk érvényesülni. Az első és a második félidőt is jól kezdtük. Az ellenfelünk a második gól után tartotta az eredményt, a harmadik találatot követően pedig végleg eldőlt a három pont sorsa. A játékosaimat dicséri, hogy még így is igyekeztek szépíteni, amely a végére sikerült is.”

AS TRENCSÉN - FC DAC 1904 1:3 (0:1)

Fortuna Liga, rájátszás, 4. forduló, 2018.04.08., 15:20

Játékvezetők: Chmura - Vorel, Štrbo, 1928 néző

Góllövők: 85. Čataković, ill. 12. Davis, 52. Bayo, 76. Vida

Sárga lap: 38. Simon, 53. Macej

DAC: Macej - Záhumenský, Huk, Koštrna, Blackman - Ljubičić, Simon (76. Herc), Davis (59. Zsivkovics), Kalmár - Pačinda (10. Vida), Bayo

Trencsén: Šemrinec - Skovajska (75. Arnhem), Lawrence, Kleščík, Čögley - El Mahdioui, Ubbink (69. Sleegers), Paur - Azango, Mance (30. Čataković), Gong

Labdatartás: 57% - 43%