Ismét gól nélkül

Publikálva: 2017, november 26 - 17:11
Sorozatban második gól nélküli meccsünket játszottuk. Ezúttal Kalmár és Pačinda játéka sem volt elég ahhoz, hogy legyőzzük ellenfelünket. A forduló nézőcsúcsát jelentő 8727 néző előtt megszerzett egy ponttal jelenleg az ötödik helyen állunk a rendkívül kiélezett pontversenyben.

Az eltiltásból visszatérő két középpályásunkkal a kezdőben léptünk pályára a Nyitra ellen, Aluku ezúttal a kispadon kapott helyet, Čmelík pedig sérülés miatt maradt távol. A meglehetősen hűvös, szeles időben eltartott egy ideig, míg bemelegedtek a játékosok, nem is láttunk még csak kapura lövést sem az első 20-25 percben. Aztán játékosaink rátettek egy lapáttal, és a félidő másik részében sorra alakították ki a veszélyes helyzeteket. Az első kapura lövésünk Zsivkovics nevéhez fűződik, a próbálkozás szöglettel végződött. Sarokrúgásból kis idő alatt többet is elvégezhettünk, s az egyik után Ljubičić fejelt parádésan, de a hálóba tartó labdát Hroššo a gólvonalon megállította. Azonnal megerősödött az addig is remek szurkolótábor hangja. A nyitraiak kapusa pedig többször is kitett magáért a félidei sípszóig: Divkovićnak két, Vidának egy kapuba tartó labdája is volt, de a kapus minden alkalommal hárított. A vendégoldalról Hroššo védéseit, tőlünk pedig Ljubičić harciasságát érdemes kiemelni az első 45 perc láttán, kapitányunk nagyot küzdött, és bizony nem kímélték őt a vendégek, akik a helyzeteinket követően nem tudtak ellentámadásba lendülni.

A második félidő, akárcsak az első, elég lagymatag játékkal indult. Hiába volt többet a mi lábunkon a labda, nem és nem bírtak érkezni a helyzetek. A Nyitra teljes mértékben hanyagolta a támadójátékot, és csak a biztonságra törekedett. Elsősorban Vidának voltak szót érdemlő megmozdulásai: harciasságát taps kísérte, egy akrobatikus mozdulata után pedig akár a hálóban is kiköthetett volna a labda. A 70. percben egy ügyes ritmusváltást követően Davis húzott kapura, távoli lövése azonban csak a reklámpanelon csattant. Az ellenfél támadójátékáról tulajdonképpen nem beszélhetünk a második félidőben, a figyelmet egyedül Hroššo időhúzó megoldásaival hívták fel magukra a nyitraiak. A cserék sem hozták meg a kellő áttörést, bár a Vida helyére beálló Mervó Bence igyekezett bizonyítani, mivel a lelátón ott volt Georges Leekens, a magyar válogatott szövetségi kapitánya is. Az utolsó percek is tartogattak még meglepetéseket, ekkor a végig nagyot küzdő Pačinda fejelhetett volna Hroššo hálójába, de a nyitrai kapus minden igyekezetünk ellenére megúszta kapott góllal a mai találkozót.

A védekező taktikára építő nyitraiak ma elérték, amiért jöttek: Lukáš Hroššo kapuja immár tizenegyedszer maradt érintetlen a bajnokságban. Egyik félidőben sem láttunk csúcsfocit, de még így is nekünk volt több lehetőségünk arra, hogy megnyerjük a meccset, a Nyitra azonban kihúzta a végéig, és elvitt tőlünk egy pontot. A mai döntetlennek köszönhetően az ötödik helyet foglaljuk el a tabellán. Javításra szombaton lesz lehetőségünk Poprádon, ahol a Sároseperjes vendégei leszünk.

Marco Rossi (DAC): „A fociban néha előfordulnak ilyen meccsek, mikor 0:0-át játszunk. Nem akarok kifogásokat keresni, de a pálya talaja ma nagyon kemény volt, és hamar elveszítette minőségét. Igyekeztünk, a Nyitra defenzív taktikáját azonban nem sikerült feltörnünk, noha megvoltak rá a lehetőségeink. Három nagyobb helyzetet is kialakítottunk, ha azok valamelyikéből betalálunk, megnyerjük a meccset. Megyünk tovább, és készülünk a következő mérkőzésre.”

Ivan Galád (Nyitra): „Nemcsak a mai meccsen, hanem az egész szezonban is bizonyítottuk, hogy mi vagyunk a legjobban védekező csapat a bajnokságban. Taktikailag nagyon rendben volt a találkozó a mi részünkről, a támadásainkra azonban nagyobb figyelmet kell fordítanunk. Ott szeretnénk lenni az első hatban. És ha még egy mondatot hozzátehetek: Nyitrán is lehetnének egyszer ilyen körülmények, mint itt.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - FC NYITRA 0:0

Fortuna Liga, 17. forduló, 2017.11.26., 14:00

Játékvezetők: Kráľovič - Somoláni, Mókoš,  8727 néző

Sárga lap: 88. Mervó, ill. 41. Vencl

DAC: Macej - Davis, Huk, Šatka, Zsivkovics - Ljubičić, Simon (54. Aluku), Kalmár - Pačinda, Vida (68. Mervó), Divković (81. Ashiru)

Nyitra: Hroššo - Chovanec, Vencl, Križan, Kuník - Machovec, Šimončič (74. Kotrík), Kóňa - Aurelien, Valenta (55. Steinhübel), Balaj (83. Abrahám)

Labdatartás: 57% - 43%

Lövések: kapura: 6:2, mellé: 6:4