Indul a bajnokság, a DAC Szenicén kezd!

Publikálva: 2018, február 17 - 17:11
A 2018-as év első tétmérkőzését a táblázat utolsó helyezettjének otthonában abszolváljuk, amely a téli szünet alatt alaposan megerősödött. A Szenice-DAC találkozó vasárnap 14:00 órakor kezdődik.

A 800. gólra várva

Holnap a 707. élvonalbeli mérkőzését játssza a DAC; az eddigi összecsapások során összesen 799 alkalommal rezgette meg az ellenfelek hálóját a sárga-kék alakulat, tehát a tavasz első találata a klub 800. gólja lesz a legfelső osztályban. A legelsőt 1985 szeptemberében Majoros György szerezte a zsolnaiak ellen, és az eddigi legutolsó kerek találat (700.) pedig Szarka Ákos nevéhez fűződik, aki 2015 júliusában épp a Szenice kapuját vette be.

Legkorábbi kezdés, II. rész

A hazai stadionok folyamatosan javuló infrastruktúrájának köszönhetően évről évre egyre rövidül a téli szünet. A bajnoki tavasz az Aranyosmarót-Nagyszombatot találkozóval már ma megkezdődik, míg a 20. forduló fennmaradó öt párharcát holnap rendezik, egységes időben. A DAC ezzel a kezdési időponttal beállítja az eddigi legkorábbi, tavalyi bajnoki rajtot, amikor szintén már február 18-án kellett pályára lépnünk. A jelenlegi idény a 23. élvonalbeli a DAC-nak, és kilencedik alkalommal kezdjük már februárban a visszavágó szakaszt (tizennégyszer csak márciusban léptünk először pályára).

A téli szünet 70 napig tartott. Az utolsó őszi fordulóban, 2017. december 9-én odahaza 3:3-as döntetlent értünk el az Aranyosmarót ellen, amivel Rossi gárdája hatra növelte a sorozatban veretlenül megvívott összecsapások számát. Ebből a hat mérkőzésből öt döntetlennel zárult. Az őszi negyedik hely és a megszerzett 32 pont 1993 ősze óta a csapat legjobb eredménye.

A felismerhetetlen Szenice

Ellenkezőleg, a Szenice a legutóbbi ősszel nyújtotta a legrosszabb teljesítményt a 2009-es élvonalbeli feljutásuk óta. Az erdőhátiak a tabella legalján végeztek, és a tizenkilenc forduló alatt mindössze 11 pontot szereztek. Viszont a klub komoly átalakuláson ment át a tél folyamán, amely jelentősen érintette az öltözőt is. Szenicére egy új, venezuelai szponzor érkezett, továbbá tizenkét futballista, akik közül hatan dél-amerikai gyökerekkel rendelkeznek. Tavasszal a számunkra jól ismert Jakub Brašeň is a piros-kékeknél szerepel majd.

Egy hete ugyancsak változás történt az edzői poszton, amely már a második volt az erdőhátiaknak a szezonban. Pont a Szenice menesztette először a bajnokságban a szakvezetőjét: a 7. fordulót követően a vezetőség megköszönte Ivan Vrabec munkáját, akit Ladislav Hudec váltott. Őt pedig múlt csütörtökön a holland Ton Caanen követte vasárnapi ellenfelünk kispadján.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:

2016.03.11. - DAC-Szenice 3:1, gólszerzők: Sarr, Horváth, Stephens - Leško, 2166 néző

2016.08.25. - DAC-Szenice 0:0, 1313 néző (Szencen lejátszott mérkőzés)

2017.04.27. - Szenice-DAC 1:1, gólszerzők: Březina - Németh, 780 néző

2017.04.27. - DAC-Szenice 1:0, gólszerző: Pačinda, 4498 néző

2017.09.20. - DAC-Szenice 1:0, gólszerző: Davis, 4598 néző

Történelem

A szeniceiek a kilencedik szezonjukat töltik sorozatban az élvonalban. Holnap 23. alkalommal találkozik a két gárda, és bár az örökmérleg ellenfelünknek kedvez, a legutóbbi két idényben 5-2-0-s mutatóval rendelkezünk az erdőhátiakkal szemben. Ősszel Davis 86. percben szerzett találatával sikerült őket 1:0 arányban legyőznünk.

Szombat, 2018. február 17., 16:00 ó: Zlaté Moravce-Trnava

Vasárnap, 2018. február 18., 14:00 ó: Senica-DAC, Michalovce-Slovan, Žilina-Ružomberok, Nitra-Trenčín, Prešov-Podbrezová

A Szenice-DAC bajnoki mérkőzés holnap 14:00-kor kezdődik, játékvezetők Horváth - Tomčík, Vorel.