Így írtunk mi: a 2019-es év 5 legszebb pillanata

Publikálva: 2020, január 6 - 12:43
Az elmúlt év is rengeteg szép emléket hozott a sárga-kékeknek.

A 2019-es év legszebb pillanatai között válogattunk, és ezeket most felidézzük a honlapunkon megjelent, Kiss Balázs kollégánk által írt meccsbeszámolók alapján.

I. #Veretlenségtelenítés 1. A tavasz legnagyobb győzelme – a MOL Arénában bukott el először a bajnok! (2019. április 27., DAC-Slovan 1:0. Gólszerző: 54. Vida K.)

Bajnokverés a csúcsrangadón! Közel 12 ezer ember előtt Vida Kristopher második félidőben szerzett találatával és Jedlička kifogott tizenegyesének köszönhetően megvertük a Slovant, és megakadályoztuk, hogy veretlenül fejezzék be a bajnokságot!

Mindkét csapat kirobbanó formában várta a rangadót: a Slovan bajnokként érkezett Dunaszerdahelyre, mi pedig három egymást követően megnyert találkozó után szerettük volna begyűjteni az égszínkékek skalpját. Ez ebben a szezonban még senkinek sem sikerült.

Čmelík lapos gurításáról maradt le egy ütemmel Vida Krisz. Ekkor még bosszankodott 10-esünk, de az 54. percben hőssé vált, mert közeli találatával megszerezte a vezetést! Druszája, Máté betette a 16-osba a labdát, Divković felpörgette, majd jött Vida Krisz, és mattot adott Greifnek – 1:0.

Négy meccs, négy győzelem, nulla kapott gól! Kell-e ennél szebb búcsúi ajándék Dunaszerdahelynek és egy DAC-szurkolónak? Az első félidő felejthető játékot hozott egy Slovan-kapufával, térfélcsere után azonban minden a feje tetejére állt. Vida Kristopher a múlt heti keleti portyát követően ezúttal is betalált, Jedlička pedig igazolta kirobbanó formáját, és hárította Šporar büntetőjét. Sorozatban negyedik meccsen maradt érintetlen a hálónk!

II. Történelmi ezüstérem! Zsolnai győzelmével bebiztosította második helyét a DAC! (2019. május 5., Zsolna-DAC 1:2. Gólszerzők: 90+ Škvarka ill. 13. és 57. Kalmár)

Második hely, klubrekord, Európa Liga! Hirtelen azt sem tudjuk, melyiknek örüljünk jobban! Történelmi tettet hajtottunk végre, Kalmár Zsolt két góljával legyőztük a kizárólag saját neveltjeikkel felálló Zsolnát, ami eldöntötte, hogy az eddigi legmagasabb helyen zárjuk a bajnokságot. Bravó, fiúk!

A 13. percben már nem volt kegyelem: Vida Kristopher ívelt a tizenhatosba, Huk fejjel visszatette Kalmárnak a labdát, aki ballal zúdított a hálóba – 0:1. Ebben a szezonban minden idegenbeli találkozónkon szereztünk legalább egy gólt.

Az 56. percben négy a háromban vezettünk egy kontrát, amely végén Vida Kristopher tálalt precízen Kalmár elé, aki másodszor is bevette Holec kapuját – 0:2. A fiúk ekkor már tudták, ha taktikusan lehozzák a hátralévő fél órát, meglesz a második hely, és ezzel együtt az Európa Liga.

Ötödik mérkőzésünket is megnyertük zsinórban, és ismét ott vagyunk Európában! A helyszínen megállás nélkül buzdító 300 sárga-kék szurkoló, így boldogan kiálthatja bele az éjszakába: Európa, itt vagyunk! Három forduló azonban még így is vár ránk, de ezek eredményeitől függetlenül mindenki készítheti az útlevelét a nyárra.

III. Ünnep Krakkóban! A hazai 1:1 után Krakkóban hosszabbítás kellett a továbbjutáshoz, a DAC bejutott az Európa-liga második fordulójába! (2019. július 18., Cracovia Krakkó-DAC 2:2 (hu). Gólszerzők: 2. Lopes, 120. Piszczek ill. 47. Ronan, 94. Ramirez)

Bevettük a Wawelt – mi utazunk Görögországba! Emberfeletti küzdelemben Ronan góljával előbb kiharcoltuk a hosszabbítást Krakkóban, majd Ramireznek köszönhetően rúgtunk még egyet, amire már hiába válaszolt a Cracovia, idegenben lőtt több gólunknak köszönhetően mi jutottunk be az EL második selejtezőkörébe!

A 47. percben Davis tette be centerbe a labdát, amely Ramireznek még magas volt, de jött Ronan, aki előtt hatalmas szabad területet hagytak a csíkosok, és ez nem maradt büntetlenül – 1:1.

Aki még nem rágta tövig a körmeit, annak volt újabb fél órája, hogy ezt megtegye. Majd jött az újabb találat! Davis megszerezte a labdát, egyből továbbított Ramirezhez, és a venezuelai csatárunk ezúttal már pontosan célzott – 1:2.

Első akadály – pipa! Lengyelországban megismétlődött az egy héttel ezelőtti eredmény, így a kétszer tizenöt perces ráadásban kellett kivívnunk a továbbjutást. Az első félidőt elméláztuk, a második játékrészben viszont mintha egy másik DAC futott volna ki a pályára, amelyik aktívan és célratörően futballozott. Amilyen gyors gólt kaptunk az első félidő elején, ugyanolyan gyors góllal válaszoltunk a lengyeleknek a másik játékrész kezdő perceiben. A továbbjutás végül a hosszabbításban dőlt el. Az pedig már korábban biztos volt, hogy továbbjutás esetén Athénba utazunk a görög Atromitoszhoz.

IV. #Veretlenségtelenítés 2. Ezúttal csak a 7. fordulóig kellett várni a Slovan első vereségére az idényben. Sőt mi több – egyenesen ötöt rámoltunk be a címvédőnek! (2019. szeptember 1., DAC-Slovan 5:2. Gólszerzők: 36. Davis 11m, 46. Vida K., 52. Ramirez, 68. Fábry, 75. Ramirez ill. 18. Šporar 11m, 55. Abena)

Becsengettek, Slovan! Öt gombóccal kezdi a tanévet a bajnok. A MOL Arena ma felejthetetlen pillanatok helyszíne volt: az Európa-liga főtáblájára jutott címvédőt háromgólos különbséggel vertük. Bővülhet a naptári bejegyzés: szeptember 1-je ezúttal nemcsak az alkotmány ünnepe lesz, hanem a bajnokverés ünnepe is.

A 35. percben De Kamps utolsó emberként lerántotta a kapura törő Vida Kristophert. Sedlák játékvezető elsőként továbbot intett, de valamelyik kollégája rászólhatott a fülére, mert kis habozás után mégiscsak a mészpontra mutatott, sőt még a piros lapot is megvillantotta. A holland mehetett zuhanyozni, Davis pedig a mennybe, miután higgadt mozdulattal kiegyenlített – 1:1.

A ráadás perceiben sikerült megszereznünk a vezetést. Blackman futott el a jobb szélen, betett labdáját pedig Vida Kristopher pofozta közelről a hálóba – 2:1.

Az 52. percben a két Eric összehozta a harmadik gólunkat is. Davis beadását Ramirez fejelte a hálóba Abena szorításában – 3:1.

Öröm volt nézni a meccset, hát még az újabb gólt! A 68. percben Ramirez tartotta meg a labdát Moha mellett, majd a következő fehér mezesen is áthámozta magát, és Fábrynak passzolt, aki kapásból ballal tekert egy gólt, ahogy kell – 4:2. Igazi mestermunka volt!

Ekkor a MOL Arenában még nem volt vége a gólgyártásnak. Mert – leírni is boldogság – negyed órával a vége előtt jött az ötödik guriga! Vida Krisz fejjel továbbított Ramirez elé, akit még a tapasztalt Bozsikov sem tudott feltartóztatni – 5:2.

Álló taps és „Szép volt fiúk!”, több mint 11 ezer boldog ember. Kell ennél több? Az 59. DAC-Slovan rangadót hatalmas érdeklődés övezte, de még ennél is hatalmasabb az utána érzett boldogság. Az összecsapás joggal viselte a hónap mérkőzése címet, mert nemcsak az eredményt, de a mutatott játékot – és persze a hangulatot – sem lesz könnyű überelni ebben a hónapban a többieknek.

V. Az év gólja (2019. szeptember 29., DAC-Zsolna 1:0. Gólszerző: 22. Davis)

Davis mekkora gólt rúgott, te jó ég! Megnyert egy párharcot, majd nem sokat gondolkodva bal külsővel bombagólt rúgott – 1:0. Holec hiába nyújtózkodott, Eric találata bármelyik gólszépségversenyben esélyes lenne a győzelemre.