Idegenben nyert öt góllal a DAC

Publikálva: 2019, április 13 - 17:34
Magabiztos sikert ért el Nyitrán a szerediek ellen a sárga-kék csapat, amely korábban még soha nem győzött idegenben ötgólos különbséggel.

A második hely megszerzése volt a célja Peter Hyballa legénységének. Vezetőedzőnk a meccs előtt azt nyilatkozta, hogy a Zsolna elleni meccs után pozitív hangulat uralkodott az öltözőben, a fiúk pedig maximális erőbedobással hajtottak az edzéseken. Csupán két játékosra nem számíthattunk: Tretiakov izomsérülés, Blackman pedig édesapjának tragikus elvesztése miatt maradt ki a keretből. A kezdő tizenegyen ezúttal nem változtatott az edző az egy héttel ezelőttihez képest. A megalapításának 105. évfordulóját ünneplő szeredi csapatot nem sokan kísérték el Nyitrára, de talán ezt nem is bánják annyira, mert a meccsen látottak nem voltak méltók egy szülinapos számára. Nem úgy a mi számunkra! A vezetést már a 7. percben megszereztük, amikor Kone remek labdával kínálta meg az előretolt ékként futballozó Divkovićot, aki védőjét lerázva vette be Penksa hálóját – 0:1. Alig pár perc múlva Huk növelhette volna az előnyünket. Csapatkapitányunk Ronan szöglete után fejelt kapura, a gólvonalon álló Sus azonban nem tette meg nekünk azt a szívességet, hogy a hálóba engedje a labdát. Nem siránkoztunk sokáig, mert a 13. percben jött az újabb találat! Ronan mélynek tűnő indítását már elveszettnek hittük, de Divković lecsapott Djiby Ba röviden haza gurított labdájára, és Penksát megelőzve a hosszú sarokba gurított – 0:2. A két gyors gól megnyugtatta a fiúkat. Magabiztosan járattuk a labdát, vendéglátóinkat pedig nem hagytuk kibontakozni. A 37. percben megfogyatkoztak a hazaiak. Djiby Ba egy Čmelík elleni szabálytalanság után összeszedte második sárgáját is, Kružliak pedig nem felejtette el, hogy korábban egyet már felmutatott neki, és az öltözőbe zavarta. Kalmár majd Vida Kristopher kínálta meg ezután Penksát egy-egy lövéssel, de a csattanó a félidő végére maradt. A ráadás perceiben Michalík Vida Kristopher buktatta, ezért tizenegyest ítélt számunkra a játékvezető, melyet Kalmár értékesített – 0:3.

A második félidő eleje kissé komótosan indult: mi a biztos vezetés tudatában nem rohamoztunk, az emberhátrányban játszó Szered pedig nem tudott mit kezdeni velünk. Aztán az 56. percben mind a 920 jelenlévő nézőnek kikerekedett a szeme. Vida Máté ollózva próbálkozott, Penksa is hiába nyújtózkodott, a végén azonban Sus ismét a gólvonalról mentett, már másodszor a meccsen. Gyönyörű jelenet volt! Máté nem adta fel, nem sokkal később jó negyven méterről próbálta megtréfálni a kapuját őrizetlenül hagyó Penksát, ám pontatlanul célzott. Utána Huk próbálkozott egy fejessel, de a labda ismét csak a hazai hálóőré lett. A 66. percben viszont már ő is tehetetlen volt. Kalmár előbb lőtt egy távoli kapufát, a kipattanó Čmelíkhez került, majd a visszatett labdát Davis közelről a hálóba fejelte – 0:4. „Játszik a DAC!” – zendített rá ekkor a kapu mögött helyet foglaló 529 sárga-kék fanatikus. A DAC pedig valóban játszott, mert újabb és újabb támadásokat indított, de Vida Kristopher ollózó mozdulata és Čmelík jobb oldali próbálkozása sem volt eredményes. Aztán Ronan bombáját hatástalanította tűzszerész módjára Penksa. A kegyelemdöfést pedig negyed órával a vége előtt adtuk meg az újoncnak. Egy kapu előtti kavarodás után a 23. születésnapját ünneplő Čmelík volt eredményes – 0:5. Ez volt Lukáš első bajnoki találata sárga-kék szerelésben. A hátralévő időben még Vida Kristopher előtt adódott két gólszerzési lehetőség, ám ezen a meccsen semmi sem jött neki össze, mert vagy egy védő vagy újfent Penksa megakadályozta őt a góllövésben. Szurkolóink a meccs végén meg is tapsolták az egykor nálunk védő hazai kapust, aki az öt bekapott gól ellenére is csapata legjobbja volt.

Gólarányjavító győzelem Nyitrán! Eltiporta ellenfelét a DAC! Esélyt sem adtak a sárga-kékek az újoncnak! – ehhez hasonló szalagcímekre számítunk a mai találkozó után, és ebben semmi nagyképűség nincs, még akkor sem, ha közel egy órán át emberelőnyben játszottunk. Ezt nemcsak a gólarány, hanem a 0:12-es kapura lövési mutató is igazolja. A mérkőzést panamai játékosunk, Cesar Blackman héten elhunyt édesapja emlékére ajánlották fel a játékosok, és nem is alakulhatott volna szebben az eredmény. Ebben a szezonban másodszor vertük meg 5:0-ra a Szeredet, három egymás elleni meccsen pedig 11:0 az összesített gólarányunk. Idegenben soha korábban még nem nyertünk ilyen arányban. Győzelmünknek köszönhetően egy napig biztosan mi leszünk a másodikak a tabellán. A folytatásban ismét utaznunk kell, húsvét nagyszombatján legtávolabbi ellenfelünk, a Nagymihály otthonában folytathatjuk a pontgyűjtést.

Peter Hyballa (DAC): „Érdekes hét áll mögöttünk. A Zsolna elleni győzelmet követően két nap edzettünk, majd jött a szomorú hír Panamából, hogy Blackman édesapját meggyilkolták. A történtek mindannyiunkat mélyen megdöbbentették. Ami a taktikánkat illeti: az első perctől mi domináltunk. Rögtön az első lehetőségből gólt szereztünk, Divković második találata pedig igazolja, mire jó a letámadás. Kalmár tizenegyesét is szép passz előzte meg. A szünetben elmondtam, próbáljunk meg újabb gólokat szerezni, de ezt ne arrogánsan tegyük, mert az arrogancia ránk nem jellemző. Az 5:0 szép eredmény, ennek ellenére nem ez volt a legjobb teljesítményünk a szezonban. Inkább domináns meccsnek mondanám. Első alkalommal fordult elő, hogy az első tizenöt percben már két góllal vezettünk, majd emberelőnyben játszottunk. Čmelík is betalált a születésnapján, és ez volt az első, hogy végigjátszotta a 90 percet. Védekezésben még kicsit lomha, de igyekszik, és látni rajta, hogy fejlődik.”

Karel Stromšík (Szered): „Gratulálok az ellenfélnek a megérdemelt győzelemhez. Nehéz ilyen találkozó után értékelni, de vannak ilyen meccsek is. A DAC ma mozgásban, agresszivitásban és labdatartásban is fölénk kerekedett, mi pedig nem tudtuk felvenni velük a versenyt. Gyorsaságban és harciasságban is felülmúltak. Nem adhatunk ekkora teret az ellenfelünknek, ha a legjobb hat között játszunk. Gyenge teljesítményt nyújtottunk.”

ŠKF SZERED - FC DAC 1904 0:5 (0:3)

Fortuna Liga, rájátszás, 4. forduló, FC Nyitra stadion, 2019.04.13., 15:00

Játékvezetők: Kružliak - Hancko, Roszbeck