Idegenben is nyert a DAC

Publikálva: 2017, július 29 - 23:23
Vida két találatával sikerült a bravúr, sorozatban harmadszor is legyőztük a Trencsént. Az új idény első két fordulója után százszázalékos a DAC!

A múlt heti kezdőcsapathoz képest egy cserét hajtott végre Marco Rossi. Koštrna maradt a kispadon, helyére a Gold Cup-ról visszatérő Davis került az összeállításba. Mervó és Aluku továbbra is sérült, rájuk ma sem számíthatott az olasz mester. Hazai rohamokkal indult a mai meccs, Gong már az első perc végén lőhetett jó pozícióból, szerencsénkre azonban fölé bombázott. Tíz perc után Ubbink, utána pedig Janga pontosabb volt, ám Macej nagyobb gond nélkül hárított. Ezt követően kiegyenlítődött a játék, bár Janga újabb fejese után fellélegeztünk. Majd jött az első gólöröm: egy hosszú lbdát Šafranko fejelt le Pačindához, aki egyből visszadta támadónknak, ő folytatta az egyérintős játékot és Vida elé tálalt, aki egyedül a kapus előtt a bal alsó sarokba célzott - 0:1. A hazaiak igyekeztek, de jól védekeztünk, és végül majdnem kétgólos előnnyel mentünk pihenőre. Simon ugyanis egy parádés hosszú labdával kiugratta Ljubičićet, kapitányunk azonban ajtó-ablak helyzeteben a remekül kifutó Chovan kapust találta telibe.

Fordulás után nyomás alá kerültünk, a hazaiak főleg a pontrúgásoknál érvényesítették erőfölényüket. Egy óráig álltuk a sarat, amikor Gong jobboldali beadásánál Janga az ötösön mindent vitt, és fejjel kiegyenlített - 1:1. Nem elégedett meg a Trencsén, harcolt a győzelemért, de nehezen kerültek Macej elé. Néhány jó labdaszerzés után ígéretes kontrákhoz jutottunk, és ennek a 75. percben lett meg a gyümölcse. Simon passza után Vida szemfülesen lecsapott a labdára, és - bár Klooster pobálta kiszorítani - a kifutó kapust átemelve megszerezte a győztes találatot - 1:2. Sikerünk majdnem a harmadik is, ezúttal Divković az egyik hazai védőről lepattanó labda után egyedül találta magát Chovannal szemben, ám a kapu fölé bombázott. Az egyre görcsösebb trencséniek komolyabb helyzetbe nem kerültek, El Mahdioui 84. percben elvégzett szabadrúgása okozta Macejnek a legnagyobb gondot, de okosan megtartottuk az előnyt, és 174 DAC-drukker előtt sorozatban harmadszor is legyőztük a Trencsént.

Ké forduló után hat ponttal a tabella második helyén állunk, csak a rosszabb gólarány miatt. Legközelebb jövő vasárnap, 2017. augusztus 6-án 18:30 órától játszik a DAC – ezúttal az Európa-ligában vitézkedő Rózsahegyet fogadjuk a MOL Arénában.

Marco Rossi, DAC: „Nem kezdtünk túl jól, az első tíz percben gondjaink voltak. Aztán feljebb húztuk a védelmet, magasabban támadtunk le, és elkezdtük játszani azt, amit a héten gyakoroltunk. A félidő vége előtt megszerezhettük volna a második találatunkat is, de a hazai kapus remekül védett. A második félidő is az elsőhöz hasonlóan indult, a hazaiak főleg a nagy fizikai fölényüknek tudták révényesíteni a sok po ntrúgásnál. Ismét azonban visszatértünk a játékba, magasabban zajlott a játék, és volt három-négy remek lehetőségünk korábban is eldönteni a mérkőzést.“

Martin Ševela, Trenčín: „Mi jól kezdtünk, az első negyedórában azt játszottuk, amit kértem a csapattól. Ezután kiegynelítődött a játék, és paradox módon pont egy olyan szituációból kaptunk gólt, mint amilyenre a héte készültünk. Chovan ezután játékban tartott bennünket, és a második félidőben újra saját kézbe vettük az irányítást. Kiegyenlítettünk, ám amikor nyitott lett a meccs, újra gólt kaptunk. Főleg a szélsőjátékban kell javulnunk.“