Idegenben is megverte a DAC a címvédőt

Publikálva: 2017, április 15 - 17:30
Történelmi siker volt a mai húsvéti győzelem, a Trencsén otthonában ugyanis korábban még soha sem sikerült pontot szereznünk. Pačinda 14. percben szerzett találatával ezúttal meglett a három pont, ami azt is jelenti, hogy már 11 forduló óta vagyunk veretlenek a Fortuna Ligában.

A múlt heti felálláson mindössze egy helyen változtatott László Csaba: az eltiltás miatt nem játszó Šafranko helyett Sarr kapott lehetőséget a csatárposzton. A hazaiak kezdték aktívabban a meccset, az első kapura lövés Ubbink nevéhez fűződik, ezt a 6. percben jegyezhettük fel. Egy perccel később már komolyabb helyzetet is sikerült kialakítaniuk Ševela edző védenceinek. Ekkor Janga játszotta magát tisztára a bal szélen, majd remek labdával találta meg a teljesen egyedül hagyott Paurt, aki ahelyett, hogy egyből a kapunkra durrantott volna, tolt még egyet a labdán, csak azután lőtt. A lövésbe Ljubicic feküdt bele önfeláldozóan. A labdát többet birtokló hazaiak ezt követően is próbálkoztak, de a 14. percben jött számukra a hidegzuhany. Pačinda Zsivkovicstól kapott egy remek passzt a középpályán, a védők nagyon lemaradtak a nyolcasunkról, így egyedül vezethette a labdát a kapusra, aki mellett ballal gyönyörűen gurított a hálóba – 0:1. Alig három perccel később növelhettük volna előnyünket, amikor Ľupták és Pačinda kényszerítőzését követően került a labda Sarr elé, az akció azonban csak szöglettel zárult. A címvédő igyekezett kiegyenlíteni, de a védelmünk jól tette a dolgát. Labdatartás tekintetében a Trencsén volt a jobb az első játékrészben, ám a lényeg mindig az, amit a kijelző mutat, ez pedig számunkra volt kedvesebb.

A második félidőre csere nélkül futottak ki a pályára a csapatok. A hazaiak nem teketóriáztak, gyorsan megszerezték a labdát, és csak nagyok kevés esetben szabadultak meg tőle. A legnagyobb lehetőségük az 56. percben adódott, amikor Beridze balról érkező lapos lövése okozott fejtörést a védelmünknek, de Davisnak az utolsó pillanatban sikerült megállítania a befejező csatárnak címzett labdát. Később is teljesen beszorítottak bennünket a fehérmezesek, az 59. percben ezért László Csaba Brašeňt küldte pályára a sérült Pačinda helyére – gólszerzőnk a lábát fájdította. Támadásban sajnos nem tudtuk felvenni a versenyt a trencséniekkel, ám védekezésben összeszedettek voltunk. Megmutatkozott ez akkor is, amikor a 74. percben Issa tört egyedül kapura Beridze remek passzát követően, de Davis szenzációsan becsúszva akasztotta meg a támadást. A hazaiak hiába reklamáltak büntetőt, panamai játékosunk tisztán szerelt. A lelátóról időközben szórványos füttyszó hallatszott, ami jelezte, hogy a hazai publikum elégedetlen az eredménnyel. A mieinket összesen 205 szurkoló buzdította a meccs elejétől a vendégszektorból, s mivel sikerült megőriznünk az egygólos előnyünket, a végén óriási üdvrivalgásban tört ki a sárga-kék szurkolótábor.

Történelmi győzelmet arattunk Csák Máté vára alatt! Ugyan a hazaiak domináltak az egész mérkőzésen, de ezúttal mégis miénk lett a három pont. Pačinda találata döntőnek bizonyult, a gólt követő taktikánk pedig bejött, és mi hagyhattuk el mosolyogva a trencséni műfüvet. Két egymást követő meccset nyertünk 1:0-ra. A folytatásban hazai pályán lépünk pályára, noha a kiírás szerint mi leszünk a vendégcsapat - egy hét múlva szombaton a Nagymihály ellen játszunk a DAC Arénában.

László Csaba (DAC): „Nagyon jó futballt láthattunk, a csapatom remek teljesítményt nyújtott. Igaz, hogy a Trencsén jóval többet birtokolta a labdát, de egyénileg képzettebb játékosainak nem sikerült feltörniük a védelmünket. Igyekeztünk minél tovább megtartani a labdát, és kontratámadásokból próbáltunk veszélyeztetni. Taktikai szempontból remek meccset játszottunk.”

Martin Ševela (Trenčín): „Nehéz értékelni a mérkőzést, mert fájó a vereség, főleg akkor, ha mi domináltunk a meccsen, az ellenfél pedig egy labdavesztést követően belövi az egyetlen helyzetét. Nem volt sok lehetőségünk a gólszerzésre, a dunaszerdahelyiek szervezett védelmét nem sikerült feltörnünk, nem tudtuk úgy bejátszani a védők mögé a labdát, hogy komoly gólhelyzetbe kerültünk volna. A vereség után tovább kell folytatnunk a munkát, és akkor majd jönnek a gólok is. Fel kell emelnünk a fejünket, és mennünk kell tovább.”

AS TRENČÍN - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:1 (0:1)