Idegenbeli rekordgyőzelem

Publikálva: 2018, május 23 - 12:21
A Rózsahegyen aratott szombati 4:0-s győzelem volt a DAC élvonalbeli történelmének legnagyobb arányú idegenbeli sikere.

A DAC az 1985/86-os szezontól szerepel az élvonalban, az épp befejeződött idény volt a 23. a legjobbak között. Eddig összesen 719 mérkőzést abszolváltunk az első ligában, ezekből 364-et idegenben. A Rózsahegyen aratott siker volt az 51. vendéggyőzelmünk – és az eddigi legnagyobb arányú is!

Mindössze harmadik alkalommal szereztünk négy találatot idegenben, és először sikerült négygólos különbségű győzelmet aratnunk az ellenfél otthonában:

1987. június 14.: Dukla Praha-DAC 1:4, góllövők Šoltés 2, Liba, Bartoš

1994. június 11.: Prešov-DAC 4:4, góllövők Diňa 2 (az egyiket tizenegyesből), Ürge, Tomáš

2018. május 19.: Ružomberok-DAC 0:4, góllövők Vida 2, Ljubičić, Bayo

A fentebb említett, a prágai Juliskán aratott 4:1-es siker 1987 júniusából volt ez eddigi legmagasabb arányú idegenbeli győzelmünk, amelyet most végre sikerült felülmúlnunk. A DAC hét, legnagyobb arányú idegenben elért győzelmét ez az öt mérkőzés teszi teljessé, amelyeken háromgólos sikert arattunk:

1987. október 24.: Hradec Králové-DAC 0:3, góllövők Mičinec 2, Šoltés

1993. október 9.: Žilina-DAC 0:3, góllövők Diňa 2 (az egyiket tizenegyesből), Radványi

1994. október 1., Chemlon-DAC 0:3, góllövők Kuna, Weiss (tizenegyesből) és Pinte.

2015. augusztus 22.: Michalovce-DAC 0:3, góllövők Szarka, Sarr, Ľupták

2016. szeptember 24.: Prešov-DAC 0:3, góllövők Štepanovský, Kwin, Szarka

A félidei 3:0-s vezetésünk a liptói összecsapáson mindössze a második olyan alkalom, amikor idegenben ilyen fölényesen vezettünk a félidei szünetben. Az ezt megelőző egyetlen ilyen összecsapás 1994-ben Felsővízközben (Svidník), a sároseperjesi Tatran átmeneti otthonában volt. Ám akkor a hazaiak képesek voltak megfordítani a meccs állását, és csak az utolsó percben sikerült 4:4-re kiegyenlítenünk.

Ha együttesünk hazai találkozóit is számba vesszük, a 4:0-s eredmény az 5:0 és az 5:1 után a megmagasabb arányú sikerünk. Eddig nem igazán gyakran győztünk négy vagy öt góllal – összesen mindössze hétszer

A DAC négy- vagy ötgólos különbségű győzelmei az 1. ligában:

1989. november 19., DAC-Brno 5:0, góllövők Király 3, Simon 2

1989. december 10., DAC-Slavia 5:0, góllövők Király 2, Fieber, Pavlík, Klusáček öngól

1992. december 6., DAC-Bohemians 5:0, góllövők Jančula 2, Prokop, Radványi, Janů öngól

1999. augusztus 21., DAC-Prievidza 5:1, góllövők Simon 3, Balla, Radványi

2015. augusztus 29., DAC-Podbrezová 5:1, góllövők Szarka 4, Ľupták

2017. február 25., DAC-Prešov 5:0, góllövők Pačinda 2, Sarr, Vida, Šafranko