Az Oktatási, Tudományos, Kutatási és Sportminisztérium ezzel kapcsolatban felhívta a figyelmet, hogy 2016 szeptembere és 2020. január 1-je között 38 százalékkal emelkedett a tanárok fizetése, ami jelentősen hozzájárult az életszínvonaluk emelkedéséhez.
Az EB szerint a másik probléma a korai iskolaelhagyók magas aránya, amely 2010-től kezdve egyre növekszik. Az oktatási tárca ezzel kapcsolatban felhívta a figyelmet, hogy a hátrányos helyzetű tanulók iskoláztatását az állam anyagilag támogatja.
A kormány emellett elfogadta az oktatás és a nevelés fejlesztésének nemzeti programját, melynek egyik prioritása a marginalizálódott roma közösségek és a hátrányos helyzetű tanulók integrációja. Ennek keretében teljesen fel akarják számolni a roma diákok etnikai alapú szegregációjának minden formáját (térbeli, szervezeti, fizikai vagy jelképes).
Az EB által közzétett Oktatási és Képzési Figyelő 2019 a pozitívumok között a kisgyermekkori oktatás és nevelés, valamint az egész életen át tartó tanulás területén tapasztalható javulást emelte ki. Előbbi elsősorban a hátrányos helyzetű családokból származó gyerekeket segíti.
Az SZK Nemzeti Tanácsa június 27-én fogadta el az oktatási törvény módosítását, amely kötelezővé teszi az ötéves gyerekek számára az iskola-előkészítő oktatást.
forrás: Felvidék.ma
Ezt már olvasta?
2025-ben is keresik a felvidéki magyar női példaképeket
A Femine Fortis – Erős Nők polgári társulás tizedik...