Hétfőn délelőtt a Baník Ostrava ellen

Publikálva: 2020, január 27 - 07:59
A Malta Tipsport Cup harmadik helyéért hétfőn 11:00 órakor küzdünk meg.

A Mladá Boleslav elleni szombati vereséget követően csapatunk vasárnap két edzést abszolvált, ma pedig a máltai összpontosítás keretén belül egy újabb mérkőzést játszik. A Baník Ostrava ellen a Tipsport Malta Cup 2020 harmadik helyéért küzdünk meg.

A Baníkkal gazdag közös történelmünk van, ami még a föderális időkbe nyúlik vissza. 1985 és 1993 között a csehszlovák élvonalban 16 alkalommal mértük össze erőnket, a mérleg 5-2-9 és a gólarány 15:32 (a mi szemszögünkből). Felkészülési mérkőzésen legutóbb 2015 februárjában találkoztunk, akkor Törökországban a Baník nyert 1:0-ra.

A bányászvárosiak a bajnoki táblázat 7. helyéről és új vezetőedzővel vágnak neki a tavaszi idénynek. Január elején a 48 éves, egykori válogatott labdarúgó, legutóbb pedig a cseh U19-es nemzeti együttest irányító Luboš Kozel foglalta el a Baník kispadját. Az ő irányítása alatt a gárda megnyerte a Tipsport Téli Liga D-csoportját, azt követően azonban felkészülési találkozón 0:2-es vereséget szenvedett a Zsolnától, a Rózsahegy ellen pedig 0:4-es kiütéssel hagyták el a pályát. Máltán a Brünn 3:2-re győzte le őket, bár a félidőben még a hétfői ellenfelünk vezetett 2:1-re.

Baník Ostrava – DAC 1904 mérkőzés holnap 11:00 órától kezdődik a Ta’ Qali nemzeti stadionban és a találkozót élőben közvetíti a Nova Sport TV és a Tipsport TV internetes portál is.

A mi mérkőzésünket követi a torna döntője, amelyben 13:30 órai kezdettel a sikeres elődöntősök, a Zbrojovka Brünn és a Mladá Boleslav csapnak össze. A Tipsport Malta Cup találkozóin döntetlen esetén nincs hosszabbítás, 90 perc után rögtön a tizenegyespárbaj következik.

forrás: dac1904.sk