Hetet rúgtak a sárga-kékek

Publikálva: 2019, február 11 - 19:05
Gólzáporos győzelem és helyzetek egész sora mindkét oldalon. Sem a bősiek, sem az erős szél nem tudtak ma ellenállni a DAC fiataljainak.

Nem csak a harmadikligás szomszédjával, de az erős széllel is meg kellett ma küzdenie a DAC-nak. Ahogy ígérte, Peter Hyballa ma a fiataloknak adott lehetőséget, akik gólzáporos győzelemmel hálálták meg a bizalmat.

Az A-csapattal készülő Nagy és Kelemen mellett további öt U19-es játékos is pályára léphetett a felnőttek mezében. A panamai Ricardo Phillips a kezdőben, Magyar, Veselovský, Doktorík, Ludha és a benini Akynioola csereként kapcsolódtak be a mérkőzésbe.

Mindkét oldalon rengeteg helyzet született. A szinte csak DAC-neveltekkel kiálló bősiek rendre hagyták ki a lehetőségeiket, illetve kapusaink is bemutattak néhány remek védést. Ellenkezőleg, a túloldalon egyre csak növekedett a gólkülönbség. BilenkyiČmelík és Kelemen révén már az első félidő után 3:0 volt az állás.

A fordulást követően ugyan Gányovics szépített, ám mai csapatkapitányunk, Davis előbb tizenegyesből majd szabadrúgásból 5:1-re növelte az előnyt. A végén Akynioola is duplázott, így született meg a magabiztos, 7:1-es győzelmünk.

Ez volt csapatunk számára a téli felkészülés legutolsó mérkőzése, most már minden és mindenki a hétvégi nagy rangadóra hangol. A DAC-Slovan derbit 2019. február 16-án, szombaton 16 órától rendezik a MOL Arénában.

FC DAC 1904 - ŠK 1923 Gabčíkovo 7:1 (3:0)

MOL Akadémia, 1-es számú füves pálya, Dunaszerdahely, 2019. február 11., hétfő, 16:00 ó, szeles, borult idő, +6°C

Góllövők: 8. Bilenkyi, 9. Čmelík, 36. Kelemen, 61. Davis (11 m), 64. Davis, 80. Akynioola, 82. Akynioola - 55. Gányovics

Játékvezetők: Smolák - Pozor, Martiš, 140 néző

DAC: Kucz (46. Slančík) - Ricardo, Csóka, Davis (81. Ludha), Šimčák (55. A. Magyar) - Nagy, Baumgartner - Čmelík (46. Akynioola), Bilenkyi, Kelemen (74. Doktorík) - Ayong (60. Veselovský). Edző: Peter Hyballa.

Bős: Somogyi - Polák (60. Simon), Végh, Huszár, D. Slíž - Bazsó (46. Gányovics), Cingel - Zsigmond (78. D. Magyar), Prágai, Lénárt (46. Tóth) - Matić (70. Vida). Edző: Radványi Miklós.