Hazai vereség a szerediek ellen

Publikálva: 2019, május 12 - 15:04
Gólgazdag mérkőzésen szenvedtünk vereséget az újonctól. Villámrajtot vett a mérkőzés, mert már az első percben betalált a Szered, később pedig újabb hat gólt láthatott a közel tízezres nézősereg. A győzelmi sorozatunk ugyan megszakadt, de a közönség így is hálás volt a múlt héten megszerzett ezüstért.

Mivel már az előző fordulóban biztossá vált a második helyünk, ezért a fiúk különösebb teher nélkül készülhettek az összecsapásra. Tétje azért így is volt a mérkőzésnek, mert egy újabb győzelem újabb klubrekordot jelenthetett volna, zsinórban hatszor ugyanis még sosem sikerült begyűjtenünk a három pontot. Peter Hyballa is ezt a célt tűzte ki maga és a csapat elé, ám a kezdőben ezúttal azoknak a játékosoknak is helyet adott, akik korábban többnyire csereként léptek pályára. A meccs előtt a távolban villámok cikáztak, a mérkőzés pedig villámgóllal indult, Špehar már az első támadásból betalált: hét méterről lőtt a kapuba – 0:1. Volt, aki a B-középben felszálló sárga-kék füsttől nem is látta az ellenkező oldalon esett találatot, de sajnos nem kellett soká várni a duplázásra, mert Špehar a 13. percben már második gólját ünnepelhette – 0:2. A védelmünk elaludt, és Lačný gólpasszánál csak nézte, ahogy a kapu torkában álló csatárhoz eljut a labda. A szeredinek pedig ezt kihagyni nehezebb lett volna, mint berúgni. Senki nem számított ilyen állásra negyedórányi játék után. Vida Kristophersem, aki úgy gondolta, itt az ideje tenni valamit az eredményért, és a 18. percben szépített – 1:2. A gólt megelőzően Čmelík rúgott kapura, de lövését még kiütötte Nwolokor, a kipattanót azonban már nem tudta védeni. Vidának ez volt a 11. gólja a szezonban, ezzel vezeti a házi góllövőlistát. A folytatásban Blackman szólói emelték fel székükből a szurkolókat, de hiába hámozta át magát három-négy szeredin is panamai játékosunk, a végén adós maradt a lövéssel vagy a kulcspasszal. Rajta kívül Ronannek volt még egy bődületes bombája, de Nwolokor hárított. A 37. percben Vida Krisz duplázhatott volna, próbálkozása centikkel ment fölé. Két perccel a vége előtt újra arcunkra fagyott a mosoly: Bilas senkitől sem zavartatva adhatta be a labdát a kapu előtt álló Lačnýhoz, akit Kucz sem tudott megakadályozni a gólszerzésben – 1:3. Nem voltunk ott, csak gondoljuk, hogy Hyballa nem irodalmi stílusban beszélgetett a fiúkkal a kabinban.

Hogy az edző sem volt elégedett a látottakkal, azt a szünetben végrehajtott kettős csere is sejtette. Bednár és Herc ment le, Vida Máté és Kalmár pedig fel. Zsolti nagyon aktívan lépett be a mérkőzésbe, a társai szinte minden labdával őt keresték, a szerediek pedig vadásztak rá, és amikor csak tudták, aprították, mint a répát. Játékbeli fölényünknek meg is lett az eredménye, az 56. percben ugyanis Michalík akasztotta el a büntetőterületen belül Vida Kristophert, az első élvonalbeli meccsét fújó Čiernik játékvezető pedig a mészpontra mutatott. Davis állította le a labdát, majd magabiztosan tette azt a jobb vinklibe – 2:3. Ez volt a balhátvédünk ötödik tavaszi találata, ebből négyet pontrúgásból szerzett. Az egygólosra szűkült gólkülönbség felrázta a fiúkat, de a befejezéseknél még mindig sok volt a hiba és a pontatlanság. Čmelík előtt például több góllal kecsegtető lehetőség is adódott, de rendre pontatlanul célzott. Ronan szabadrúgása után sokan már gólt kiáltottak, a labda viszont a kapu mögötti reklámtáblán csattant. A szeredieknek is volt sanszuk újabb gólszerzésre. A 66. percben Pankarićan egy kontra végén maga vezette rá kapusunkra a labdát, de Kucz bravúrral hárított. A 9564 néző ekkor még bízott az egyenlítésben, és erre meg is volt az esély, ám a 74. percben Sus a gólvonalról vágta ki Vida Máté hálóba tartó labdáját. A végéhez közeledve már eléggé szétszakadt a mezőny, egyszer Kucznak kellett levágnia egy sprintet, hogy menteni tudjon a kiugró Morong elől. A vendégek egyébként amikor csak tudták, húzták az időt, amit a lelátók füttyszóval „jutalmaztak“. Pedig volt még hátra néznivaló.  A ráadás perceiben Morong áthámozta magát Vida Mátén a sarokban, majd jött a center, melyet Ulrich bikázott védhetetlenül a hálóba – 2:4. És még mindig nem volt vége, mert az utolsó pillanatban Bilenkyi is feliratkozott a góllövőlistára egy kapáslövéssel – 3:4. Szurkolóink a vereség ellenére is hatalmas tapssal, és egy jelképes ezüst serleggel búcsúztak a fiúktól.

Az első találatnál néhányan talán még el sem foglalták helyüket a lelátón. Történt ugyanis, hogy Špehar találatát követően már az első percben a hálónkban táncolt a labda. A folytatás sem csalt sok mosolyt az arcunkra, mert negyed óra elteltével már kettővel mentek a kekszgyáriak. Utána feljavult a játékunk, és visszajöttünk a meccsbe, melyen még a ráadás pillanataiban is potyogtak a gólok, végül így alakult ki a 3:4-es végeredmény. Most ugyan kikaptunk, de ez sem veszélyeztette a már biztos második helyezésünket. A folytatásban vár még ránk egy rózsahegyi kiruccanó jövő héten szombaton, majd május 24-én, pénteken a Nagymihály elleni zárómeccs, amelyre érdemes lesz időben érkezni, hogy le ne késsünk az ezüstérem méltó megünnepléséről.

Edzői vélemények:

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok a Szerednek a megérdemeltnek mondható győzelemhez. Az első félidőben nem voltunk partiban. Kaptunk két gyors gólt, és bár volt 2-3 helyzetünk is, összességében nagypapa futballt játszottunk. Kettős cserét hajtottam végre a szünetben. A térfélcsere után szerettük volna kihasználni a szabad területeket. 6-7 lehetőségünk is akadt a gólszerzésre, az ellenfél viszont nagyon jól élt a kontratámadásokkal. Ha ilyen hatékonyan használja ki egy csapat a kontrákat, akkor nem lepődhetünk meg ezen az eredményen. Nem tudtuk kellő nyomás alá helyezni őket, és a védelmünk sem állt a helyzet magaslatán. A történelmi siker ezúttal elmaradt, nem sikerült zsinórban hatodszor is győznünk, ezért nincs jó érzésem. Négy helyen is változtattam a kezdőcsapaton, úgy látszik, ez ma nem jött be.”

Karel Stromšík (Szered): „Nagyon boldogok vagyunk, hogy legyőztük a DAC-ot, főleg a korábbi egymás elleni meccsek eredményének ismeretében. Felelőségteljesen készültünk erre az összecsapásra, és tudtuk, hogy nehéz lesz. Dicséret illeti a fiúkat. Nagy munkát végeztek, a taktikát és a harciasságot tekintve is jól teljesítettek. Kibírták a nyomást, és nem adták fel az utolsó percig sem ebben az elképesztő hangulatban lejátszott meccsen.”

FC DAC 1904 - ŠKF SZERED 3:4 (1:3)

Fortuna Liga, rájátszás, 8. forduló, MOL Aréna, 2019.05.11., 17:00

Játékvezetők: Čiernik - Hrmo, Poláček

Nézőszám: 9564

Góllövők: 18. Vida Kritopher, 56. Davis, 93. Bilenkyi, ill. 1., 13. Špehar, 43. Lačný, 92. Ulrich

Sárga lap: 71. Šatka, 75. Čmelík, ill. 35. Baez, 55. Michalík, 94. Sus

DAC: Kucz - Davis, Huk, Šatka, Blackman (81. Bilenkyi) - Bednár (46. Vida Máté), Ronan, Herc (46. Kalmár) - Vida Kristopher, Čmelík, Divković

Szered: Nwolokor - Hučko, Djiby Ba, Michalík, Sus - Bilas, Baez (81. Adekuoroye), Iván (76. Ulrich), Špehar, Morong - Lačný (65. Pankarićan)

Labdatartás: 58% - 42%

Lövések: kapura: 6:7, mellé: 6:3