Hazai siker a rangadón

Publikálva: 2018, október 14 - 18:57
A női kézilabda I.liga hétvégi rangadóján vasárnap délután Naszvad-Ímely csapatával mérkőztek a dunaszerdahelyi lányok.

A listavezető dunaszerdahelyiek az első perctől megmutatták ki a találkozó esélyese, hiszen fokozatosan növelték az előnyüket hét gólra, miközben a vendég nehezen találták a védelmünk gyenge pontját. Nem is volt meglepő, hogy edzőjük gyorsan kihasználta első majd néhány perccel később második időkérését is, s úgy tűnt, a 13-5-ös állás után kikért második szünet jót tett a naszvadiaknak, hiszen sorozatban négy gólt lőtek. Ebben az időszakban a védekezésük is feljavult, nehezen sikerült átjutni a falon, de négy perc után ismét betaláltak a sárga-kékek, s ezután tovább folytatódott magabiztos helyzetkihasználásuk, s az első játékrész 18-11-el zárult.

A második félidőben sem változott a játék képe, a 6-6 gólos Juhos Kata és Bugár Cintia még adott két-két gólt, így nyolc találattal ők lettek a mérkőzés legjobb góllövői, a hazai csapat hét gólnál közelebb nem is engedte a csapatot. Józan Réka és Matus Virág is 5 találatig jutott, s magabiztosan tíz gólos különbséggel nyert a dunaszerdahelyi VSK a felvidéki rangadón a naszvadiak ellen, s így négí fordulót követően továbbra is vezeti a női kézilabda I.ligát, az ugyancsak százszázalékos galgóciak előtt.

A dunaszerdahelyiek jövő héten vasárnap idegenben játszanak a szerediek ellen.

Dunaszerdahely - Naszvad-Ímely 33-23 (18-11)