Hatpontos párharc a felsőházért

Publikálva: 2017, november 25 - 18:31
Az év utolsó előtti hazai mérkőzésén az újoncot fogadjuk, akivel fontos pontokért küzdünk meg az alapszakasz felsőházába való kerülésért. A DAC-Nyitra összecsapás vasárnap 14:00 órakor kezdődik.

Három és fél év után érkezik a Nyitra

A nyitraiak nyáron három esztendő után jutottak fel az élvonalba. A 2014-es tavaszi kiesésük pont a mi csapatunk elleni ádáz küzdelem után történt. A két gárda 2014 májusi egymás elleni mérkőzése, mely zuhogó esőben került megrendezésre teltház előtt, Világi Oszkár klubtulajdonos első félévének az egyik csúcspontja volt a DAC élén. Az akkori 1:1-es döntetlen ellenére végül is nekünk sikerült kivívnunk a bennmaradást, míg a zoboralji gárda a következő három szezont a második vonalban töltötte. Tavaly ugyan a nem feljutó, második helyen végeztek, csakhogy a bajnok VSS Kassa nem teljesítette a licencfeltételeket, és a Ligás Klubok Uniójának Elnöksége nem engedte a Fortuna Ligában elindulni a csapatot.

Augusztus 26-a, november 26-a

Galád vezetőedző védencei a szezon egyik legkellemesebb meglepetése, hiszen újoncként a tizenhat fordulóból négy után vezették a táblázatot, és a bajnokság eddigi legjobb védelmével rendelkező együttes is az övék. Mindössze tíz gólt kaptak (Hroššo kapus tíz találkozón zárt kapott gól nélkül, ami a legtöbb a bajnokságban), odahaza pedig csak egyet. Azt éppen Erik Pačinda lőtte nekik azon a meccsen, amely holnaphoz napra pontosan három hónapja volt - augusztus 26-án. A félidei vezetésünket azonban nem sikerült megőriznünk, a szünet után Balaj (2) és Charizopulos találataival fordított a kék-fehér alakulat, és 3:1-es győzelmet aratott. Az volt a szezonbeli első vereségünk, és egyúttal akkor kaptuk idén a legtöbb gólt egy mérkőzésen. A Nyitra az akkori sikerével megerősítette vezető helyét a tabellán 16 megszerzett ponttal, mi 11 ponttal a negyedik helyen álltunk. Az azt követő tíz fordulót 2-5-3-as mérleggel zárta a holnapi ellenfelünk, és visszaesett a hatodik helyre. Mi ugyanannyi idő alatt hét ponttal többet gyűjtöttünk.

A sűrű táblázaton csak két pont választja el a második és hatodik helyezettet, és a hetedik Trencsén is csak 3 pontnyira van a hatodiktól úgy, hogy lesz még egy bepótolt mérkőzése Nagymihályban. A felsőházért való küzdelem, amely a 22 fordulós alapszakasz után alakul ki, tehát nagyon szoros, és a holnapi összecsapás is jelentősen befolyásolhatja a tabella végleges formáját.

Georges Leekens szemei előtt

A sárga lapok miatti egymeccses eltiltásuk után visszatér csapatunk két legjobb góllövője, Erik Pačinda és Kalmár Zsolt. A magyar válogatott középpályás a Nyitra ellen megmutathatja magát hazája új szövetségi kapitányának - a nemrég kinevezett 68 éves belga Georges Leekens holnap a MOL Arénában élőben tekinti meg az összecsapást. „Természetesen nagyon örülünk annak, hogy a szövetségi kapitány kíváncsi ránk, fiatalokra. Viszont a pályán nem gondol erre a játékos, a meccsen nem törődhetsz azzal, ki figyel a lelátóról. Ellentétes esetben ugyanis felesleges nyomás alá kerülsz, és görcsösen futballozol. A holnapi találkozóhoz ugyanúgy állunk hozzá, mint a többihez - függetlenül attól, ki ül majd a lelátón,” mondja „Kázsé”.

A Győrben nevelkedett, 22 esztendős futballistának véget ért a sorozatban három szabad hétvége időszaka. A Slovan elleni rangadó után, amelyet pénteken abszolváltunk, ugyanis következett a válogatott mérkőzések miatti szünet, míg a múlt hétvégén az öt sárga lapja miatt szorult kényszerpihenőre. „Nem tett rosszat a szünet, a szabad hétvégék után is jó formában érzem magam. Mialatt a csapatunk mérkőzést játszott, én individuálisan edzettem, és nagyon jó erőben vagyok. Nagyon szeretnénk győzni, amivel öt pontra növelnénk a Nyitrával szembeni előnyünket. Azonban nehéz dolgunk lesz, hiszen az ellenfél olyan futballt produkál, ami nagyobb fizikai igénybevételt és küzdőszellemet kíván. Bízom benne, hogy sikerrel járunk, és otthon tartjuk a három pontot,” tette hozzá a kreatív középpályás, aki sárga-kékben tizenkét bajnoki találkozón négy gólt szerzett.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:

2012.04.14. - Nyitra-DAC 3:0, gólszerzők: Kolár, Gajdoš (11m), Soumah, 868 néző

2013.08.31. - DAC-Nyitra 1:0, gólszerző: Szarka, 1220 néző

2013.11.29. - Nyitra-DAC 0:0, 515 néző

2014.05.11. - DAC-Nyitra 1:1, gólszerzők: Matúš - Šmehyl, 6918 néző

2017.08.26. - Nyitra-DAC 3:1, gólszerzők: Balaj 2, Charizopulos - Pačinda, 5500 néző

Történelem

A nyitraiak három és fél év után látogatnak ismét Dunaszerdahelyre, a korábbi párharcaink viszont hosszú múltra tekintenek vissza. A rivalizálás gyökerei még a Szlovák Nemzeti Liga idejébe nyúlnak vissza. Az élvonalban 1986 novemberében találkozott először a két gárda, amikor is a 10 576 néző (mai napig a legmagasabb hivatalos nézőszám a dunaszerdahelyi stadionban) 1:0-s hazai győzelemnek örülhetett, amelyről Pavlík gólja döntött. Eddig 38 alkalommal mérkőztünk a nyitraiakkal, az örökmérleg enyhén ellenfelünknek kedvez.

A Fortuna Liga 16. fordulójának műsora és eredményei:

Szombat, 2017. november 25., 14:00 ó: Senica-Prešov (1:0), Podbrezová-Slovan (1:1), Trenčín-Ružomberok (1:2), Zlaté Moravce-Michalovce (0:1), 15:00 ó: Trnava-Žilina (0:3)

Vasárnap, 2017. november 26., 14:00 ó: DAC-Nitra

A DAC-Nyitra bajnoki mérkőzés holnap 14:00-kor kezdődik, játékvezetők Kráľovič - T. Somoláni, Mókoš.