
Az Alkotmánybíróság ezzel a határozattal megszüntette a korábbi határozatát, eredetileg ugyanis az első dózissal beoltott személyek rögtön a negatív Covid-teszt kézbevételének első napján elhagyhatták a házi karantént. Ez mától nem érvényes.
„Jelenleg ezeknek a személyeknek, Szlovákia határának átlépése után házi karanténba kell vonulniuk, azzal a feltétellel, hogy legkorábban az azt követő ötödik napon eshetnek csak át PCR-teszten. Amennyiben a teszt eredménye negatív, befejezhetik a házi karantént”
– jelentette ki Marek Eliáš, a Közegészségügyi Hivatal kommunikációs osztályáról hozzáfűzve, a határátlépést érintő többi intézkedés változatlan marad.
ma7 | TASR
Ezt már olvasta?
A jövő kihívása: korszerű hulladékgazdálkodás
A korszerű hulladékkezelés és a városi tisztaság kérdése...
A közúti közlekedési szabályok változásai nagyobb védelmet nyújtanak a gyalogosoknak, és szigorúbb szankciókat hoznak a közúti ámokfutók számára
Erősödik a gyalogosok védelme a gyalogátkelőhelyeken és a...