Harmadik lett a DAC a ZTE Aréna avatóján

Publikálva: 2017, március 25 - 20:20
Csapatunk ma a zalaegerszegi ZTE Aréna ünnepélyes avatóján vett részt, ahol a gálával egybekötött minitornán a harmadik helyezést érte el.

A magyar második vonalban szerepelő zalaegerszegi ZTE FC ma avatta felújított 13-ezres arénáját. Az ünnepélyes stadionavató gála keretén belül rendezett minitornára a DAC mellett az osztrák Strum Graz is hivatalos volt. A csapatok egymás ellen játszottak három, egyaránt 45-perces találkozót.

László Csaba vezetőedzőnek mellőznie kellett a válogatottakban szereplő és sérült játékosokat, így szinte a teljes keret teret kapott.

A minitorna első összecsapásán a DAC a hazai ZTE ellen lépett pályára. A zalaegerszegi klub, amely jelenleg a hetedik a magyar második vonalban, a kétezres évek elején élte aranykorát. A 2001/02-es szezonban bajnoki címet szerzett, majd a 2002/03-as BL-selejtezőkörben 1:0 arányban verte a Manchester United csapatát. A mai találkozón a kék-fehérek Oláh 36. percben szerzett találatával 1:0 arányban nyertek.

ZTE FC - FC DAC 1904 1:0

Góllövő: 36. Oláh

DAC: Tofiloski - Kosorin, Michalík, Kocsis, Németh - Ľupták, Kontár - Černák, Sarr, Brašeň - Mészáros

Ezután következett a háromszoros osztrák bajnok Sturm Graz elleni mérkőzésünk. A Bundesliga negyedik helyén álló fekete-fehérek ellen sem sikerült betalálnunk, bár több ígéretes akciót is vezettünk, így végül gólnélküli döntetlennel zártuk a mai megmérettetést.

SK Sturm Graz - FC DAC 1904 0:0

DAC: Tofiloski - Zsivkovics, Michalík, Kocsis, Németh - Aluku, Ljubičić - Vida, Sarr, Pačinda - Mészáros (26. Štepanovský)

A torna zárómérkőzésén: ZTE-Sturm 1:1 (góllövők: 1. Bobál - 23. Kienast), ami azt eredményezte, hogy a hazai együttes az első helyen végzett, második lett a Sturm, a DAC pedig a harmadik.