Harc a megyéért

Publikálva: 2017, március 18 - 20:31
A Spartak elleni ötvenkettedik kerületi rangadó lesz a két csapat első ligamérkőzése a DAC Arénában. Együttesünk teltház előtt szeretné meghosszabbítani a jelenleg nyolc találkozóból álló veretlenségi sorozatát, és pozitívan ráhangolódni a válogatott mérkőzések miatti szünetre. A DAC-Nagyszombat összecsapás vasárnap 15.20 órakor kezdődik.

Egy év és nyolc hónap

Egy év és nyolc hónap elteltével látjuk ismét vendégül a Spartakot bajnoki találkozón. A legutóbbi négy alkalommal Nagyszombatban találkozott a két gárda, Dunaszerdahelyen legutóbb még 2015 júliusában mérkőztek. Attól az összecsapástól kezdve az egymás elleni megmérettetésekre az ’én házam, én váram’ mondás érvényes. Bízzunk benne, hogy holnap is így lesz.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni találkozója a Fortuna Ligában:

2015.07.26. – DAC – Nagyszombat 2:1 (gólszerzők: Pačinda 2, egyiket 11-ből - Mikovič)

2015.10.17. – Nagyszombat – DAC 2:0 (gólszerző: Depetris 2)

2016.03.19. – Nagyszombat – DAC 1:0 (gólszerző: Halilović)

2016.07.24. – Nagyszombat – DAC 2:1 (gólszerzők: Edson, Paukner 11m - Pačinda)

2016.10.23. – Nagyszombat – DAC 1:0 (gólszerző: Tambe)

A DAC Arénában viszont már egyszer találkoztunk a hagyományos riválisunkkal: 2016. november 30-án, a Slovnaft Cup nyolcaddöntőjében. A kupa rekordnézőszámát (3637 néző) hozó találkozóján együttesünk egygólos győzelmet aratott, méghozzá Pape Sarr 52. percben szerzett találatával.

A leghosszabb pozitív sorozat

A DAC-é a Fortuna Liga jelenlegi leghosszabb veretlenségi sorozata - immár nyolc meccs óta nem találtunk legyőzőre (a második Rózsahegy hatnál jár). Jobb sorozatunk legutóbb még 2010 őszén volt, amikor kilenc egymást követő találkozón sikerült megőriznünk a veretlenségünket. A klubrekord 13 mérkőzés, még az 1990/91-es szezonból.

László Csaba vezetőedzői kinevezése óta összesen 11 bajnoki összecsapást abszolváltunk (a miavait is beleértve, mely eredményét törölték), 5-4-2-es mérleggel. Egy hete 2:2-es döntetlent értünk el a listavezető zsolnaiak ellen, bár a vendégcsapat 23 perc elteltével már kétgólos előnyben volt. Összehasonlításképp: a DAC hat góllal többet lőtt a Spartaknál, holnapi ellenfelünk viszont hat ponttal szerzett többet.

A nagyszombati tavasz

Miroslav Karhan vezetőedző védencei a tabella negyedik helyéről vágtak neki a tavasznak azzal a céllal, hogy ismét európai kupaszereplést érő helyen végezzenek. Viszont az évkezdésük nem igazán volt sikeres: a nagymihályi vereséget (0:2) követően az első tavaszi otthoni mérkőzésükön is váratlanul kikaptak a Szenice ellen (0:1). Bár igaz, hogy a nagyszombati stadionban levő gyepszőnyeg cseréje miatt ezt a mérkőzést Aranyosmaróton rendezték. Pont ott szerezte meg a Spartak az első tavaszi pontját; a harmadik fellépésükön gólnélküli döntetlent játszottak a hazai ViOn együttesével. A legutóbbi fordulóban azonban a piros-feketéknek sikerült az, ami az idei szezonban még eddig senkinek sem - Zólyombrézóban diadalmaskodtak 1:0-ra. A téli erősítés Yilmaz gólja volt az együttes első tavasszal szerzett találata, ami mindjárt három pontot is ért. Ennek köszönhetően a „Fehér Angyalok” maradtak a táblázat ötödik helyén, és a negatív gólkülönbségük ellenére még mindig versenyben vannak az európai kupaszereplést biztosító helyekért. Érdekesség, hogy a Nagyszombatnak (és rajtuk kívül még a Szenicének is) jobb az idegenbeli mérlege, mint az otthoni.

Történelem

A Spartak a DAC leggyakoribb élvonalbeli ellenfele. A két csapat eddig 51 alkalommal találkozott, és ezeken az összecsapásokon összesen 130 gól esett, ami 2,55-ös mérkőzésenkénti átlagot jelent. Ebben az idényben kétszer léptünk pályára Nagyszombatban, tehát harmadszorra leszünk csak mi a pályaválasztók. A júliusi találkozó az ellenünk megítélt jogtalan büntető miatt is emlékezetes, mellyel 2:1-es vereséget szenvedtünk (gólszerzők: Edson, Paukner 11m - Pačinda). Októberben, biztonsági okok miatt nem rendezhették meg a mérkőzést a szenci átmeneti otthonunkban, így a két csapat megegyezése alapján felcserélték a pályaválasztói jogot. László Csaba első, a DAC kispadján töltött találkozóján a Spartak Tambe találatával 1:0-ra győzött a City Arénában. A novemberi kupamérkőzést a DAC Sarr góljával 1:0-ra megnyerte.

DAC: 22. idény, 678 mérkőzés: 215-168-295, gólarány 764:997

Trnava: 69. idény, 1982 mérkőzés: 796-485-701, gólarány 2810:2682)

Egymás elleni mérleg (a mi szemszögünkből):

Teljes: 51  15-13-23, gólarány 52:78

Stadionunkban: 25  14-5-6, 33:22

A Fortuna Liga 24. fordulójának műsora:

Szombat, 2017. március 18., 15.00: Žilina-Ružomberok, 17.00: Prešov-Michalovce, Slovan-Zlaté Moravce

Vasárnap, 2017. március 19., 15.20: DAC-Trnava, 17.30: Trenčín-Senica

A DAC-Nagyszombat bajnoki mérkőzés holnap 15.20-kor kezdődik, játékvezetők Glova - Vorel, D. Hrčka.

Forrás: fcdac.sk